KSH: 4,4 százalékra csökkent a munkanélküliség, a foglalkoztatottak száma emelkedett
A Központi Statisztikai Hivatal (KSH) szerdai jelentése szerint a munkanélküliek átlagos létszáma 48 ezerrel 203 ezerre, a munkanélküliségi ráta 1,1 százalékponttal, 4,4 százalékra csökkent március-májusban az egy évvel korábbihoz képest. Azt is bejelentették, hogy a foglalkoztatottak átlagos létszáma 4 millió 393 ezer volt március-májusban, 79 ezerrel több, mint egy évvel korábban, a 15-64 évesek foglalkoztatási rátája 1,6 százalékponttal, 67,6 százalékra emelkedett - írja az MTI.
A munkanélküli nők száma 17 ezerrel 99 ezerre, munkanélküliségi rátájuk 0,9 százalékponttal, 4,7 százalékra mérséklődött.
Nőtt a foglalkoztatottak száma
Az elsődleges munkaerőpiacon dolgozók száma 108 ezerrel nőtt, ugyanakkor a magukat közfoglalkoztatottnak vallók száma 22 ezerrel, a külföldi telephelyen dolgozóké pedig 7 ezerrel csökkent.
MTI
- 2026.02.11HR 2026 – kevesebb mozgástér, nagyobb elvárások? - Mit léphet a HR, ha mégis üzleti hatást akar elérni? Egy intenzív, interaktív délelőtt HR- és vállalati vezetőknek, ahol nagymintás regionális kutatások eredményeit mutatjuk meg: hol tart a magyar HR, és milyen 3–5 prioritással lehet 2026-ban is mérhető üzleti hatást elérni. Kerekasztal és kiscsoportos munka várja a HR-vezetőket a HR öt kritikus területén, felkészülve 2026 legtöbbet hozó HR-fejlesztéseire.
Részletek
Jegyek
- 2026.03.18Six Sigma Green Belt képzés A KÉPZÉS CÉLJA: A tréning résztvevői megismerik a TQM-ben, mint menedzsmentrendszerben rejlő lehetőségeket. A tréning résztvevői gyakorlati jártasságra tesznek szert a 6 Sigma módszertan alkalmazásában, és képesek lesznek önállóan 6 Sigma projekteket vezetni a vállalatuknál.
Részletek
Jegyek
- 2026.03.26recruiTECH x HRTECH konferencia A recruiTECH x HRTECH konferencia HR vezetőknek, toborzóknak, toborzási vezetőknek, employer branding és L&D szakembereknek szól, akik a munkaerőpiaci kihívásokra már technológia-alapú, jövőálló megoldásokat keresnek, és hatékonyabb HR működésben gondolkodnak.
Részletek
Jegyek
A magyar munkaerőpiac 2026-ra jelentős átalakulás előtt áll – derült ki a Magyar Közgazdasági Társaság Munkaügyi Szakosztályának évindító... Teljes cikk
Hónapok óta alig mozdul a munkaerőpiac: kevés az új felvétel, ritkák az elbocsátások, a döntéseket pedig általános bizonytalanság bénítja.... Teljes cikk
2025 novemberében a 15–74 éves foglalkoztatottak átlagos létszáma 4 millió 637 ezer főt tett ki. A munkanélküliek száma 213 ezer fő, a... Teljes cikk
- A dolgozó orvosok száma korcsoport szerint - grafikon 1 hónapja
- A magyar munkavállalók rendszeres és nem rendszeres átlagkeresete - grafikon 2 hónapja
- A nem nappali képzésben részt vevő hallgatók számának alakulása 2 hónapja
- A munkanélküliségi ráta alakulása nemek szerint - grafikon 2 hónapja
- Az általános iskolákban foglalkoztatott pedagógusok száma korcsoportok és nemek szerint - grafikon 3 hónapja
- A foglalkoztatási ráta a magyar vármegyékben - grafikon 3 hónapja
- Hogyan kerülhetnek le a bejelentés nélkül foglalkoztatók a NAV listájáról? 4 hónapja
- Csökkent a Tesco, bővült a Lego: így alakultak a létszámok a nagyoknál 4 hónapja
- A munkanélküliség alakulása hazánkban - grafikon 5 hónapja
- A bruttó átlagkereset nemzetgazdasági áganként - grafikon 5 hónapja
- A munkanélküliek száma korcsoportonként 5 hónapja

Filmek a munka valóságáról: sztrájktól a szellemírásig