A feldolgozóipar és a kereskedelem a két húzóágazat Nógrád megyében
Nógrád megyében 2018-ban 2100 munkáltató társaság együttesen 16 216 embert alkalmazott. A munkavállalók 43,7 százaléka a feldolgozóiparban dolgozott, bár a megelőző évhez képest 3,2 százalékos visszaesés történt. Az ágazaton belül kiemelik a gépipart, az ide sorolt 39 vállalkozás 3178 embernek adott munkát, ami a megyei foglalkoztatotti létszám 19,6 százaléka - derül ki a TOP 50 című, a megye múlt évi gazdasági folyamatait elemző kiadványból.
Az egy dolgozóra jutó átlagbér a feldolgozóiparban volt a legmagasabb, évi 3 millió 321 ezer forint. Ez a megyei átlagnál negyedével volt magasabb, viszont közel 200 ezer forinttal maradt el a nemzetgazdasági átlagtól. Ugyanakkor a vegyiparban és a fémfeldolgozás területén a nemzetgazdasági átlagnál is magasabbak voltak az éves átlagos bérek, 4,307 millió, illetve 3,674 millió forintot értek el.
Nógrádban a legkevesebbet az információ, kommunikáció ágazatba sorolt gazdálkodók dolgozói keresték, átlagbérük a megyei érték felét sem érte el.
A megyei munkavállalók 42,6 százalékának a TOP 50 vállalkozásai adtak munkalehetőséget. A kiemelt cégek közül 34 a feldolgozóiparban, hat a kereskedelemben tevékenykedett. Összesített nettó árbevételük 227,1 milliárd forint volt (a megyei érték 57,3 százaléka), 166 milliárd forint kivitelt realizáltak (a megyei érték 89 százalékát), és 42,4 milliárdos hozzáadott értéket termeltek, a megyei átlag csaknem felét.
A TOP 50 a megyei kereskedelmi és iparkamara, a NAV megyei adó- és vámigazgatósága, valamint a Nógrád Megyei Hírlap közös munkája, a kiadványt 14. alkalommal jelentették meg.
MTI
- 2026.05.08Benchmarking képzés A képzés során a résztvevők megismerik a benchmarking alkalmazásában rejlő lehetőségeket és konkrét gyakorlati példákon és feladatokon keresztül sajátíthatják el a benchmarking alkalmazásához szükséges legfontosabb ismereteket és készségeket, amiket azután a saját szervezetüknél is képesek lesznek alkalmazni.
Részletek
Jegyek
- 2026.05.21Fókuszban a "Hard HR" A workshop során a NIVEUS | PAYROLL és a NIVEUS | LEGAL szakértői a munkavállalói életciklus mentén haladva tekintik át a legfontosabb foglalkoztatási helyzeteket, a belépéstől kezdve a foglalkoztatás különböző szakaszain át egészen a kilépésig. Minden egyes ponton kiemelik azokat a kritikus jogi, adózási és bérszámfejtési kérdéseket, amelyek közvetlenül hatnak a HR döntéseire.
Részletek
Jegyek
- 2026.05.31Az Év Felnőttképzője 2026. - Páyázzon! A HR Portal által alapított díj célja, hogy láthatóvá tegye azokat a felnőttképző intézményeket, amelyek mérhető eredményekkel és valódi munkaerőpiaci hatással dolgoznak.
Részletek
Jegyek
- 2026.09.23Mi tesz egy tréninget valóban hatékonnyá 2026-ban? Élménnyel eredmény! Országos kutatás és gyakorlati iránymutatás HR és L&D szakembereknek a Tréning Kerekasztal konferencián.
Részletek
Jegyek
A magyar egészségügyben nemcsak az alacsony bérek, hanem a rossz munkahelyi légkör is egyre több dolgozót taszít el a pályától. Egy friss... Teljes cikk
Bár egyes egyetemi szakokkal kifejezetten alacsony fizetés vár a pályakezdőkre, ezek továbbra is népszerűek a felvételizők körében. Teljes cikk
A szakszervezet szerint a szervezet „vízfejűvé” vált. Teljes cikk
- A dolgozók hangja süket fülekre talál? – elmaradt a párbeszéd a pártok és a szakszervezet között 1 hete
- A főnököd lehet, hogy már nem is ember? Íme a munka jövője 2 hete
- Workation: a fiatalok már nem akarnak választani a munka és a nyaralás közt 2 hete
- Politikai nyomás a munkahelyen? Ezért válik a kampány veszélyessé a vezetőnek 2 hete
- A teljesítményértékelések 98%-a kudarc? Amit a HR-esek sem mernek kimondani 2 hete
- A súlyosan korlátozott dolgozók foglalkozásai a korlátozottság területe szerint - grafikon 3 hete
- Már nem a márkanév dönt: így választ munkahelyet a Z generáció 3 hete
- Nem a fizetés számít: ez tartja a munkahelyen a Z generációt 3 hete
- Túl a sablonokon – Europass, az álláskeresők online partnere 4 hete
- Ezek a munkaadók nem jelentették be a dolgozóikat - Itt a NAV márciusi listája 1 hónapja
- Két cégnél is nagy növekedés, az Aldinál egy éve csökken a létszám 1 hónapja

Milyen tanulságokat rejt a HR számára egy extrém csapatépítő?