kapubanner for mobile

A fogyatékosok 10 százalékának van munkája - az ENSZ a magyar kormányhoz fordult

Itt állíthatja be, hogy a Google kereső elöl hozza a HR Portálos találatokat

Az ENSZ arra kérte a magyar kormányt, hogy teremtsen esélyeket a fogyatékos emberek számára a munkaerőpiacon és az oktatásban, vessen véget többszörös diszkriminációjuknak - írja az atv.hu.

Mindeközben a kormány bejelentette, hogy uniós pénzből csaknem 12 milliárd forintot fordít a megváltozott munkaképességűek foglalkoztatásának támogatására.

Kitörni a láthatatlanságból - ez 300 ezer fogyatékkal élő nő kívánsága, velük ugyanis egyetlen kutatás, felmérés nem foglalkozik, nem szerepelnek jogszabályokban és intézkedési tervekben. Ezzel szemben a diszkriminációról rengeteg tapasztalatuk van a munkavállalástól a gyermekszülésig. Az ENSZ aggasztónak találja, hogy a fogyatékos nőket sokszor gyermekvállalásra alkalmatlannak bélyegzik, hogy nagyon nehezen jutnak el nőgyógyászati szűrésekre, illetve, ha el is jutnak, nem látják őket szívesen. Van olyan fogyatékos, aki azért nem volt éveken keresztül tüdőszűrésen, mert nem tud odaállni a szűrőgéphez.

A bentlakásos intézményekben élő fogyatékos nőket terhesség esetében gyakran kerül sor akaratuk ellenére történő abortuszra, valamint kényszersterilizálára. Ennek felszámolását is kéri az ENSZ.

A kormány egy uniós programmal 11,7 milliárd forintos támogatással segíti a megváltozott munkaképességűeket az elhelyezkedésben. Június végéig 13 ezer embert szeretnének bevonni a programba. Jelenleg a fogyatékossággal élő 600 ezer férfi és nő csaknem tíz százalékának van valamilyen munkája.

atv.hu

  • 2026.09.11BCM - Üzletmenet-folytonosság menedzsment képzés Az intenzív, workshop jellegű program célja, hogy a résztvevők képessé váljanak egy ISO 22301:2019 alapú üzletmenet-folytonossági irányítási rendszer (BCMS) tervezésére, bevezetésére és fenntartására.info button Részletek ticket button Jegyek
  • 2026.09.11Kockázatmenedzsment képzés A kockázatmenedzsment rendszer működésének és elemeinek áttekintése az ISO 9001 szabvánnyal összhangban. A központi kockázatirányítás rendszerének áttekintése, amely egységesen összefogja és integrálja a különböző jellegű szakterületi kockázatok kezelését.info button Részletek ticket button Jegyek
  • 2026.09.17Vezetői képzés - Készségfejlesztés modul (A) Képzésünkkel a résztvevők vezetői tudásának és készségeinek fejlesztésére, valamint a szervezetekben használt irányítási, problémamegoldási, és hatékonyságnövelési témakörökre fókuszálunk. info button Részletek ticket button Jegyek
  • 2026.09.23Élménnyel eredmény? Earlybird jegyek június 30-ig! Élménnyel eredmény! Országos kutatás és gyakorlati iránymutatás HR és L&D szakembereknek a Tréning Kerekasztal konferencián.info button Részletek ticket button Jegyek