Mindez jár a köztársasági elnöknek, a munkaviszony megszűnése után is
A mindenkori köztársasági elnököt számos juttatás illeti meg, ráadásul nem csak hivatali ideje alatt, hanem az után is, hogy véget ért a munkaviszony. A Blikk összeszedte, hogy mik ezek.
Az államelnök fizetése körülbelül 1,5 forint havonta, amiből nem igazán kell költenie, hiszen nem fizet rezsit, hivatali autó és sofőr is áll a rendelkezésére. Magán egészségügyi ellátást kaphat, sőt magángépen utazhat külföldre.
Az elnöki rezidenciáról ugyan ki kell költöznie, de az állam a továbbiakban is elegáns "szolgálati lakást", valójában villát biztosít nekik, valamint kétfős titkárságot is.
Blikk
- 2026.01.09Foglalkoztatás és jóllét: az értékes munkaerő megszerzése és megtartása a folyamatosan változó munkaerőpiaci környezetben Foglalkoztatás és jóllét: az értékes munkaerő megszerzése és megtartása a folyamatosan változó munkaerőpiaci környezetben. A konferencia ingyenes, de regisztrációhoz kötött. A program és a regisztráció a jegyek menüpont alatt.
Részletek
Jegyek
- 2026.01.28Vezetés- és szervezetfejlesztés szakmai konferencia Bokor Attila Aranykalitkában című kutatásának harmadik fejezetéhez érkeztünk, amely ötven vezetői életúton keresztül három évtized szervezeti és vezetői tapasztalatát mutatja be. Az OD Partner is mérföldkőhöz érkezett: 30 évesek lettünk. Kinyitjuk szakmai műhelyünket és megosztjuk, hogyan gondolkodunk vezetésről, szervezetről, és aktuálisan milyen témákban mélyedünk el.
Részletek
Jegyek
- 2026.01.29Bértranszparencia irányelv és diszkrimináció-tilalom Szakmai képzés a bértranszparenciáról és a diszkriminációról HR szakembereknek és vezetőknek. Készüljön fel munkajogászainkkal az EU új bérátláthatósági szabályaira!
Részletek
Jegyek
- 2026.01.31Vállalati szimuláció Valós piaci helyzetben egy-egy döntés meghozatalakor helyt kell állnia mind vezetői, mind kontrolleri képességeinknek. Mennyivel egyszerűbb lenne, hogyha mi is úgy gyakorolhatnánk, mint egy pilóta, aki éles felszállás előtt, a szimulátorban tanulja meg a vezetést, míg kellő rutinra tesz szert. Ez megvalósítható ma már az üzleti életben is.
Részletek
Jegyek
“A bértranszparencia az átláthatóságtól a bizalom felé vezető út, amely nem csak jogszabályi megfelelés, hanem versenyelőny is lehet. Ám csak... Teljes cikk
Lapinformációk szerint megszületett az egyezség: a minimálbér 322 800, míg a garantált bérminimum 373 200 forintra emelkedik 2026. január 1-től. Teljes cikk
Sokak számára csak show, valójában kemény versenysport – koreográfiával, akrobatikával és tökéletes időzítéssel az 50-es évek óta. Mennyit... Teljes cikk
- Megduplázzák a nevelőszülők juttatásait – így változik a gyermekvédelmi rendszer 3 hete
- HR tehetségek 2025: Varga Vilmos 1 hónapja
- Hideg élelmiszer is vásárolható a SZÉP-kártyával 1 hónapja
- Távmunka vagy home office? Akár több tízezer forint múlhat a helyes besoroláson 1 hónapja
- Felmérés: a fiatalok a TikTok és az AI segítségével tájékozódnak a juttatásokról 2 hónapja
- "Csak ez az egy megoldás van" – Lázár 14. havi nyugdíjat ígér a választások előtt 2 hónapja
- Akár 50 ezret is érhet, ha minden nap bejárunk dolgozni – így működik a jelenléti bónusz 3 hónapja
- Milyen juttatásokkal segítheti a munkaadó a tanévkezdést? 4 hónapja
- Pályakezdési juttatás 38 ezer fiatalnak – egyesek akár 300 ezer forinttal indulhatnak 4 hónapja
- Ki és mikor kap 13. havi nyugdíjat 2026-ban? 4 hónapja
- A dolgozók személyre szabott juttatásokat szeretnének, de a vállalatok nehezen tudnak lépést tartani 4 hónapja
Egy CEO naplója - a világ egyik legnépszerűbb podcastja