kapubanner for mobile

A Globus lemondott a húskonzervekről

Itt állíthatja be, hogy a Google kereső elöl hozza a HR Portálos találatokat

Átszervezi tevékenységét, ennek keretében megszüntette a húskonzervek gyártását a Globus, egyebek mellett a gazdasági válság miatt kialakult romló gazdasági környezet, drasztikusan emelkedő költségek és a csökkenő kereslet miatt. A Globus közleményében indokként említi a forint gyenge árfolyamát is.

A társaság már tárgyal a munka nélkül maradt dolgozók helyzetének rendezéséről a területileg illetékes munkaügyi központtal - közölte kedden az MTI-vel a cég, ugyanakkor konkrét lépésekről még nem tudtak beszámolni.

A cég közlése szerint a szerkezetátalakítás miatt a társaság befejezi a húsalapú konzervtermékek gyártását és forgalmazását. Ez a tevékenység a Globus csoport forgalmának 20 százalékát adta. Az intézkedés a vállalat budapesti telephelyét érinti, ahol a termelés mellett a csoport központja is van. Az átszervezések után a cég a megmaradó két fő üzletágára, a mélyfagyasztott és zöldségkonzerv termékeire kíván fókuszálni. A csoport határozott szándéka, hogy ezen két termékcsoport esetében megőrizze és növelje a cég belföldi és export pozícióit a jövőben is. Az intézkedések nem érintik a Globus márkanév alatt forgalmazott különböző ételízesítőket és szószokat, amely termékcsoportokban a márkanév tulajdonosa az Unilever.

A kizárólag magyar piacra termelő - mintegy 200 főt foglalkoztató -, budapesti húsfeldolgozó részleg hétfőtől befejezte tevékenységét. A csoport továbbra is budapesti telephelyéről látja el vállalatirányítási, kereskedelmi, értékesítői és marketing tevékenységét. A csoportszintű árbevétel 2007-ben 26,9 milliárd forint volt. A tavalyi forgalomról és az idei tervezett árbevételről a társaság nem tudott adatokat mondani. Az viszont jelezték, hogy 2007-ben a csoportnak 2 milliárd forintos vesztesége volt.
  • 2026.06.05Bértranszparencia Az irányelv legfontosabb újdonságairól és kötelezettségeiről. A munkáltatókat érintő jogi és HR-es kihívásokról. Gyakorlati példákról, amelyek segítenek megérteni a kockázatokat. Megoldási stratégiákról: hogyan lehet a megfelelést eszközzé tenni a munkahelyi bizalom és a munkáltatói márka erősítésében.info button Részletek ticket button Jegyek
  • 2026.06.15Stratégiai emberi erőforrás szaktanácsadó szakirányú továbbképzés A képzés valós szervezeti helyzeteken, gyakorló HR-vezetők tapasztalatán és emberközpontú stratégiai szemléleten keresztül ad azonnal alkalmazható tudást.info button Részletek ticket button Jegyek
  • 2026.06.18Mesterséges intelligencia üzleti használata - a rejtett kockázatok Az előadás célja, hogy gyakorlati, adatvédelmi és AI jogi szempontból is bemutassa a mesterséges intelligencia üzleti használatának legkritikusabb kockázatait. Kiemelt fókuszt kap, hogy milyen adatokat tilos, de legalább is nem jó ötlet AI rendszerekbe bevinni és hogyan történik mindez a valóságban, akár észrevétlenül.info button Részletek ticket button Jegyek
  • 2026.09.23Élménnyel eredmény? Earlybird jegyek június 30-ig! Élménnyel eredmény! Országos kutatás és gyakorlati iránymutatás HR és L&D szakembereknek a Tréning Kerekasztal konferencián.info button Részletek ticket button Jegyek