kapubanner for mobile

Ingyenes adótanácsadást nyújt a katakárosultaknak a Jobbik, az MKIK nem

A Jobbik szakemberei e-mail-ben vagy telefonon, ha pedig egy-egy téma iránt tömeges érdeklődés mutatkozik, online konferencián adnak tanácsot, milyen adónemet érdemes választani a kisadózó vállalkozások tételes adója (kata) helyett. Az MKIK elnökét, Parragh Lászlót pedig lemondásra szólítják fel, mert a Magyar Kereskedelmi és Iparkamara annak ellenére nem adja meg ezt a szakmai támogatást a korábban a katát választóknak, hogy tőlük évente kétmilliárd forintnál is magasabb tagdíjat szed be.

Ingyenes adótanácsadással segít a "katakárosultaknak" a Jobbik - jelentette be a párt elnökhelyettese, Potocskáné Kőrösi Anita.

Szakembereiket elektronikus úton kereshetik meg azok, akik szakmai támogatásra szorulnak. Munkatársaik e-mail-ben vagy telefonon, ha pedig egy-egy téma iránt tömeges érdeklődés mutatkozik, online konferencián adnak tanácsot, milyen adónemet érdemes választani a kisadózó vállalkozások tételes adója (kata) helyett.

Augusztus első felében tíz vidéki nagyvárosban tartanak rendezvényeket, ahol személyesen is szakmai tanácsot adnak a katával kapcsolatban.

Közben az Alkotmánybíróságon támadják meg a kata szabályainak módosítását, de mivel a jogi fórum csak jóval később hozhat döntést az ügyben, addig is gyors és hathatós segítséget adnak a károsultaknak.

Potocskáné Kőrösi Anita lemondásra szólította fel Parragh Lászlót, a Magyar Kereskedelmi és Iparkamara (MKIK) elnökét, mondván, az MKIK annak ellenére nem adja meg ezt a szakmai támogatást a korábban a katát választóknak, hogy tőlük évente kétmilliárd forintnál is magasabb tagdíjat szed be. Ráadásul - folytatta - "Parragh László nevéhez kötődik" a mostani probléma éppúgy, mint a szabályok 2020-as módosítása.

Hogy mennyit veszítenek a katából kiesők, arról ebben a modellszámításunkban írtunk, az alternatív adónemekről pedig ebben a cikkünkben. Az elfogadott kata-törvény részleteiről ebben az anyagunkban tudósítottunk.

  • 2026.03.26recruiTECH x HRTECH konferencia A recruiTECH x HRTECH konferencia HR vezetőknek, toborzóknak, toborzási vezetőknek, employer branding és L&D szakembereknek szól, akik a munkaerőpiaci kihívásokra már technológia-alapú, jövőálló megoldásokat keresnek, és hatékonyabb HR működésben gondolkodnak.info button Részletek ticket button Jegyek
  • 2026.04.23BGE Állásbörze SPÓROLJ IDŐT ÉS ENERGIÁT! Érd el a BGE összes karának hallgatóit egyetlen nap alatt!info button Részletek ticket button Jegyek
  • 2026.05.08Benchmarking képzés A képzés során a résztvevők megismerik a benchmarking alkalmazásában rejlő lehetőségeket és konkrét gyakorlati példákon és feladatokon keresztül sajátíthatják el a benchmarking alkalmazásához szükséges legfontosabb ismereteket és készségeket, amiket azután a saját szervezetüknél is képesek lesznek alkalmazni. info button Részletek ticket button Jegyek
További cikkek
Felmérés: mennyit tudnak a magyarok az EU bértranszparencia-irányelvéről?

Egy friss kutatás szerint a magyarok többsége még alig hallott az Európai Unió új bértranszparencia-szabályozásáról, és sokan bizonytalanok abban,... Teljes cikk

Nők a munkában: sokat javítottunk, de Izland még messze van

A nők munkaerőpiaci részvétele továbbra is érzékenyen reagál a gazdasági és társadalmi kihívásokra. A PwC idei Women in Work Indexe szerint... Teljes cikk

Durvább, mint hittük: ennyit keres valójában egy magyar rendőr 2026-ban

Durva különbségek rajzolódnak ki a 2026-os rendőri bérekben: miközben a pályakezdők nettója sokszor még a 300 ezret sem éri el, a tapasztalt... Teljes cikk