Kölcsönzött munkaerő vagy határozatlan idejű munkaviszony?
Nem titok manapság, hogy a legtöbb cég munkaerőhiánnyal küzd. Van, amelyik csak időszakosan van szűkében a dolgozóknak, míg mások folyamatosan szembesülnek ezzel a problémával.

Miért kölcsönözzünk állandó munkaerő helyett?
Szó sincs arról, hogy egy cég összes alkalmazottját le kellene cserélni kölcsönzött munkaerőre, hiszen nagyon is fontos, hogy egy vállalatnál legyenek olyan munkatársak, akik a cég sikeréért dolgoznak. Ugyanakkor ilyen munkaerőt nem mindig egyszerű találni, főleg akkor, ha csak időlegesen, egy-egy nagyobb projekthez lenne szükségünk több munkás kézre.
Ilyenkor át kell gondolni, hogy mivel jár a munkaerő felvétele, és ha egymással szembe állítjuk a pro és kontra érveket, akkor nagy eséllyel a kölcsönzés fog kijönni győztesen a megmérettetésből.
Hiszen munkaerőt felvenni nem csupán idő- és energiaigényes procedúra, hanem a költségekben szintén jelentős tétellé nőheti ki magát. Alapesetben a folyamat úgy zajlik, hogy a HR osztály meghirdeti különféle online és offline felületeken az állást, majd várja a beérkező önéletrajzokat. Ezután többkörös interjúztatás következik, melynek során a jelentkezők legnagyobb része rendszerint lemorzsolódik. Végül a kiválasztottak megkezdik a három hónapos próbaidőt. Ez a folyamat minimum heteket, de inkább hónapokat vesz igénybe.
Ezzel szemben, ha munkaerő-kölcsönző céget bízunk meg, akkor a lehető legrövidebb időn belül lesz a rendelkezésünkre bocsátva a szerződésben rögzített létszámú dolgozó. Ebben az esetben a cégünknek nem szükséges sem álláshirdetésekkel bajlódni, sem a többkörös interjúztatásra időt szánni, de még az ehhez kapcsolódó munkaügyi adminisztráció sem a mi feladatunk lesz. Ugyanis a munkaerő-közvetítő vállalat ezeket mind átvállalja helyettünk.
Mely szektorok számára lehet munkaerőt kölcsönözni?
A legjellemzőbb, hogy a gyártó- és a szolgáltatóiparban tevékenykedő vállalatok kölcsönöznek munkaerőt, hiszen ezen állások betöltéséhez az alapfokú végzettség elegendő. E munkák nagy része jellemzően betanított fizikai munka.
Ugyanakkor ez nem jelenti azt, hogy a kölcsönzéssel foglalkozó cégek kizárólag szakképzetlen munkaerőt tudnának biztosítani, hiszen például a Beraman Hungary képzett autóipari és IT szakemberek közvetítésével egyaránt foglalkozik.
Amennyiben Önnek is munkaerőre van szüksége, akár időszakosan, akár állandó jelleggel, keresse fel a Beraman Hungary-t!
- 2026.01.28Vezetés- és szervezetfejlesztés szakmai konferencia Bokor Attila Aranykalitkában című kutatásának harmadik fejezetéhez érkeztünk, amely ötven vezetői életúton keresztül három évtized szervezeti és vezetői tapasztalatát mutatja be. Az OD Partner is mérföldkőhöz érkezett: 30 évesek lettünk. Kinyitjuk szakmai műhelyünket és megosztjuk, hogyan gondolkodunk vezetésről, szervezetről, és aktuálisan milyen témákban mélyedünk el.
Részletek
Jegyek
- 2026.01.29Bértranszparencia irányelv és diszkrimináció-tilalom Szakmai képzés a bértranszparenciáról és a diszkriminációról HR szakembereknek és vezetőknek. Készüljön fel munkajogászainkkal az EU új bérátláthatósági szabályaira!
Részletek
Jegyek
- 2026.01.31Vállalati szimuláció Valós piaci helyzetben egy-egy döntés meghozatalakor helyt kell állnia mind vezetői, mind kontrolleri képességeinknek. Mennyivel egyszerűbb lenne, hogyha mi is úgy gyakorolhatnánk, mint egy pilóta, aki éles felszállás előtt, a szimulátorban tanulja meg a vezetést, míg kellő rutinra tesz szert. Ez megvalósítható ma már az üzleti életben is.
Részletek
Jegyek
A HR adatvezéreltsége erősödik a Praktikernél. A rendszerszintű gondolkodás lesz a legfontosabb kompetencia a szakmában. Két gondolat Nagy-Jakab... Teljes cikk
Közeleg az év vége, a pénzügyi és HR büdzsé tervezetek vagy elfogadási vagy elfogadott fázisban vannak. Most a munkaidő-tervezést vesszük górcső... Teljes cikk
Az ötven legnagyobb magyar vállalat felsővezetőjének LinkedIn toplistáján az első helyen idén is a Jabilt vezető Kékesi Sándor végzett. Jelasity... Teljes cikk
A tudás törvényei: a megértés kulcsa