VDSZ: Törvényt sértett a Bridgestone
Világméretű szolidaritási mozgalmat indít a kormány egyik stratégiai partnerénél, a japán Bridgestone-nál dolgozókért a vegyipari szakszervezet, mert úgy látják, a cégnél akadályozzák a törvényes szakszervezeti munkát. A VDSZ a 25 millió tagot tömörítő IndustriAll Global Uniontól kér széleskörű támogatást.
A cégnél a napokban súlyosan megszegték a törvényt azzal, hogy nem engedték be a gyárba a VDSZ elnökét és a helyi szervezet egyik tisztségviselőjét, hogy egyeztethessenek a munkahelyi érdekvédelmi vezetőkkel. A látogatás nem rendkívüli esemény, hanem olyan szokásos rutin, amelyet a munkaadók többsége a törvénynek megfelelően lehetővé tesz az érdekvédőknek. Az országos szervezet elnöke előzetesen levélben jelezte a programot a Bridgestone vezetőinek annak ellenére, hogy ez nem kötelező, de még csak nem is elvárás , mégsem jutottak át a kapun, kiüzentek nekik, hogy jöjjenek vissza órákkal később. A törvénytelen eljárás miatt az érdekvédők a szükséges adóügyi dokumentumokat sem tudták kiosztani a gyárban dolgozó tagoknak.
Nem ez az első konfliktus a japán tulajdonú cég és a szakszervezet között, a VDSZ a mostani látogatáskor is többször figyelmeztette az illetékeseket, hogy a szabad szervezkedés alapvető jog, annak megakadályozása törvénysértés. A kudarcba fulladt próbálkozás után a VDSZ-nél úgy döntöttek, ezúttal nemzetközi segítséget kérnek: a Bridgestone-nál dolgozók érdekében a magyarokkal való szolidaritásra mozgósítják a világszerte 25 millió tagot tömörítő IndustriAll Global Union tagjait. A VDSZ ugyanakkor levélben kéri békés, törvényes együttműködésre a Bridgestone vezetőit.
- 2026.02.19Tudásmegosztó közösségek szerepe a digitális korban A konferencián a tudásmegosztó tanulóközösségek kialakításának és működtetésének gyakorlati kérdéseivel foglalkozunk. Az üzleti szférában és a felnőttoktatás területén alkalmazott gyakorlati tapasztalatokon keresztül, valamint a kapcsolódó kutatási eredmények tükrében vizsgáljuk, hogy a szervezetekben, szervezetek közötti és szervezeteken átívelő szakmai közösségekben a tudásmegosztás hogyan működik, milyen átalakuláson esik át a digitális transzformáció hatására.
Részletek
Jegyek
- 2026.03.18Six Sigma Green Belt képzés A KÉPZÉS CÉLJA: A tréning résztvevői megismerik a TQM-ben, mint menedzsmentrendszerben rejlő lehetőségeket. A tréning résztvevői gyakorlati jártasságra tesznek szert a 6 Sigma módszertan alkalmazásában, és képesek lesznek önállóan 6 Sigma projekteket vezetni a vállalatuknál.
Részletek
Jegyek
- 2026.03.26recruiTECH x HRTECH konferencia A recruiTECH x HRTECH konferencia HR vezetőknek, toborzóknak, toborzási vezetőknek, employer branding és L&D szakembereknek szól, akik a munkaerőpiaci kihívásokra már technológia-alapú, jövőálló megoldásokat keresnek, és hatékonyabb HR működésben gondolkodnak.
Részletek
Jegyek
Az elmúlt évben a mesterséges intelligencia szinte minden HR-folyamatban megjelent: automatizált adminisztráció, gyorsabb elemzések, személyre szabott... Teljes cikk
"Valahol megdöbbentő, de mindenképpen ambivalens, hogy adott esetben a kollektívától távozó kollégákra jobban figyelünk (mi HR-esek!), mint az... Teljes cikk
Egy új kutatás szerint a csapatok összekovácsolását és a kollégák közötti kapcsolatok építését célzó vállalati tevékenységek valójában... Teljes cikk
- Sok pénzt bukhat, aki ezt nem tudja a külföldi munkáról és a nyugdíjáról 5 hónapja
- 13 éves magyar tehetség tarolt a nemzetközi térképversenyen 6 hónapja
- Elindult az aláírásgyűjtés, hogy december 24. munkaszüneti nap legyen 6 hónapja
- Kínában tanulnak, Szegeden diplomáznak – egyedülálló képzés indul 7 hónapja
- Ma van az Ápolók Nemzetközi Napja - köszönet nekik! 10 hónapja
- 40 évesen nyugdíjasként? Akik már csak hobbijuknak élnek 12 hónapja
- Három királyfi-kutatás: a fiatalok többsége tervez gyereket 1 éve
- Mamahotel: egyre tovább élnek szüleikkel a fiatalok, különösen a férfiak 1 éve
- Ez a cég 116,2 millió forint értékben nyújtott támogatást a dolgozóknak 2 éve
- Szijjártó Péter a Nemzetközi Munkaügyi Szervezet főigazgatójával tárgyalt 2 éve
- Startol Az Év Családbarát Vállalata pályázat - fókuszban a munka-magánélet egyensúly 2 éve

Filmek a munka valóságáról: sztrájktól a szellemírásig