Hol és hogyan nyaralunk? - itt a felmérés
A válaszadók 83%-a belföldi nyaralást tervez, a sláger a wellness és a vízpart - derült ki az öt hazai szállodát üzemeltető Eventrend Hotels villámfelméréséből. 71% ősszel is tervez belföldi kiruccanást.
A villámfelmérés összesen öt kérdést tartalmazott, amelyet 500-an töltöttek ki. Közülük mindössze 74 volt férfi, tehát az a felvetés, hogy a hölgyeket kell célozni az utazási ajánlatokkal, egyértelműen beigazolódott. Korcsoportos eloszlás szerint a 40-50 év közöttiek voltak a legaktívabbak, 206-an válaszoltak közülük.
1. Hol nyaralsz idén?
A válaszadók jelentős része, 83 százaléka tervez belföldi nyaralást, 9 százalék foglal külföldi desztinációba, csupán 8 százaléknak nincsenek utazási tervei.

2. Hogyan szeretsz nyaralni?
Leginkább vízszintesben, egy medencében, szaunázós-élménymedencés lehetőséggel kiegészítve. A válaszadók nagy része a wellness nyújtotta örömöknek hódolna, nem sokkal mögöttük elmaradva, 38 százalékkal képviselik magukat azok, akik valamilyen vízpartot részesítik előnyben. Csupán a válaszadók 18 százaléka szereti sportosabban, aktívabban tölteni a szabadidejét.
3. Mennyit szánsz idén nyaralásra?
Úgy tűnik, a fejenkénti 200 ezer forint a lélektani határ a válaszadók összességét figyelembe véve. 35 és 36 százalék azon két kategóriát képviselők aránya, akik ez alatt a limit alatt terveznek, de 200 ezer forint felett is 21 százalék fizet a pihenésért.

4. Kivel nyaralsz idén?
A válaszadók 13 százaléka tervez két nyaralást is, egyet a családdal, egyet pedig élete választottjával. Vagyis aki megteheti, áldoz egy picit a magánélet más (nem megszokott) körülmények közé helyezésére is. A válaszadók 40 százaléka a teljes családdal veti bele magát a nyár örömeibe, közvetlenül őket követik 39 százalékkal a párok számára elérhető nyaralást tervezők.
5. Tervezel belföldi pihenést az év második felére?
A válaszadók 71 százaléka tervez az év második felére valamilyen kimozdulást, a kérdésből adódóan belföldre. A válaszadók 29 százaléka nem tervez mást, mint amit eddig lefoglalt vagy eldöntött.

- 2026.04.23BGE Állásbörze SPÓROLJ IDŐT ÉS ENERGIÁT! Érd el a BGE összes karának hallgatóit egyetlen nap alatt!
Részletek
Jegyek
- 2026.05.08Benchmarking képzés A képzés során a résztvevők megismerik a benchmarking alkalmazásában rejlő lehetőségeket és konkrét gyakorlati példákon és feladatokon keresztül sajátíthatják el a benchmarking alkalmazásához szükséges legfontosabb ismereteket és készségeket, amiket azután a saját szervezetüknél is képesek lesznek alkalmazni.
Részletek
Jegyek
A nyugati országokban romlik a fiatalok jóléte, az északi országok pedig továbbra is vezetik a boldogsági ranglistát - derül ki egy friss... Teljes cikk
Mindenki arra vágyik, hogy kiegyensúlyozottak legyenek a napjai, legyen ideje a családjára, hobbijára, társas kapcsolataira és a munkahelyen is jól... Teljes cikk
A munka és a magánélet hagyományos határainak elmosódásával egyre komolyabban kell számolni a „workation” , azaz a munkával egybekötött utazás... Teljes cikk
- Alvás és teljesítmény: a rejtett éjszakai hangok gondot okozhatnak 1 hete
- Szabadság járhat a beteg háziállat után? – volt már rá példa 1 hete
- Work-life balance 1 hete
- Vége a hároméves GYES-nek? Beszállnak a férfiak? 2 hete
- Workation: a fiatalok már nem akarnak választani a munka és a nyaralás közt 2 hete
- Munkahelyi egészségromlás - feleslegesen szenvednek a munkavállalók? 2 hete
- A 40 feletti magyarok többsége háttérbe szorítja testi-lelki egészségét és magányos 3 hete
- Extra szabadsággal támogatja dolgozóit ez a magyar munkaadó 3 hete
- Mit tehetünk, hogy jobban aludjunk? 4 hete
- Család vagy karrier: Miért érezzük, hogy belerokkanunk? 1 hónapja
- A nők tovább élnek, mégis több időt töltenek betegen – mi áll a háttérben? 1 hónapja

Milyen tanulságokat rejt a HR számára egy extrém csapatépítő?