A RAFI Hungaria új elektronikai gyártócsarnokot épített Mezőtúron

Mintegy 800 millió forintos beruházással új elektronikai gyártócsarnokot épített Mezőtúron a RAFI Hungária Kft., amellyel a korszerűsítés mellett 40 új munkahelyet teremtettek – tájékoztatta kedden a cég az MTI-t.

A közlemény szerint a 800 millió forint összköltségvetésű projekt mintegy 240 millió forint uniós támogatást élvezett. A beruházás keretében bővítették a vállalkozás mezőtúri gyártócsarnokát, gépeket szereztek be, valamint környezetközpontú irányítási rendszert vezettek be.

Az új gyártócsarnok megfelel a korszerű elektronikai eszközök gyártási feltételeinek, biztosítja a magas színvonalú gyártókapacitáshoz szükséges klímát és páratartalmat, a megfelelő technológiai tartalék beépítésével pedig növekszik a gyártásbiztonság. A fejlesztéssel további gyártósorok telepítésére is lehetőség van a cégnél.

Az új gyártócsarnokban készülő elektronikai eszközöket az autóiparban, a telekommunikációs, mérő- és ellenőrző rendszerek, a műszaki és kereskedelmi termékek, az egészségügyben használatos elektronikai felszerelések piacán, valamint közlekedési és szállítási rendszerek elektronikai rendszereinél használják fel. Az új termékek megfelelnek legújabb és legmagasabb műszaki, szakmai követelményeknek – hangsúlyozták a közleményben.

A RAFI Hungaria Kft. az 1990-es évek eleje óta van jelen a piacon, elektromechanikai, elektronikai és autóipari termékcsoportokhoz tartozó termékek gyártásával foglalkozik. A német anyavállalat RAFI GmbH & Co. KG. által gyártott összes autóipari termék a RAFI Hungaria Kft. közreműködésével készül.

A kft. éves bruttó árbevétele 1,3-1,5 milliárd forint, átlagos munkavállalói létszáma 390 volt az előző évben.

Mezőtúr állás

  • 2026.03.18Six Sigma Green Belt képzés A KÉPZÉS CÉLJA: A tréning résztvevői megismerik a TQM-ben, mint menedzsmentrendszerben rejlő lehetőségeket. A tréning résztvevői gyakorlati jártasságra tesznek szert a 6 Sigma módszertan alkalmazásában, és képesek lesznek önállóan 6 Sigma projekteket vezetni a vállalatuknál. info button Részletek ticket button Jegyek
  • 2026.03.26recruiTECH x HRTECH konferencia A recruiTECH x HRTECH konferencia HR vezetőknek, toborzóknak, toborzási vezetőknek, employer branding és L&D szakembereknek szól, akik a munkaerőpiaci kihívásokra már technológia-alapú, jövőálló megoldásokat keresnek, és hatékonyabb HR működésben gondolkodnak.info button Részletek ticket button Jegyek
További cikkek
900 dolgozótól válna meg a Dacia

Csökkenti a termelést az Automobile Dacia SA Romániában, a Mioveni-i gyárban, emiatt 900 dolgozótól válna meg – írta a profit.ro című hírportál. Teljes cikk

A munkaerő-képzés felé bővíti portfólióját a Prohuman

A Prohuman Csoport két magyarországi és egy erdélyi oktatási vállalat felvásárlásával új oktatási és kompetenciafejlesztési üzletágat hoz... Teljes cikk

Szegedi BYD-gyár: külön határátkelési sávot kapnak a külföldről járó dolgozók

Januárban elindult a próbagyártás a szegedi BYD-gyárban – közölte Botka László polgármester. A gyárban már mintegy 960 fő dolgozik, és a... Teljes cikk