A KDNP korlátozná a vasárnapi munkavégzést
Az ősszel ismét benyújtja a parlamentben a KDNP azokat a törvénymódosító javaslatait, melyek a vasárnapi munkavégzés korlátozását célozzák - tudta meg a Magyar Hírlap. Semjén Zsolt pártelnök szerint a változás kiharcolása elsődlegesen azért fontos számukra, hogy "ne essenek szét a családok".
A lap emlékeztet arra, hogy a KDNP 2007 nyarán hirdette meg mozgalmát a szabad vasárnapért, melyhez több civilszervezet, köztük az MSZOSZ és a Munkástanácsok Országos Szövetsége is csatlakozott.
Az új szabályozásban a vasárnap rendes munkaidőben történő munkavégzés esetén az eddig fennálló számtalan kivétel megszüntetésével általános szabállyá tennék, hogy a munkavállalót ötvenszázalékos bérpótlék illeti meg. Megszüntetnék továbbá azt a gyakorlatot, amely munkaidőkeretben való foglalkoztatás esetén a heti pihenőnapok összevonásával is lehetővé teszi a vasárnap rendes munkaidőben történő munkavégzést - olvasható a cikkben.
A lap Frivaldszky Gáspártól, mozgalom munkajogász végzettségű koordinátorától megtudta, hogy még a nyár folyamán megpróbálják a közvélemény elé tárni a kérdést. Ennek egyik formája, hogy a Kereskedelmi Alkalmazottak Szakszervezetével közösen indított akció keretében arra kérik a céllal egyetértő kereskedelmi alkalmazottakat, szimpatizánsokat, hogy karkötő viselésével fejezzék ki szolidaritásukat.
Franciaországban nagyszabású ellenállást váltott ki, amikor tavaly Sarkozy elnök megpróbálta megszüntetni a korlátozást, Németországban pedig az alkotmánybíróságon támadták meg a berlini szenátus döntését, amellyel lehetővé tette, hogy bizonyos vasárnapokon nyitva lehessenek a boltok. Horvátországban nemrég lépett életbe az a törvény amely néhány kivételtől eltekintve - ilyen például az idegenforgalmi szezon - megtiltja a vasárnapi nyitva tartást.
Magyar Hírlap
- 2025.09.25recruiTECH BLUE konferencia A BLUE konferencia azoknak a kékgalléros toborzásban és foglalkoztatásban érintett HR vezetőknek, toborzási szakembereknek szól, akik napi szinten küzdenek a céljaikért a munkaerőpiacon. Gyere el és tanuljuk, fejlődjünk közösen!
Részletek
Jegyek
- 2025.10.01HVG Állásbörze 2025 Toborozz országosan 3 nap alatt - online, foglalj virtuális standot!
Részletek
Jegyek
- 2025.10.14Műegyetemi Állásbörze A Műegyetemi Állásbörze Budapest legnagyobb és legrangosabb álláskereső rendezvénye. 1995 óta képez hidat a munkaadók és potenciális munkavállalóik között. Rendezvényről rendezvényre több újítással, színesebb programokkal, felméréssel és számos csatornával is találkozhatnak az érdeklődők.
Részletek
Jegyek
- 2025.10.21Pannon Állásbörze 2025. A Pannon Állásbörze – ahol a jövő szakemberei és a legjobb munkaadók találkoznak
Részletek
Jegyek
A mesterséges intelligenciakutatásra specializált szuperszámítógépet adtak át kedden a Szegedi Tudományegyetemen (SZTE). Palkovics László... Teljes cikk
A Google mesterséges intelligencián alapuló új keresési funkciói alapjaiban forgatják fel a digitális médiapiacot – és már most munkahelyek... Teljes cikk
Mára egyidejűleg több válság is sújtja Magyarországot a Fidesz hibájából. A Tisza Párt azonban szakmai válaszokat, valódi rendszerváltást és... Teljes cikk
- "Balra semmi, jobbra meló" – itt a magyar app, ami felforgatja a munkaerőpiacot 2 hete
- A cégek zöldülni akarnak, de közben megfeledkeznek az emberekről 2 hete
- Új törvény az özvegyi nyugdíjról: ki lesz jogosult rá 2026 után és ki nem? 2 hete
- Itt a toplista! Ezekben az országokban nem uralja a munka az életet – hogy áll Magyarország? 2 hete
- 55 évesen nyugdíj? A kormány a nehéz fizikai munkát végzőknek kedvezne 2 hete
- Hogy kell jól tönkretenni a kolléga hétvégéjét? - avagy a visszajelzés művészete 2 hete
- Így csökkenthetnénk a nők plusz terheit a nyári szünetben 3 hete
- Mondjuk ki végre, milyen fájdalmas árat fizetünk a rugalmas munkáért! 3 hete
- Az amerikaiak harmada szakmunkásképző iskolát ajánlana a fiataloknak egyetem helyett 3 hete
- Újraindul a Nyári diákmunka program – akár 260 ezer forintos támogatás jár a munkáltatóknak 4 hete
- Szja-mentesség 25 év alatt – útmutató diákoknak a NAV-tól 4 hete