A szakszervezetek egyeztetnének a 300 milliárdos csomagról
A Munkástanácsok és a Magyar Szakszervezetek Országos Szövetsége (MSZOSZ) is egyeztetni szeretne a munka világát érintő, 300 milliárd forint értékű, csütörtökön bejelentett tehercsökkentő csomagról.
Palkovics Imre, a Munkástanácsok Országos Szövetségének elnöke az MTI érdeklődésére elmondta, támogatják a munkáltatói terhek mérséklését, mivel az elősegítheti a foglalkoztatás és a gazdaság növekedését.
Úgy vélekedett, hogy főként a mikro- és kisvállalkozásoknak jelenthet segítséget a bérköltségek csökkentése, akármekkora is legyen ez. Palkovics Imre hozzáfűzte, hogy a nagyobb vállalkozások számára már 5-7 százalékos bértehercsökkenés is jelentős segítség lenne.
Az elnök hangsúlyozta: célszerű lenne, ha a csomagról - miután a kormány is elfogadta - a Versenyszféra és a Kormány Állandó Konzultációs Fórumán (VKF) is egyeztetnének.
Pataky Péter, a Magyar Szakszervezetek Országos Szövetsége (MSZOSZ) is kiemelte: kezdeményezik az egyeztetést a részletekről. Hozzátette, a csomag teljes körű megítéléséhez egyelőre hiányoznak a részletek. Kifejtette ugyanakkor: helyesnek és támogathatónak tartják a munkáltatói terhek csökkentését, különösen úgy, hogy eddig a minimálbér csökkentése is szóba került, amellyel pedig a munkavállalók járnának rosszul. Egyben felhívta a figyelmet arra, hogy a csütörtökön bejelentett csomagnak nem új eleme a 25 év alattiak és az 55 év felettiek elhelyezkedésének támogatása, hiszen a különböző, már működő Start-kártyák épp ezt szolgálják.
Az MSZOSZ elnöke szerint a képzettséget nem igénylő, egyszerű munkakörben fizikai munkát végzők elhelyezkedésének támogatása gyakorlatilag a minimálbéresekre vonatkozik. A hiányzó részletek kapcsán elmondta: nem tudni mekkora bérig, és mennyi ideig kapnak kedvezményt a munkáltatók, pedig egyik sem elhanyagolható szempont.
Pataky Péter úgy vélekedett, hogy "illúzió" a foglalkoztatás bővülését várni a csomagtól, mert a munkáltatóknak nincs többlet munkaerő-igénye, így inkább félő, hogy jelenlegi munkavállalóikat cserélik le a kedvezőbb feltételekkel foglalkoztatható dolgozókra.
- 2026.03.18Six Sigma Green Belt képzés A KÉPZÉS CÉLJA: A tréning résztvevői megismerik a TQM-ben, mint menedzsmentrendszerben rejlő lehetőségeket. A tréning résztvevői gyakorlati jártasságra tesznek szert a 6 Sigma módszertan alkalmazásában, és képesek lesznek önállóan 6 Sigma projekteket vezetni a vállalatuknál.
Részletek
Jegyek
- 2026.03.26recruiTECH x HRTECH konferencia A recruiTECH x HRTECH konferencia HR vezetőknek, toborzóknak, toborzási vezetőknek, employer branding és L&D szakembereknek szól, akik a munkaerőpiaci kihívásokra már technológia-alapú, jövőálló megoldásokat keresnek, és hatékonyabb HR működésben gondolkodnak.
Részletek
Jegyek
- 2026.04.23BGE Állásbörze SPÓROLJ IDŐT ÉS ENERGIÁT! Érd el a BGE összes karának hallgatóit egyetlen nap alatt!
Részletek
Jegyek
- 2026.05.08Benchmarking képzés A képzés során a résztvevők megismerik a benchmarking alkalmazásában rejlő lehetőségeket és konkrét gyakorlati példákon és feladatokon keresztül sajátíthatják el a benchmarking alkalmazásához szükséges legfontosabb ismereteket és készségeket, amiket azután a saját szervezetüknél is képesek lesznek alkalmazni.
Részletek
Jegyek
A felszolgálási díjra vonatkozó módosítás 2026. február 1-től érvényes. Teljes cikk
A két minimálbéres jövedelem jelentősen növeli a hitelképességet, a kedvezményes konstrukciók esetén pedig még magasabb lehet a felvehető összeg. Teljes cikk
A Rosenberger Csoport mintegy 47 milliárd forint értékű kapacitásbővítést hajt végre a jászárokszállási, a jászberényi és a nyírbátori... Teljes cikk
- 10 követelés, ami minden dolgozót érint – országos petíció indult a bérek és a munkafeltételek miatt 1 hónapja
- Adókedvezmény, bértámogatás, hitel: kormányzati csomag a vendéglátásnak 1 hónapja
- Érkezik a karácsonyi csomag a nyugdíjasoknak – több százan kapnak ajándékot 3 hónapja
- Nem lesz sztrájk a pécsi buszközlekedésben 7 hónapja
- Támogatásban bízhatnak a gyöngyösi elbocsátott dolgozók 8 hónapja
- Két órára leállt a munka a győri autóalkatrészgyártó üzemben 9 hónapja
- "Meddig lehet ezt tűrni?" - Közös figyelemfelkeltő demonstrációba kezdhetnek a közlekedésben dolgozók 11 hónapja
- Sztrájkot helyeztek kilátásba a budapesti repülőtéri dolgozók 13 hónapja
- Ekkora egyszeri juttatást kapnak a kecskeméti Mercedes-gyár dolgozói 1 éve
- Ennyivel emeli a béreket idén a Tesco 1 éve
- Nem kell pánikolni, de érdemes végiggondolni mi lenne, ha valaki elveszítené az állását 1 éve

Egy életmentő szakma egy napja: Vészhelyzet Pittsburghben