Minden tizedik brit dolgozó korábban hagyja abba a munkát a jóidő miatt
Vannak olyan dolgozók, akik a betegszabadságukat is kiveszik, hogy élvezzék a jóidőt.
A Parkdean Resorts 2000 brit dolgozó megkérdezésével készült felméréséből kiderült, hogy 10-ből 1 brit már korábban otthagyta a munkahelyét, hogy kimenjen a szabadba és élvezze a napsütést, 4%-uk még azt is bevallotta, hogy a hőhullám idején "beteget" jelentett – írja a HR news.
Ezt szem előtt tartva a Parkdean Resorts megjósolta, hogy a britek mikor lesznek hőhullámok idén nyáron az Egyesült Királyságban, így a britek előre lefoglalhatják éves szabadságukat. Az elmúlt öt év időjárási adatait elemezve az Egyesült Királyságban, hogy megtalálják a hőhullámok időpontját - a legjobb időpontokat a nyári szünetre.
Az adatokból kiderült, hogy az egész év legmelegebb napjai várhatóan július 17. szerda és július 19. péntek közé esnek.
- 2026.01.09Foglalkoztatás és jóllét: az értékes munkaerő megszerzése és megtartása a folyamatosan változó munkaerőpiaci környezetben Foglalkoztatás és jóllét: az értékes munkaerő megszerzése és megtartása a folyamatosan változó munkaerőpiaci környezetben. A konferencia ingyenes, de regisztrációhoz kötött. A program és a regisztráció a jegyek menüpont alatt.
Részletek
Jegyek
- 2026.01.28Vezetés- és szervezetfejlesztés szakmai konferencia Bokor Attila Aranykalitkában című kutatásának harmadik fejezetéhez érkeztünk, amely ötven vezetői életúton keresztül három évtized szervezeti és vezetői tapasztalatát mutatja be. Az OD Partner is mérföldkőhöz érkezett: 30 évesek lettünk. Kinyitjuk szakmai műhelyünket és megosztjuk, hogyan gondolkodunk vezetésről, szervezetről, és aktuálisan milyen témákban mélyedünk el.
Részletek
Jegyek
- 2026.01.29Bértranszparencia irányelv és diszkrimináció-tilalom Szakmai képzés a bértranszparenciáról és a diszkriminációról HR szakembereknek és vezetőknek. Készüljön fel munkajogászainkkal az EU új bérátláthatósági szabályaira!
Részletek
Jegyek
- 2026.01.31Vállalati szimuláció Valós piaci helyzetben egy-egy döntés meghozatalakor helyt kell állnia mind vezetői, mind kontrolleri képességeinknek. Mennyivel egyszerűbb lenne, hogyha mi is úgy gyakorolhatnánk, mint egy pilóta, aki éles felszállás előtt, a szimulátorban tanulja meg a vezetést, míg kellő rutinra tesz szert. Ez megvalósítható ma már az üzleti életben is.
Részletek
Jegyek
A Csepeli Szabadkikötő dolgozói idén is előálltak saját, fanyar humorral teli naptárukkal, amelyben munkaruhában – vagy épp anélkül –... Teljes cikk
Cristiano Ronaldo egy robotkapus ellen tesztelte lövőerejét, miután Mark Rober, a NASA-mérnökből lett YouTube-sztár megépítette a villámgyors,... Teljes cikk
Határozatlan idejű sztrájkot hirdettek december 15-től a párizsi Louvre dolgozói, tiltakozásul a "romló munkakörülményeik" és az "elégtelen... Teljes cikk
- Szabadság számítása 2026 2 hete
- Így spórolj a munkaidő-tervezéssel 3 hete
- Hogyan alakul a gyermek utáni pótszabadság GYES ideje alatt született második gyermek esetén? 3 hete
- Nem közeli hozzátartozó halála esetén, jár a temetési szabadság? 3 hete
- Szabadság kiadása: erre figyelj még ebben az évben 1 hónapja
- Felmérés: minden ötödik brit dolgozó kért már előleget a főnökétől, hogy megéljen 1 hónapja
- Veszélyben a magyarok: napi 8,5 óra munka, két órás ingázás, és az alvásunk rekordmélyponton 2 hónapja
- Év végi aktualitás: Ezt kell tudni a jövő évre szabályosan átvihető szabadságokról 2 hónapja
- A jövő tetőboxa: több út, kevesebb gond 2 hónapja
- Rég nem látott leépítési hullámot mértek az Egyesült Államokban 2 hónapja
- Megtorpant a munkaerő-migráció: ötödével kevesebb bevándorló érkezett a gazdag országokba 2 hónapja
A tudás törvényei: a megértés kulcsa