Tovább tiltakoznak a taxisok
Január 22-én, azaz pénteken éjfélig folytatódhat a taxisok demonstrációja Budapesten, melynek bejelentését a rendőrség tudomásul vette. Közben a kormány szigorú, egységes szabályozás megalkotását ígéri.
Az Uber üdvözölte a a kormány álláspontját, miszerint új, modern szabályozási keretre van szükség.
Tuzson Bence, a kormányzati kommunikációért felelős államtitkár szerdán közölte, a kormány szerint igaza van a taxisoknak, hogy egyenlő feltételekkel dolgoznának, ezért szigorú, mindenkire egységes szabályozás megalkotását látja indokoltnak.
A havonta átlagosan 2500 kilométert közlekedő taxisok nagyjából 300 ezer forint bevételre tudnak szert tenni, a 280 km/óra kilométerdíjból, írja a Világgazdaság. (Ami valójában 700 ezer forint, de ennek nagyjából felét a költségek teszik ki.) Budapesten nagyjából 5000 taxis dolgozik, akik közül 2000 alkalmazottként. Az Ubernek 1200 sofőrje van jelenleg Magyarországon, akiknek nem főtevékenysége a személyszállítás, így bevételeik megbecsülése is nehezebb.
A taxisok szerint az Uber, bár a megoldása innovatív, a versenyt torzítja, mert illegálisan működik, a sofőrök nem adóznak, ezért lenyomják az árakat. Egyes vélemények fekete foglalkoztatást, és a taxisok tönkretétele után áremelést vizionálnak.
MTI/Világgazdaság
- 2026.03.18Six Sigma Green Belt képzés A KÉPZÉS CÉLJA: A tréning résztvevői megismerik a TQM-ben, mint menedzsmentrendszerben rejlő lehetőségeket. A tréning résztvevői gyakorlati jártasságra tesznek szert a 6 Sigma módszertan alkalmazásában, és képesek lesznek önállóan 6 Sigma projekteket vezetni a vállalatuknál.
Részletek
Jegyek
- 2026.03.26recruiTECH x HRTECH konferencia A recruiTECH x HRTECH konferencia HR vezetőknek, toborzóknak, toborzási vezetőknek, employer branding és L&D szakembereknek szól, akik a munkaerőpiaci kihívásokra már technológia-alapú, jövőálló megoldásokat keresnek, és hatékonyabb HR működésben gondolkodnak.
Részletek
Jegyek
Az e-sport sokáig a „majd kinövi” kategóriába tartozott, mára azonban egyre több családban merül fel komoly alternatívaként. Egy friss amerikai... Teljes cikk
A darukezelő (más néven darukezelő gépkezelő) olyan szakember, aki emelőgépeket, darukat kezel építkezéseken, ipari létesítményekben,... Teljes cikk
A betonozó az építőiparban dolgozó szakember, aki a betonból készült szerkezetek elkészítésében vesz részt. Teljes cikk
- SZÉP-kártya 2025: új rekordok, erősödő belföldi turizmus 7 hónapja
- 2 millió 250 ezer forintra emelkedik a bírák átlagjövedelme 13 hónapja
- "Sokkal több a vadász, mint a fóka" - Tüntettek a taxisok a fővárosban 1 éve
- Taxissztrájk jön a fővárosban 1 éve
- Több százezres jutalmat is kaphatnak az Uber új sofőrjei 1 éve
- Ezeknél a nemzetközi nagyvállalatoknál a leghosszabb az állásinterjú folyamata 2 éve
- Felmérés: ekkora fizetésre lenne szüksége a magyaroknak a gondtalan élethez 2 éve
- Több ezer tanár tüntetett Brüsszelben 3 éve
- A pedagógusok státusztörvénye ellen demonstráltak hétfő este Budapesten 3 éve
- Nincs egyezség a nyugdíjreformról a kormány és a szakszervezetek között Franciaországban 3 éve
- Demonstrációra készülnek a Volánbusznál 3 éve
Egy életmentő szakma egy napja: Vészhelyzet Pittsburghben