Kölcsönzött munkavállalónak is járna természetbeni juttatás
Az egyenlő bánásmód követelményei alapján a kölcsönzött munkavállalók részére is biztosítaniuk kell majd a munkáltatóknak a cégnél szokásos természetbeni juttatásokat, a kölcsönbevevő munkáltató erről elszámol a kölcsönbeadóval a Munka Törvénykönyve módosítási tervezete szerint.
A Munka Törvénykönyvén kívül ehhez módosulnának a személyi jövedelemadó szabályai is, lehetőséget adva arra, hogy a juttatásokhoz járó kedvezményeket munkáltatóként a kölcsönbevevő vehesse igénybe. Ezekhez a változásokhoz szükségesek azok a szabályok is, amelyek előírnák a két munkáltató közötti elszámolást, azt, hogy a kölcsönbevevő és a kölcsönbeadó közötti megállapodás alapján a kölcsönbevevői juttatást ellentételezni kell.
A változtatásra azért is szükség lehet, mert a kölcsönbevevő gyakran saját termékét, szolgáltatását bocsátja kedvezményesen saját munkavállalói rendelkezésére természetbeni munkabérként vagy juttatásként. Az egyenlő bánásmód követelményei szerint ezeket a juttatásokat a kölcsönbeadónak is biztosítania kellene, az adott helyre kölcsönzött munkavállalóknak. Az ilyen termékek, szolgáltatások beszerzése viszont aránytalan nehézségekbe, költségekbe kerülne számára.
Hasonló a helyzet olyan szolgáltatások - például egészségügyi szolgáltatás - megvásárlásakor, amelyekre a kölcsönbevevő munkáltató köt szerződést a saját munkavállalói javára külső közreműködőkkel.
A Munka Törvénykönyve módosításával a kölcsönbevevőt köteleznék arra is, hogy adja meg a kölcsönbeadónak a kölcsönzött munkavállalóval azonos vagy ahhoz hasonló munkakörben foglalkoztatott saját dolgozóinak béradatait. Ez azért szükséges, hogy a kölcsönzött munkavállalóknak az egyenlő bánásmód alapján ehhez igazodó bért fizessen a kölcsönbeadó.
MTI / Menedzsment Fórum
- 2026.05.08Benchmarking képzés A képzés során a résztvevők megismerik a benchmarking alkalmazásában rejlő lehetőségeket és konkrét gyakorlati példákon és feladatokon keresztül sajátíthatják el a benchmarking alkalmazásához szükséges legfontosabb ismereteket és készségeket, amiket azután a saját szervezetüknél is képesek lesznek alkalmazni.
Részletek
Jegyek
- 2026.05.21Fókuszban a "Hard HR" A workshop során a NIVEUS | PAYROLL és a NIVEUS | LEGAL szakértői a munkavállalói életciklus mentén haladva tekintik át a legfontosabb foglalkoztatási helyzeteket, a belépéstől kezdve a foglalkoztatás különböző szakaszain át egészen a kilépésig. Minden egyes ponton kiemelik azokat a kritikus jogi, adózási és bérszámfejtési kérdéseket, amelyek közvetlenül hatnak a HR döntéseire.
Részletek
Jegyek
- 2026.05.31Az Év Felnőttképzője 2026. - Páyázzon! A HR Portal által alapított díj célja, hogy láthatóvá tegye azokat a felnőttképző intézményeket, amelyek mérhető eredményekkel és valódi munkaerőpiaci hatással dolgoznak.
Részletek
Jegyek
- 2026.09.23Mi tesz egy tréninget valóban hatékonnyá 2026-ban? Élménnyel eredmény! Országos kutatás és gyakorlati iránymutatás HR és L&D szakembereknek a Tréning Kerekasztal konferencián.
Részletek
Jegyek
A 2026 elején is alacsony munkanélküliségi ráta mellett számos ágazatban – különösen az építőiparban és az élelmiszer-feldolgozó szektorban... Teljes cikk
Távozott az egyik legnagyobb hazai HR szolgáltató, a Prohuman Zrt. éléről Tóth Ágnes vezérigazgató. Posztját eddigi helyettese Göndöcs Viktor vette át. Teljes cikk
A magyar–román határon is átnyúlik a verseny a minőségi ipari munkaerőért – derült ki a Prohuman Debreceni Regionális Gazdasági Fórumán. Teljes cikk

Izsó Balázs munkaerő-kölcsönző szakértő a Prohuman operatív igazgatója.
Milyen tanulságokat rejt a HR számára egy extrém csapatépítő?