Házakat és munkahelyeket gyártanak
Elindult a Belügyminisztérium társadalmi esélyteremtési főigazgatóságának (TEF) Házgyár-programja Miskolcon. Az elemek gyártásával és a lakások felépítésével több száz hátrányos helyzetű ember juthat korszerű otthonhoz, és legalább ugyanennyi munkához is.
A TEF miskolci igazgatósága területén létrehozott házgyárban könnyűszerkezetes acélelemekből földszintes, 60 négyzetméter alapterületű lakóházak épülnek majd a felzárkózó települések hátrányos helyzetű családjainak. Az ilyen házak viszonylag gyorsan és költséghatékonyan építhetők fel. Az első lakásokat Boldogkőújfalun adják át.
A TEF 2020-ban kezdte el a felzárkózó települések munkahelyteremtő és foglalkoztatást elősegítő program előkészítését. Két célkitűzés volt: komfortos, életkezdést segítő bázist nyújtani a rászorulóknak, és emellett folyamatos munkát, biztos megélhetést adni a házak építőinek, a programban dolgozóknak, akik szintén ebből a célcsoportból kerülnek ki.
A miskolci beruházás 110 millió forint volt. Jelenleg heti 2 házszerkezet előszerelése készül el az üzemben, ez évi száz házszerkezet összeállítását teszi lehetővé. További összeszerelő üzemek létesítésével - az ország más részeiben - a kapacitás évi mintegy ezer házszerkezet gyártására bővíthető, a jelenlegi 13 fős foglalkoztatotti létszám pedig több mint százra bővülhet.
Az, hogy megkezdi működését a Házgyár, innovációt jelent az esélyteremtésben. A kormány politikájának egyik alapja a segély helyett munka. Ez az új eszköz egyszerre ad lakhatási lehetőséget és teremt munkahelyet a hátrányos helyzetűeknek - mondta Kontrát Károly, a Belügyminisztérium parlamenti államtitkára.
Hozzátette: a cél a társadalmi felelősségvállalás szélesítése és a vidék megtartó erejének növelését. A programok a személyes felelősségen, részvételen, az emberi méltóságon alapulnak, és teljes mértékben az egyénre, az egyén élethelyzetére szabottak. A piaci igényeknek való megfelelést, a helyi beágyazottságot a foglalkoztatási programok hangsúlyozottan figyelembe veszik és arra törekszenek, hogy folyamatosan biztosítsák a humánerőforrás igényeket.
Fotó: MTI
- 2026.05.08Benchmarking képzés A képzés során a résztvevők megismerik a benchmarking alkalmazásában rejlő lehetőségeket és konkrét gyakorlati példákon és feladatokon keresztül sajátíthatják el a benchmarking alkalmazásához szükséges legfontosabb ismereteket és készségeket, amiket azután a saját szervezetüknél is képesek lesznek alkalmazni.
Részletek
Jegyek
- 2026.05.21Fókuszban a "Hard HR" A workshop során a NIVEUS | PAYROLL és a NIVEUS | LEGAL szakértői a munkavállalói életciklus mentén haladva tekintik át a legfontosabb foglalkoztatási helyzeteket, a belépéstől kezdve a foglalkoztatás különböző szakaszain át egészen a kilépésig. Minden egyes ponton kiemelik azokat a kritikus jogi, adózási és bérszámfejtési kérdéseket, amelyek közvetlenül hatnak a HR döntéseire.
Részletek
Jegyek
- 2026.05.31Az Év Felnőttképzője 2026. - Páyázzon! A HR Portal által alapított díj célja, hogy láthatóvá tegye azokat a felnőttképző intézményeket, amelyek mérhető eredményekkel és valódi munkaerőpiaci hatással dolgoznak.
Részletek
Jegyek
- 2026.09.23Mi tesz egy tréninget valóban hatékonnyá 2026-ban? Élménnyel eredmény! Országos kutatás és gyakorlati iránymutatás HR és L&D szakembereknek a Tréning Kerekasztal konferencián.
Részletek
Jegyek
Az utazási költségtérítés minden munkáltatót és munkavállalót érintő, de sokszor félreértett terület. Ki jogosult rá? Mennyit kell fizetni... Teljes cikk
Önmegvalósítás vagy anyagi kényszer? A WHC Csoport elemzése szerint a főállás mellett vállalt másodprojektek térnyerése már olyan jelentős... Teljes cikk
Számos személyi jövedelemadó kedvezményt érvényesíthetünk, ha elég figyelmesek vagyunk. Ráadásul 2025-ben és 2026-ban is több szja-kedvezmény... Teljes cikk
- Elszabadult a szakemberhiány: ennyit kell várni egy mesterre 2026-ban 2 hete
- Így lesz üzleti érték a társadalmi felelősségvállalásból 3 hete
- Szociális segélyek, járadékok 3 hete
- Elindult a HBLF esélyegyenlőségi pályázata 4 hete
- Eltűnhet a férfiak és nők közötti bérszakadék? A bértranszparencia mindent felforgathat 1 hónapja
- Nők a munkában: sokat javítottunk, de Izland még messze van 1 hónapja
- Ha nincs nő a vezetésben, az üzlet bánja – mutatjuk a legfrissebb adatokat 1 hónapja
- Ezt tervezi a Tisza Párt munkaügyben 2 hónapja
- Felmérés: az egészségügyben továbbra is fennáll a nemek közötti bérszakadék 2 hónapja
- Rendkívüli hideg, rendkívüli kérés: most bárki életeket menthet egy kabáttal 3 hónapja
- Tényleg feleződött az alacsony végzettségűek száma Magyarországon? 3 hónapja

Milyen tanulságokat rejt a HR számára egy extrém csapatépítő?