A Klik "keresi a megoldást" a késő cafeteriákra
A Klebelsberg Intézményfenntartó Központ (Klik) keresi "a pozitív megoldást" az idei évi béren kívüli juttatások kifizetésére, a tárgyalások a szakszervezetekkel megkezdődtek, de még nem zárultak le.
A központ reagálásában kifejtette: a Klik fenntartásában lévő köznevelési intézmények által a korábbi években megkötött kollektív szerződések 2013. december 31-ig voltak érvényesek. A Klik a 2013. szeptembertől decemberig terjedő időszakra a béren kívüli juttatásokat egyedi vizsgálat szerint a szerződések alapján folyamatosan fizeti ki, ez több tankerületben meg is történt.
Az iskolákban dolgozó közalkalmazottakra (pedagógusokra és technikai dolgozókra) vonatkozóan a Klik megkötötte a szakszervezetekkel a 2014. január 1-jétől érvényes kollektív szerződést, amelyben rögzíti, hogy a cafeteria összegéről a költségvetés függvényében minden évben külön megállapodást kötnek.
A 2014. évi juttatásokról a tárgyalások a Klik és a szakszervezetek között megkezdődtek, s még nem zárultak le. Ha a megállapodás létrejön, év elejéig visszamenőleg kifizetik a béren kívüli juttatásokat. A Klik keresi a pozitív megoldást - jelezték.
A szerdai Népszabadság arról írt, hogy azok a művésztanárok, akik számlásként kerültek át a Klikhez, járandóságukat többhavi késéssel és "iszonyú bürokrácia közbeiktatásával" kapják meg.
Erre reagálva a Klik közölte: a megbízási díjak kifizetésének alapja a szerződésben is rögzített teljesítési igazolás. A teljesítési igazoláshoz és a kifizetéshez szükséges alátámasztó dokumentumok bekérése az érvényes jogszabályoknak megfelelően történik. A kifizetésekre mindenütt azonos szabályok vonatkoznak. Az esettel kapcsolatban a Klik elnöke a tankerületnél belső ellenőrzést rendelt el - jelezték.
- 2026.05.08Benchmarking képzés A képzés során a résztvevők megismerik a benchmarking alkalmazásában rejlő lehetőségeket és konkrét gyakorlati példákon és feladatokon keresztül sajátíthatják el a benchmarking alkalmazásához szükséges legfontosabb ismereteket és készségeket, amiket azután a saját szervezetüknél is képesek lesznek alkalmazni.
Részletek
Jegyek
- 2026.05.21Fókuszban a "Hard HR" A workshop során a NIVEUS | PAYROLL és a NIVEUS | LEGAL szakértői a munkavállalói életciklus mentén haladva tekintik át a legfontosabb foglalkoztatási helyzeteket, a belépéstől kezdve a foglalkoztatás különböző szakaszain át egészen a kilépésig. Minden egyes ponton kiemelik azokat a kritikus jogi, adózási és bérszámfejtési kérdéseket, amelyek közvetlenül hatnak a HR döntéseire.
Részletek
Jegyek
- 2026.05.31Az Év Felnőttképzője 2026. - Páyázzon! A HR Portal által alapított díj célja, hogy láthatóvá tegye azokat a felnőttképző intézményeket, amelyek mérhető eredményekkel és valódi munkaerőpiaci hatással dolgoznak.
Részletek
Jegyek
- 2026.09.23Mi tesz egy tréninget valóban hatékonnyá 2026-ban? Élménnyel eredmény! Országos kutatás és gyakorlati iránymutatás HR és L&D szakembereknek a Tréning Kerekasztal konferencián.
Részletek
Jegyek
Dr. Farkas András szerint a választások után egy új nyugdíjemelési eljárás bevezetése jelenthet megoldást a nyugdíjasok helyzetére. Teljes cikk
Az adóellenőrök több helyszínen is vizsgálják majd az alkalmazottak bejelentését. Teljes cikk
A Varsovia Egyetem kutatása szerint hamar megtérülhet a tanulásba fektetett összeg a munkaerőpiacon, Magyarországon az érettségizettek... Teljes cikk
- Lakhatási támogatás 2026-ban - amit munkavállalóként és munkáltatóként tudni kell 3 hete
- Elutasítod a MI képzést? Akár az állásod bánhatja! Kötelezni vagy ösztönözni kell a munkavállalót? 1 hónapja
- Egy fizetőkártya, amely a valódi céges közösségépítés eszköze 1 hónapja
- Megjelent a rendelet, eddig az összegig adómentesek az üzleti ebédek - mutatjuk a részleteket! 2 hónapja
- Így alakulhatnak a cafeteria keretek 2026-ban 3 hónapja
- Így nőtt a SZÉP-kártya felhasználása az év végén 3 hónapja
- Cafeteria 2026 4 hónapja
- Cafeteria kisokos 2026 4 hónapja
- Újra lehet SZÉP-kártyával hideg élelmiszert vásárolni 5 hónapja
- Hatalmas könnyítés jön: ilyen élelmiszereket vehetünk újra SZÉP-kártyával 5 hónapja
- A minimálbér emelése mindent borít. Az év végi bértervezést is 5 hónapja

Milyen tanulságokat rejt a HR számára egy extrém csapatépítő?