Hányan dolgoznak az állami szférában?
Nem lett több a fizetésük, ellenben nőtt az állami dolgozók létszáma - adja hírül Világgazdaság.
A válság óta 315 ezer fővel nőtt a költségvetési szerveknél foglalkoztatottak létszáma. Ez ugyanakkor önmagában félrevezető adat - teszik hozzá az elemzők -, hiszen átalakították a rendszert, ami a létszámra is kihatott.
2008-hoz képest 17 százalékkal többen dolgoznak az államnak.
Világgazdaság
- 2026.05.20Pannon HR Konferencia Debrecen Célunk, hogy lehetőséget biztosítsunk a HR-es közösségnek, hogy megvitassák az aktuális kihívásokat, trendeket, valamint hogy szakmai újdonságokkal ismerkedhessenek meg.
Részletek
Jegyek
- 2026.05.31Az Év Felnőttképzője 2026. - Páyázzon! A HR Portal által alapított díj célja, hogy láthatóvá tegye azokat a felnőttképző intézményeket, amelyek mérhető eredményekkel és valódi munkaerőpiaci hatással dolgoznak.
Részletek
Jegyek
- 2026.09.23Mi tesz egy tréninget valóban hatékonnyá 2026-ban? Élménnyel eredmény! Országos kutatás és gyakorlati iránymutatás HR és L&D szakembereknek a Tréning Kerekasztal konferencián.
Részletek
Jegyek
A kis- és középvállalatok számára egyszerűsítést jelent a vállalati fenntarthatósági átvilágításról szóló uniós irányelv, a CS3D aktuális... Teljes cikk
Öt százalékon stagnált az általános munkanélküliség a Gazdasági Együttműködési és Fejlesztési Szervezet (OECD) országaiban februárban, ami... Teljes cikk
Nem javul a hatékonyság viszont tovább csökkent a munkahelyi elköteleződés. Mindössze a munkavállalók ötöde elkötelezett világszerte, és bár a... Teljes cikk
- A diploma már nem elég: brutális valóság vár a Z generációra a munkaerőpiacon 3 hónapja
- Nem csak a Z generáció problémája - Az egész ellátórendszerre hatással lehet, hogy a fiatalok nehezen jutnak lakáshoz 3 hónapja
- Befagyott álláspiac: enyhülés vagy újabb jégkorszak vár ránk 2026-ban? 4 hónapja
- Repkedtek a milliárdok - Ekkora bírságot szabott ki a vállalkozásokra a GVH 2025-ben 4 hónapja
- A fogyatékossággal élők gazdasági aktivitása - grafikon 5 hónapja
- Nagy a baj: lejjebb sorolhatják Magyarországot az adósság miatt 5 hónapja
- Robbanás előtt a magyar oktatás: az AI miatt eltűnhetnek a tantárgyak és a tantermek 5 hónapja
- HR forradalomból HR válság? Így verheti szét az AI a szakmát 5 hónapja
- Bérfejlesztésről és létszámcsökkentésről döntöttek ennél a magyar cégnél 6 hónapja
- Világszintű pályakezdőválság: miért a Z generáció lép be a legnehezebb a munkaerőpiacra? 6 hónapja
- Ezek a leggazdagabb magyar települések 7 hónapja

Amikor a HR ég ki: miért hagyják el a szakemberek a pályát?