Munkáltatói kölcsönnel és munkaeszközökkel segítik az otthonról dolgozókat a bankok
Van olyan pénzintézet, ami nagyobb monitor vagy kényelmesebb szék beszerzésével támogatja dolgozóit, máshol megelégszenek a home office lehetőségével.

Van olyan bank Magyarországon, ami minden home office-ban eltöltött munkanap után nettó ezer és kétezer forint közötti összeget ad támogatásként dolgozóinak szeptember 1-jétől, többek között a dráguló energiaárak miatt - írja a VG. A bank a lapnak ezt hivatalosan nem erősítette meg, mert még nem készült el a végleges szabályozás. A CIB Bank viszont reagált a megkeresésre. Ahogy arról mi is beszámoltunk, a bank a magas infláció, az élelmiszerárak és a rezsi hirtelen emelkedése miatt egységes, összegű egyszeri kifizetéssel segíti dolgozóit a CIB Bank szeptemberben. Erre összesen 420 millió forintot fordítanak.
A Magyar Bankholding azt írta, már korábban is támogatta a távmunkában doglozó alkalmazottait. A cég vizsgálja annak a lehetőségét, hogy adómentes költségtérítéssel támogassák a távmunkában érintett munkavállalóinkat. "A munkáltató akként is hozzájárulhat a munkavállalók rezsiköltségeinek a csökkentéséhez, hogy kedvező munkáltatói kölcsönt nyújt részükre a lakás-korszerűsítés céljára. Felmérjük annak lehetőségét is, hogy az önkéntes biztosító pénztárak önsegélyező szolgáltatásának csatornáját bevonjuk támogatási körünkbe, ennek keretében lehetőség van a közüzemi díjak finanszírozására" - írták.
Az UniCredit 2022 elején újította meg a távoli munkavégzésre vonatkozó szabályzatot és hibrid munkavégzést biztosítanak minden dolgozójuk számára, aki nem a fiókokban dolgozik. Emellett pénzügyi hozzájárulással is tervezik támogatni a home office-ra jogosult alkalmazottaikat. A hozzájárulás nem csak a várható rezsiköltségek támogatására összpontosít, hanem azzal is, hogy kényelmesebb otthoni munkakörnyezetet teremtsen a dolgozók számára, így például további munkaeszközök, nagyobb monitor vagy kényelmesebb szék beszerzésével segítse a munkavállalóit.
A K&H csoport közölte, hogy doglozóik heti két-három napot home office-ban tölthetnek, de az otthoni rezsiköltségek támogatása nincs napirenden. A Raiffeisen is azt írta, hogy nem látja indokoltnak ilyen jellegű támogatás bevezetését.
VG
fotó: unsplash
- 2025.02.28Vezetői Best Practice Fórum - Digitális transzformáció és az AGILE A Fórum célja: A Fórum célja a jó vezetői gyakorlatok és tapasztalatok megosztása, illetve a hazai vezetési kultúra fejlesztése.
Részletek
Jegyek
- 2025.03.11Műegyetemi Állásbörze A Műegyetemi Állásbörze Budapest legnagyobb és legrangosabb álláskereső rendezvénye. 1995 óta képez hidat a munkaadók és potenciális munkavállalóik között. Szervező: BME
Részletek
Jegyek
- 2025.03.18Óbudai Egyetem Állásbörze A személyes találkozás az potenciális jelentkezőkkel az állásbörzén az egyik leghatékonyabban módszer, hiszen amíg egy önéletrajz csupán „vázlatos” formában nyújt a jelentkezőről képet, addig a személyes találkozás és beszélgetés által sokkal jobban bizonyíthatnak is a szakmai felkészültséggel kapcsolatban.
Részletek
Jegyek
- 2025.03.27 recruiTECH konferencia A recruiTECH elsősorban HR vezetőknek, toborzóknak, toborzási vezetőknek, employer branding specialistáknak és learning & development szakembereknek szól, akik napi szinten küzdenek a toborzási céljaikért a munkaerőpiacon, akik keresik az új megoldásokat, melyek segítségével hatékonyabbá tehetik vállalatuk tevékenységét.
Részletek
Jegyek
Az International Workplace Group (IWG) által készített tanulmányban a megkérdezett munkaerő toborzók arról számoltak be, hogy a tehetségek... Teljes cikk
A covid alatti létszámmozgásokat és fluktuációs adatokat vizsgálta 67 cégnél a Process Solutions. 2019-24 között a létszám a monitorozott... Teljes cikk
"Soha nem volt vágyálmom, hogy ügyfélszolgálatos legyek. Tavaly májusban vágtam bele, aztán itt ragadtam, mert érdekelt” – mondta a HR Portálnak... Teljes cikk
- A munkavállalók érdekeinek védelmére több mint 499 millió forint uniós támogatásban részesült a Magyar Szakszervezeti Szövetség 2 hete
- Építési és Közlekedési Minisztérium: továbbra sincs home office a MÁV-csoportnál 2 hete
- Ezért hasznos, ha a HR és a pénzügyi terület együtt gondolkodik 3 hete
- NAV: januártól új, kedvezményes adózású béren kívüli juttatások érhetők el 3 hete
- NGM: január 1-től elérhető a havi 150 ezres lakhatási támogatás 3 hete
- A home office egy olyan generációt hoz létre, amely "nem végez rendes munkát" - van benne valami? 3 hete
- Támogatást nyert el taglétszámának növeléséhez a Kereskedelmi Alkalmazottak Szakszervezete 1 hónapja
- Czomba Sándor kiemelte: a nyugdíjas korúak körében fokozódik a munkavállalási kedv 1 hónapja
- Jelentős további béremelések várhatóak a vízügyi dolgozóknál 1 hónapja
- Nők 40 nyugdíj: ez várható 2025-ben 1 hónapja
- Elindult a 35 évnél fiatalabb munkavállalóknak járó lakhatási támogatás 1 hónapja