Milyen legyen a megfelelő CV-s fényképünk?
Ha igazán jó benyomást akarunk kelteni az önéletrajzunkkal, akkor nem elég a személyi igazolvány fotóját használni. Olyan arcot kell mutatni magunkról, ami valóban mimikájában, fényeiben és színeiben is megnyerő lehet. Íme, pár tipp, hogyan készítsünk megfelelő fotót!
A legjobb megoldás egy fényképész
Viszont ha nincs lehetőségünk fotóshoz menni, akkor mindenképp kell tennünk pár intézkedést arra vonatkozóan, hogy a legjobb képet készíthessük magunkról. Egy fotós gondosan megválasztja a fényeket és még az arcunkhoz, sőt a bőrünk tónusához is tesz öltözködési javaslatokat. Tehát összességében ez a legegyszerűbb megoldás. Ha viszont magunk szeretnénk elkészíteni a tökéletes önéletrajzi fotót, érdemes megfontolni pár tanácsot.
Megfelelő fények
A legjobb, ha természetes nappali fényt választunk, méghozzá olyan beállításban, ami szerintünk a legelőnyösebb. Ne legyen túl sok fény, de túl kevés se, amin csak sejtelmesen látszunk. Lehetőleg olyan helyen készítsük a fotót, ahol a legjobbak ezek a feltételek. Ha nincs jó fényállás, például túl erősek a kontrasztok az arcunkon akkor egy harmadik lámpával tompíthatunk rajta. A leggyakoribb hely egy fotóra sokaknak a fürdő. Ezt csak akkor használjuk, ha megfelelő hátteret tudunk később cserélni hozzá, továbbá ha a fürdőszobai lámpa fénye szintén a természetes nappali fényhez hasonló.
A jó háttér
A leginkább ajánlott, ha semleges vagy elmosódott háttérrel készül a kép. Ha egyik sem megoldható, akkor viszont sok háttéreltüntető alkalmazás áll már rendelkezésre. Az ilyen programokkal könnyedén beállíthatunk egy szimpla fehér hátteret.
Smink, ruházat, mimika
A szép mosoly mindig kelendő, de azért ezt se vigyük túlzásba. Mosolyunk legyen természetes, de visszafogott is. Arcunk árulkodjon az önbizalomról és a tettrekészségről. Nem túl szerencsés az sem, ha úgy fotózkodunk, mint ha karót nyeltünk volna, érdemes a megszokott egyenes állású pozíció helyett egy kicsit természetesebb beállást felvenni. A smink tekintetében természetesen sminkeljünk bátran, de ne vigyük azt sem túlzásba. Egy szép rúzs, szemspirál és szemceruza abszolút jöhet, de a túlzottan esti sminket inkább tartogassuk más alkalmakra. Ruházat tekintetében a szín passzoljon hozzánk, viszont ne mutasson teljesen hétköznapi jelleget. Látszódjon, hogy elegáns az öltözetünk, mégsem mesterkélt. A férfiak kerüljék a pólóban való fotózást, hacsak nem olyan a leendő állásunk, ahol ez megengedett. A nők esetében pedig a legjobb, ha valamilyen minta nélküli félelegáns felsőt vesznek fel.
- 2026.05.08Benchmarking képzés A képzés során a résztvevők megismerik a benchmarking alkalmazásában rejlő lehetőségeket és konkrét gyakorlati példákon és feladatokon keresztül sajátíthatják el a benchmarking alkalmazásához szükséges legfontosabb ismereteket és készségeket, amiket azután a saját szervezetüknél is képesek lesznek alkalmazni.
Részletek
Jegyek
- 2026.05.21Fókuszban a "Hard HR" A workshop során a NIVEUS | PAYROLL és a NIVEUS | LEGAL szakértői a munkavállalói életciklus mentén haladva tekintik át a legfontosabb foglalkoztatási helyzeteket, a belépéstől kezdve a foglalkoztatás különböző szakaszain át egészen a kilépésig. Minden egyes ponton kiemelik azokat a kritikus jogi, adózási és bérszámfejtési kérdéseket, amelyek közvetlenül hatnak a HR döntéseire.
Részletek
Jegyek
- 2026.05.31Az Év Felnőttképzője 2026. - Páyázzon! A HR Portal által alapított díj célja, hogy láthatóvá tegye azokat a felnőttképző intézményeket, amelyek mérhető eredményekkel és valódi munkaerőpiaci hatással dolgoznak.
Részletek
Jegyek
- 2026.09.23Mi tesz egy tréninget valóban hatékonnyá 2026-ban? Élménnyel eredmény! Országos kutatás és gyakorlati iránymutatás HR és L&D szakembereknek a Tréning Kerekasztal konferencián.
Részletek
Jegyek
A babóti általános iskolában meghirdetett tanári állásra közel százan jelentkeztek a Maldív-szigeteki álomutazás ígéretével. Már a második... Teljes cikk
Milyen munkahelyet kívánnának a lányaiknak az apák? Ezzel a kérdéssel indította idei nőnapi kezdeményezését a Dreher Sörgyárak. A vállalat... Teljes cikk
Vádat emeltek két orvos, valamint két társuk ügyében, akik két éven át törvénybe ütközően, közfinanszírozásra végeztek műtéteket a... Teljes cikk
- Valóban kiválasztható a legjobb jelölt? Így segítenek a személyiségtesztek a toborzás során 2 hete
- Nyugodjon békében az önéletrajz? Már nem így választanak a cégek 4 hete
- Százból három maradt: hamarosan eldől, kié lesz a babóti tanári állás és a Maldív-utazás 4 hete
- A titkos fegyver, ami átalakítja a toborzást: ismerd meg az ATS-t 1 hónapja
- Full-Stack Developer 2 hónapja
- Új, jól fizető fejlesztői állások – történelmi videojáték-beruházást jelentett be a kormány 2 hónapja
- Betonozó 3 hónapja
- Autóbuszvezető 3 hónapja
- Health and Safety Officer 3 hónapja
- Amit jobb nem beleírni az önéletrajzba: egy hobbi, amitől megriadnak a munkáltatók 3 hónapja
- Tehergépkocsi-vezető 4 hónapja


Milyen tanulságokat rejt a HR számára egy extrém csapatépítő?