Intelligens légtisztítók
A levegő létezésünk alapja, ezért nem mindegy, hogy tartósan mit lélegzünk be. A kellemetlen szagok csavarják az orrunkat, a pollenektől, porral teli levegőtől elkezdhet viszketni a szemünk. A levegő minősége jelentősen kihat az egészségünkre, hogy hogyan érezzük magunkat.
A tüdő légzésünk központi szerve, ami képes regenerálódni. Vannak, akik hétvégente egy kiadós sétát vagy turázást választanak egészségük érdekében. Az intenzív mozgás nagyobb teljesítményre készteti a tüdőt azáltal, hogy gyakrabban és mélyebben lélegzünk. Ilyen módon képesek vagyunk a tüdő kapacitását növelni, ami erősebb, ellenállóbb szervezetet eredményez.

Egy-egy kellemes túra után nehéz visszatérni az érezhetően szennyezett levegőjű régi közegbe. A kellemes jó közérzetet, amit a jó levegő tud okozni, nem szívesen cseréljük le.
Mivel nincs mindig lehetőség magashegyi oxigéndús levegőt szívni, viszont fontos számunkra az egészség, elérhetőek már manapság olyan légtisztító készülékek, amik jelentős mértékben képesek kiszűrni a szervezetünkre káros szennyeződéseket. Egy kisebb zárt tér légszennyezettsége sokszorosa lehet a kinti, utcai levegőnek. Egy légtisztító remek választás lehet az egészségügyi kockázatok csökkentésére otthoni és munkahelyi környezetben.
Milyen szempontok szerint válasszunk?
Felhasználói szemmel fontos szempontok lehetnek számunkra az egyszerű használat, változatos funkciók, jó teljesítményű, hatékony szűrők, csendes legyen és kiszűrje mindazt, amit szeretnénk. Ezek az eszközök, fejlesztésüknek köszönhetően képesek megszűrni a port, pollent, szagokat, mint a cigarettafüstöt és különböző mikroorganizmusokat (baktériumok, vírusok).
Az Airfresh weboldala több lehetőséget is kínál, változatos tudással és árral. Az FG-Tech Kft. légtisztító gépei, valamint magyarországi képviseletként a német Aktobis gyártó termékei közül válogathatunk itt.
Mitől működnek jól?
A HEPA-szűrők az egyik leghatékonyabb, jelenleg forgalomban lévő szűrők. Aktív szénszűrővel kombinálva vegyszerek, gázok, szagok és a cigarettafüst ellen is hatékony védelmet nyújtanak. Az e-nano szűrők és ULPA szűrők ugyancsak megfelelnek a magas elvárásoknak. Az aktív szén és ionizáló minden esetben erősíti egy levegőszűrő hatékonyságát. Némelyikben UV lámpa is található, ami a vírusokat és gombákat ártalmatlanítja.
A sikerük elsősorban a szűrőn múlik. A nagy légszűrő felület nagy levegőmennyiséget képes befogadni. Az optimálisan kialakított szűrőfelületben a levegő a nagy légmennyiség ellenére is alacsony nyomáskülönbséggel működik, ami így alacsony működési költséget eredményez és hosszú élettartamot is egyben.
A szűrők többnyire tisztíthatóak. Van, amelyiket néhány havonta, míg másokat elegendő 1-2 évente cserélni.
Jó kiegészítője lehet a légtisztító berendezéseknek egy szükség szerint párásító vagy páraelszívó készülék is. Hiszen mint ahogy a túl párás közeg káros lehet, úgy a száraz közeg is gondot okozhat. A kiszáradt nyálkahártya védtelenebb lesz a kórokozókkal szemben.
- 2026.03.18Six Sigma Green Belt képzés A KÉPZÉS CÉLJA: A tréning résztvevői megismerik a TQM-ben, mint menedzsmentrendszerben rejlő lehetőségeket. A tréning résztvevői gyakorlati jártasságra tesznek szert a 6 Sigma módszertan alkalmazásában, és képesek lesznek önállóan 6 Sigma projekteket vezetni a vállalatuknál.
Részletek
Jegyek
- 2026.03.26recruiTECH x HRTECH konferencia A recruiTECH x HRTECH konferencia HR vezetőknek, toborzóknak, toborzási vezetőknek, employer branding és L&D szakembereknek szól, akik a munkaerőpiaci kihívásokra már technológia-alapú, jövőálló megoldásokat keresnek, és hatékonyabb HR működésben gondolkodnak.
Részletek
Jegyek
- 2026.04.23BGE Állásbörze SPÓROLJ IDŐT ÉS ENERGIÁT! Érd el a BGE összes karának hallgatóit egyetlen nap alatt!
Részletek
Jegyek
- 2026.05.08Benchmarking képzés A képzés során a résztvevők megismerik a benchmarking alkalmazásában rejlő lehetőségeket és konkrét gyakorlati példákon és feladatokon keresztül sajátíthatják el a benchmarking alkalmazásához szükséges legfontosabb ismereteket és készségeket, amiket azután a saját szervezetüknél is képesek lesznek alkalmazni.
Részletek
Jegyek
Nem minden jól fizető munka kezdődik irodában. A nemzetközi munkaerőpiacon ma már alvásért, sorban állásért vagy érzelmi támogatásért is... Teljes cikk
Figyelemre méltó toborzással keres új tanítót Babót. A falu polgármestere, Nyikos Gábor szerint a bértábla felett 10% pótlék, fizetett... Teljes cikk
Több mint négyezer eurós (1,5 millió forint) béremelést kap idén VI. Fülöp spanyol király, összhangban a köztisztviselők és közalkalmazottak... Teljes cikk

Egy életmentő szakma egy napja: Vészhelyzet Pittsburghben