kapubanner for mobile

Online játékban lehet kipróbálni, milyen az újságírók munkája

Itt állíthatja be, hogy a Google kereső elöl hozza a HR Portálos találatokat

A Telex által készített ingyenes játékban olyan helyzetekben kell döntést hozni, amikkel a hírportálok újságírói találkoznak munkájuk során.

A Telex készített egy játékot, amiben ki lehet próbálni, milyen feladatokkal, dilemmákkal kell megküzdenie annak, aki újságíróként dolgozik a hírportálnál. 

"A játékosnak döntési helyzetekben kell választania a lehetőségek közül, a döntések pedig hatással vannak a játék számértékeire, amiktől a végeredmény függ. A játék három ilyen változót figyel: Olvasottság, Hitelesség és Kassza, és ahogy a valóságban is, ezek nem feltétlenül mozognak együtt" - írja a Telex a játékról, melyben két "pálya" található, az újságíró és a szerkesztő. A játékban megjelenő dilemmákat megtörtént események ihlették. 

"A játékot a Globsec nevű, szlovákiai központú független szervezettel együttműködve hoztuk össze, a NewsGamer motorját használva. Ezzel a Globsec régiós projektjéhez csatlakoztunk, amelynek célja felhívni a figyelmet a hamis információk veszélyeire, a minőségi újságírásra és a közösségi média problémáira" - írják.

 

A játékot ide kattintva lehet kipróbálni

  • 2026.06.15Stratégiai emberi erőforrás szaktanácsadó szakirányú továbbképzés A képzés valós szervezeti helyzeteken, gyakorló HR-vezetők tapasztalatán és emberközpontú stratégiai szemléleten keresztül ad azonnal alkalmazható tudást.info button Részletek ticket button Jegyek
  • 2026.06.18Mesterséges intelligencia üzleti használata - a rejtett kockázatok Az előadás célja, hogy gyakorlati, adatvédelmi és AI jogi szempontból is bemutassa a mesterséges intelligencia üzleti használatának legkritikusabb kockázatait. Kiemelt fókuszt kap, hogy milyen adatokat tilos, de legalább is nem jó ötlet AI rendszerekbe bevinni és hogyan történik mindez a valóságban, akár észrevétlenül.info button Részletek ticket button Jegyek
  • 2026.09.23Élménnyel eredmény? Earlybird jegyek június 30-ig! Élménnyel eredmény! Országos kutatás és gyakorlati iránymutatás HR és L&D szakembereknek a Tréning Kerekasztal konferencián.info button Részletek ticket button Jegyek