kapubanner for mobile

A munkavállalók kapnák a szervizdíjat

Itt állíthatja be, hogy a Google kereső elöl hozza a HR Portálos találatokat

Az újabb teher 2-4 százalékos lenne, amit a szállodák a munkabérnél kedvezőbb adózású többletfizetésként adhatnának a dolgozóknak.

hotel szervizdíj adó-

Az éttermekben már működő, de csak 2-4 százalék szervizdíjat szeretne bevezetni a Magyar Szállodák és Éttermek Szövetsége (MSZÉSZ). A javaslatot már meg is fogalmazták és eljuttatták a kormánynak.

Az összeg a vendéglátásban megszokott 10-15 százalékosnál jóval alacsonyabb, 2-4 százalékos lenne, amelynek révén a munkabérnél kedvezőbb adózású többletfizetést adhatnának a dolgozóknak – mondta Flesch Tamás, a szövetség elnöke a Világgazdaság podcastjában.

Szerinte szükség lenne az árak folyamatos növelésére, hogy az iparág vissza tudjon térni a Covid előtti teljesítményhez, ezt azonban nehezíti, hogy a magyar vendégek elérkeztek arra a pontra, ahol nem tudnak többet fizetni. A helyzetet nehezíti, hogy az Airbnb-lakások üzemeltetői támogatott rezsivel gazdálkodhatnak, míg a szállodák piaci árat kénytelenek adni az energiáért.

Budapesten a vendégéjszakák 90 százalékát külföldiek adják.

Fotó: unsplash.com

 

  • 2026.06.05Bértranszparencia Az irányelv legfontosabb újdonságairól és kötelezettségeiről. A munkáltatókat érintő jogi és HR-es kihívásokról. Gyakorlati példákról, amelyek segítenek megérteni a kockázatokat. Megoldási stratégiákról: hogyan lehet a megfelelést eszközzé tenni a munkahelyi bizalom és a munkáltatói márka erősítésében.info button Részletek ticket button Jegyek
  • 2026.06.15Stratégiai emberi erőforrás szaktanácsadó szakirányú továbbképzés A képzés valós szervezeti helyzeteken, gyakorló HR-vezetők tapasztalatán és emberközpontú stratégiai szemléleten keresztül ad azonnal alkalmazható tudást.info button Részletek ticket button Jegyek
  • 2026.06.18Mesterséges intelligencia üzleti használata - a rejtett kockázatok Az előadás célja, hogy gyakorlati, adatvédelmi és AI jogi szempontból is bemutassa a mesterséges intelligencia üzleti használatának legkritikusabb kockázatait. Kiemelt fókuszt kap, hogy milyen adatokat tilos, de legalább is nem jó ötlet AI rendszerekbe bevinni és hogyan történik mindez a valóságban, akár észrevétlenül.info button Részletek ticket button Jegyek
  • 2026.09.23Élménnyel eredmény? Earlybird jegyek június 30-ig! Élménnyel eredmény! Országos kutatás és gyakorlati iránymutatás HR és L&D szakembereknek a Tréning Kerekasztal konferencián.info button Részletek ticket button Jegyek