Új trend: telefonfülkét az irodába!
Hogy minek? Mert az egyterű irodákban a kollégákat zavarja, ha valaki telefonál, főleg ha hangosan beszél. Emiatt az amerikai munkahelyeken elkezdtek hangszigetelt telefonfülkéket építeni, ahol a dolgozók kedvükre kiabálhatnak, anélkül, hogy az zavaró lenne - írja a Piac és Profit.
A mobiltelefonok elterjedése óta még nehezebb koncentrálni az ilyen munkahelyeken, hiszen halljuk, ha a kollégánk telefonál munka- vagy magánügyben. Esetleg őt is zavarhatja, ha úgy érzi mások hallgatóznak. A szakértők szerint nem jó megoldás a fülhallgató sem.
A The New York Times szerint emiatt kezdtek megjelenni az amerikai irodákban a telefonfülkék, melyek hangszigeteltek, van bennük csatlakozó, szék, ventilátor, némelyben (letörölhetően) jegyzetelni lehet a falra.
Először csak a kis cégek kezdtek ilyen helyiségeket építeni, de ma már a Google vagy a VW America irodaházaiba is terveznek.
Fotó: Pixabay
The New York Times/Piac és Profit
- 2026.03.18Six Sigma Green Belt képzés A KÉPZÉS CÉLJA: A tréning résztvevői megismerik a TQM-ben, mint menedzsmentrendszerben rejlő lehetőségeket. A tréning résztvevői gyakorlati jártasságra tesznek szert a 6 Sigma módszertan alkalmazásában, és képesek lesznek önállóan 6 Sigma projekteket vezetni a vállalatuknál.
Részletek
Jegyek
- 2026.03.26recruiTECH x HRTECH konferencia A recruiTECH x HRTECH konferencia HR vezetőknek, toborzóknak, toborzási vezetőknek, employer branding és L&D szakembereknek szól, akik a munkaerőpiaci kihívásokra már technológia-alapú, jövőálló megoldásokat keresnek, és hatékonyabb HR működésben gondolkodnak.
Részletek
Jegyek
Nem egyéni gyengeségről van szó, hanem rendszerszintű jelenségről. A pandémia utáni években a munka világa folyamatos alkalmazkodásra... Teljes cikk
A magyarok naponta átlagosan 6 óra 10 percet töltenek online, ebből 3 órát mobilon, 1 óra 48 percet szentelve a közösségi médiára. A közelgő... Teljes cikk
A türelem nem egyszerűen személyiségjegy vagy „jó nevelés” kérdése: a pszichológia szerint egy tanulható érzelemszabályozási képesség, amely... Teljes cikk
- Az amerikai dolgozók mindössze harmada érzi úgy, hogy rugalmas 2 hete
- Így gyorsítják fel a nagyvállalatok a coworking terjeszkedését 2 hete
- Eleged van mindenből? Fizikai munkások jelentkezését várják az Antarktiszon 2 hete
- Ki mennyit van az irodában? Már automatikusan jelölik a „gyanús” dolgozókat 3 hete
- A középosztály tűnik el először? Megdöbbentő adatok az AI és a munka jövőjéről 1 hónapja
- Sok új munkahely lesz, csak másik földrészen és más tudással - tanulságok Davosból 1 hónapja
- Sales Representative 1 hónapja
- Mennyit lehet keresni Ausztriában? Itt a friss bérlista 1 hónapja
- Miért kerüljük a fontos feladatokat és mit lehet tenni ellene? 1 hónapja
- Egyszerűsített foglalkoztatás: itt az új Efo kalkulátor 2026-ra 1 hónapja
- A kiskorú gyermek puszta létezése nem indok – elbukta a MÁV a home office-pert 2 hónapja
Egy életmentő szakma egy napja: Vészhelyzet Pittsburghben