Különböző betegségek fenyegethetnek a munkahelyünkön
Akár áll, akár ül, a tartósan azonos testhelyzet nem tesz jót hosszú távon a szervezetnek. Bár sokan nem gondolják, de az ülőmunka is megdolgoztatja a törzs, a nyak, a hát, a váll izomzatát, amely gyulladást, elváltozásokat okozhat, írja a hvg.
A hosszú álldogálás az ízületekre van káros hatással, egy idő után reumatikus panaszok alakulhatnak ki.
Ha az izmok nem dolgoznak, kevesebb zsírt égetnek, ami annak felhalmozódásához vezethet, így az erek eltömődéséhez. Az inzulint sem megfelelően tudják bontani, így kialakulhat cukorbetegség. Végül pedig az agyba is kevesebb vér áramlik, ami a gondolkodásra is hatással van.
Fontos, hogy munka közben váltogassa az ember a pozícióját. Minél többször sétáljon, járkáljon, amikor megteheti munka közben, akár ülő, akár álló munkát végez. Aki áll az időnként üljön le, hogy a gerinc pihenni tudjon. Agyári munkát végzőknek a gépek állandó vibrációja teheti tönkre a kezét. Az egér mozgatása is gyulladások, ideggócok kialakulásához is vezethet.
hvg.hu
- 2026.04.24Pannon HR Konferencia Székesfehérvár Tavaszi Pannon HR Konferenciánkon Székesfehérváron, ahol ismét neves előadókkal, érdekes és aktuális témákkal készülünk. Amikor a döntéseknek súlya van – felelősségvállalás kultúrája a vezetésben és HR-ben
Részletek
Jegyek
- 2026.05.20Pannon HR Konferencia Debrecen Célunk, hogy lehetőséget biztosítsunk a HR-es közösségnek, hogy megvitassák az aktuális kihívásokat, trendeket, valamint hogy szakmai újdonságokkal ismerkedhessenek meg.
Részletek
Jegyek
- 2026.05.31Az Év Felnőttképzője 2026. - Páyázzon! A HR Portal által alapított díj célja, hogy láthatóvá tegye azokat a felnőttképző intézményeket, amelyek mérhető eredményekkel és valódi munkaerőpiaci hatással dolgoznak.
Részletek
Jegyek
- 2026.09.23Mi tesz egy tréninget valóban hatékonnyá 2026-ban? Élménnyel eredmény! Országos kutatás és gyakorlati iránymutatás HR és L&D szakembereknek a Tréning Kerekasztal konferencián.
Részletek
Jegyek
A munkaidő és a magánélet határa egyre inkább elmosódik: a Z és az Y generáció tagjai már a 9-től 5-ig tartó munkaidőbe építik be... Teljes cikk
A napokban újabb részek szivárogtak ki a Boston Consulting Group az egészségügy átalakítására vonatkozó tanulmányából. Ebből kiderül az is,... Teljes cikk
A húsvéti hosszú hétvége sokak számára nem a valódi kikapcsolódást jelenti, hanem egy sűrített határidőkkel és túlterheléssel teli időszak... Teljes cikk
- Alvás és teljesítmény: a rejtett éjszakai hangok gondot okozhatnak 3 hete
- Work-life balance 4 hete
- Munkahelyi egészségromlás - feleslegesen szenvednek a munkavállalók? 1 hónapja
- A rendszeres röplabdázás és annak hatása az életminőségre 1 hónapja
- A 40 feletti magyarok többsége háttérbe szorítja testi-lelki egészségét és magányos 1 hónapja
- Mit tehetünk, hogy jobban aludjunk? 1 hónapja
- Család vagy karrier: Miért érezzük, hogy belerokkanunk? 2 hónapja
- A nők tovább élnek, mégis több időt töltenek betegen – mi áll a háttérben? 2 hónapja
- A legtöbb munkáltató nem áll készen a menopauza-megfelelési határidőre 2 hónapja
- Munkahelyi szexuális zaklatás: mit tehet a HR és a vezetés? 2 hónapja
- Nem csak stresszesek: ezek a munkák teszik leginkább tönkre az egészséget 2 hónapja

Milyen tanulságokat rejt a HR számára egy extrém csapatépítő?