A Magyar Postához került a Díjnet
Stratégiai együttműködést kötött az FHB Jelzálogbank és a Magyar Posta, így kettejük irányítása alá kerül a Díjbeszedő Holding (DBH), illetve az FHB részesedést szerzett a Magyar Posta Befektetési Zrt.-ben - derül ki a Magyar Posta pénteki közleményéből.
A Magyar Posta közleménye szerint "a társaság számára kiemelt jelentőséggel bír egy olyan piacon való megjelenés, mely a hagyományos csekkalapú díjfizetés alternatíváját jelenti, ezen a piacon pedig a Díjnet Zrt. ma piacvezető". "További kitörési pont a saját jogú befektetési szolgáltatási képesség piacvezető technológiára épülő, költséghatékony és gyors megteremtése, illetve ezek szinergikus hatásainak kihasználása."
Az üzletrész és részvény adásvételi tranzakciókhoz kapcsolódóan - amelyekkel a DBH az FHB és a Magyar Posta irányítása alá kerül - a felek egyrészt aláírnak egy szindikátusi szerződést, várhatóan július 31-ig. Ez tartalmazza a stratégiai együttműködést, amelynek keretében összehangolják üzleti tevékenységüket a közös irányítású vállalatokra vonatkozóan.
Másrészt a felek részvénycserével megvalósuló további tulajdonszerzésekben is megállapodnak. Eszerint az FHB 50 százalékos - közvetett - részesedést szerez a jelenleg a Magyar Posta kizárólagos tulajdonában lévő Magyar Posta Befektetési Zrt.-ben. Ez a társaság a postákon szándékozik az ügyfelek részére befektetési szolgáltatási termékeket értékesíteni, illetve ilyen jellegű szolgáltatásokat nyújtani.
A tranzakció zárása 2013. szeptember 30-ig várható.
- 2026.04.23BGE Állásbörze SPÓROLJ IDŐT ÉS ENERGIÁT! Érd el a BGE összes karának hallgatóit egyetlen nap alatt!
Részletek
Jegyek
- 2026.05.08Benchmarking képzés A képzés során a résztvevők megismerik a benchmarking alkalmazásában rejlő lehetőségeket és konkrét gyakorlati példákon és feladatokon keresztül sajátíthatják el a benchmarking alkalmazásához szükséges legfontosabb ismereteket és készségeket, amiket azután a saját szervezetüknél is képesek lesznek alkalmazni.
Részletek
Jegyek
A Zoomlion kínai nehézgépgyártó 43 milliárd forint értékben építi meg első európai intelligens üzemét Tatabányán, aminek a nyomán nagyjából... Teljes cikk
A Revolut magyarországi fióktelepének indulása új korszakot nyithat a hazai pénzügyekben, különösen a több mint 2 millió felhasználó számára.... Teljes cikk
Az Audi Hungariánál megszületett az új, két évre szóló bérmegállapodás, amely egyszeri, akár egymillió forintos kifizetést is tartalmaz. Bár... Teljes cikk
- Az X generáció a titkos fegyver a munkahelyi szakadékok áthidalására? 1 hónapja
- Új vezérigazgató a a Magyar Suzuki Zrt. élén 2 hónapja
- Új korszak jöhet a Debreceni Egyetemen a GE-vel közösen 2 hónapja
- Létrejött a bérmegállapodás a Magyar Postánál - Ennyivel nőnek a bérek 2 hónapja
- Luxuskarácsony az állami szektorban: 52 ezres ajándékcsomagot kaptak a dolgozók 3 hónapja
- Új munkaszüneti nap jöhet Magyarországon – karácsonyi bejelentés 3 hónapja
- Megalakult a Magyar Mesterséges Intelligencia Tanács 4 hónapja
- Új rendszer jön: ezért dolgozik majd több elítélt a vasútállomások környékén 4 hónapja
- Valós emelés a nyugdíjaknál, duplázás a családi pótléknál – erre készülne a Tisza-kormány 4 hónapja
- Sokkoló döntés év végén: 140 embernek mond fel a Gattyán-birodalom 4 hónapja
- Bérfejlesztésről és létszámcsökkentésről döntöttek ennél a magyar cégnél 5 hónapja

Milyen tanulságokat rejt a HR számára egy extrém csapatépítő?