Januárban számos új pozíciót hirdetnek meg a cégek
Az év végi kikapcsolódás és január első napjai tökéletesek arra, hogy végiggondoljuk, mivel szeretnénk valójában foglalkozni, mi lenne számunkra a tökéletes állás. Sámson Dorottya, a Profession.hu álláspiaci szakértőjének tippjeivel lépésekre bontva tekinthetjük át, hogy mi a szükséges teendőnk az ideális állás megszerzéséhez.
Legfőképp legyünk tudatosak: a pihenés mellett használjuk fel arra a szünetet, hogy végiggondoljuk, mit szeretnénk igazán csinálni, és mire lennénk legalkalmasabbak, valamint hogy mik a legfontosabb lépések, amiket vágyott állásunk megszerzéséért tehetünk. Ha megvan a cél, akkor az oda vezető utat is könnyebb lehet megtalálni, legyen az tréning vagy nyelvtanfolyam.
2. Legyünk felkészültek!
Nézzünk utána a kinézett állásnak és a cégeknek a honlapjukon, a közösségi oldalaikon, a róluk szóló hírekben és a www.munkatársaim.hu weboldalon. Legyünk tisztában az elvárt kompetenciákkal és szabjuk önéletrajzunkat összhangba az elvárt tapasztalatokkal és kvalitásokkal.
3. Kövessük figyelemmel elküldött pályázatunkat!
Telefonáljunk utána pályázatunknak és kérdezzük meg, mennyi esélyük van az adott állásra! Így a kiválasztásért felelős HR-szakember figyelmét is eredményesebben hívhatjuk fel magunkra.
4. Mindig legyen testreszabott az önéletrajzunk!
Ha az adott állás előírásaira szabjuk önéletrajzunkat, jelentősen megnöveljük esélyét, hogy alkalmunk legyen a személyes interjú során magunkat adni és némileg kötetlenebb formában ismertetnünk eddigi tapasztalatainkat, illetve jövőbeni motivációinkat. Részletezzük hobbijainkat, például, hogy mikor és mennyit szoktunk sportolni, hiszen ez elhivatottságot sugall a leendő megbízóinknak.
5. Ne ragaszkodjunk a fekete-fehér öltözékhez az állásinterjún!
Már nem érdemes a régi idők hagyományait követve szigorúan fekete-fehérben megjelenni az állásinterjún. Természetesen legyünk ápoltak, öltözetünk maradjon igényes, hiszen a jó benyomás elengedhetetlen. Egy jól megválasztott ruhadarab maximálisan magabiztossá tehet minket és
+1 : A CV semmiképp se legyen sablon, azonban a kreatív CV-k kétélű fegyverek is lehetnek: igen sok cég toborzó szoftverrel dolgozza fel az önéletrajzokat, és így nem tudja kinyerni a kért adatokat.
- 2026.01.28Vezetés- és szervezetfejlesztés szakmai konferencia Bokor Attila Aranykalitkában című kutatásának harmadik fejezetéhez érkeztünk, amely ötven vezetői életúton keresztül három évtized szervezeti és vezetői tapasztalatát mutatja be. Az OD Partner is mérföldkőhöz érkezett: 30 évesek lettünk. Kinyitjuk szakmai műhelyünket és megosztjuk, hogyan gondolkodunk vezetésről, szervezetről, és aktuálisan milyen témákban mélyedünk el.
Részletek
Jegyek
- 2026.01.29Bértranszparencia irányelv és diszkrimináció-tilalom Szakmai képzés a bértranszparenciáról és a diszkriminációról HR szakembereknek és vezetőknek. Készüljön fel munkajogászainkkal az EU új bérátláthatósági szabályaira!
Részletek
Jegyek
- 2026.02.11HR 2026 – kevesebb mozgástér, nagyobb elvárások? - Mit léphet a HR, ha mégis üzleti hatást akar elérni? Egy intenzív, interaktív délelőtt HR- és vállalati vezetőknek, ahol nagymintás regionális kutatások eredményeit mutatjuk meg: hol tart a magyar HR, és milyen 3–5 prioritással lehet 2026-ban is mérhető üzleti hatást elérni. Kerekasztal és kiscsoportos munka várja a HR-vezetőket a HR öt kritikus területén, felkészülve 2026 legtöbbet hozó HR-fejlesztéseire.
Részletek
Jegyek
- 2026.03.18Six Sigma Green Belt képzés A KÉPZÉS CÉLJA: A tréning résztvevői megismerik a TQM-ben, mint menedzsmentrendszerben rejlő lehetőségeket. A tréning résztvevői gyakorlati jártasságra tesznek szert a 6 Sigma módszertan alkalmazásában, és képesek lesznek önállóan 6 Sigma projekteket vezetni a vállalatuknál.
Részletek
Jegyek
2026-ban egyre többen keresnek majd új állást, miközben a munkaerőpiacon nő a verseny. A LinkedIn legfrissebb listája szerint az AI-hoz kapcsolódó... Teljes cikk
Már magyar cégek is AI-megoldásokat használnak a teljes toborzási folyamatban: az automatizált social media kampányokból érkező jelölteket AI szűri... Teljes cikk
Egy brit újságírónő férfiként kezdett posztolni a LinkedInen – az elérései pedig azonnal az egekbe szöktek. A kísérlet szerint ugyanaz a... Teljes cikk
- Amit jobb nem beleírni az önéletrajzba: egy hobbi, amitől megriadnak a munkáltatók 7 napja
- Már január második péntekén feladjuk? Így maradj motivált! 2 hete
- Átmenetileg szünetel az új jelentkezések befogadása a Demján Sándor Tőkeprogramra 3 hete
- Nyerteseket hirdettek a Foglalkoztatas2025 pályázatban 1 hónapja
- A brit dolgozók harmada nem érzi az inspirációt a munkahelyén - Mi lehet a megoldás? 1 hónapja
- Tehergépkocsi-vezető 1 hónapja
- Futár 1 hónapja
- Íme az új munkáltatói ígéret, ez ma a legerősebb megtartó erő a cégeknél 2 hónapja
- Targoncavezető 2 hónapja
- Customs Specialist 2 hónapja
- Mi lehet a titka a kiégés megelőzésének? 2 hónapja



Filmek a munka valóságáról: sztrájktól a szellemírásig