Adómentesség a minimálbérig, nagyobb teher a felső 1 százaléknak - egy új adóterv
A minimálbér összegéig minden jövedelem adómentessége mellett érvelt Dobrev Klára, a Demokratikus Koalíció (DK) elnöke szombaton a Facebookon közvetített online sajtótájékoztatóján.

Dobrev Klára szerint nemcsak a minimálbért keresőknek kellene megszüntetni az adót, de minden magyar dolgozó bérének a minimálbér alatti részére is érvényesíteni kellene az adómentességet.
De ugyanehhez tartozik, hogy a leggazdagabb 1 százaléktól "többet kérjünk", a havi 2,5 millió forint felett keresők adózzanak is többet - hangsúlyozta az ellenzéki párt vezetője.
Arra is kitért, hogy
a DK javaslatával szemben a Tisza párt programja 9 százalékkal adóztatná a minimálbért, a Fidesz pedig megtartaná a mostani 15 százalékos elvonást.
Mindkét esetben az alacsonyabb fizetésűek rosszabbul járnának, mintha a DK javaslata valósulna meg - mondta a DK elnöke, hozzátéve, hogy érdekes módon a leggazdagabbak jövedelméhez egyik jobboldali párt sem nyúlna.
Egyúttal felhívta a figyelmet a DK bérkalkulátorára, amellyel minden magyar dolgozó egy kattintással megnézheti, mennyivel keresne többet a kormányváltás után a DK programja alapján. A bérkalkulátor célja az is, hogy bemutassák milyen óriási a különbség a baloldali és a jobboldali bérprogram között - tette hozzá.
Mi a dolgozók és a kisvállalkozók adóját csökkentenénk, a milliárdosokét és a multi cégekét pedig növelni szeretnénk
- fogalmazott Dobrev Klára.
Számolja ki pillanatok alatt a három- vagy többgyerekes anyák és a fiatalok adómentességét!
Október 1-jétől jelentős változások léptek életbe az szja-rendszerben: a három- vagy többgyerekes anyák teljes adómentességet élvezhetnek, még akkor is, ha a gyermek már nem eltartott. A HR Portal új bérkalkulátorának segítségével most egyszerűen ellenőrizhető a fiatalok és a többgyerekes családok adómentessége, így mindenki gyorsan kiszámolhatja, mennyi marad a zsebében.
kép: pexels
- 2026.02.11HR 2026 – kevesebb mozgástér, nagyobb elvárások? - Mit léphet a HR, ha mégis üzleti hatást akar elérni? Egy intenzív, interaktív délelőtt HR- és vállalati vezetőknek, ahol nagymintás regionális kutatások eredményeit mutatjuk meg: hol tart a magyar HR, és milyen 3–5 prioritással lehet 2026-ban is mérhető üzleti hatást elérni. Kerekasztal és kiscsoportos munka várja a HR-vezetőket a HR öt kritikus területén, felkészülve 2026 legtöbbet hozó HR-fejlesztéseire.
Részletek
Jegyek
- 2026.03.18Six Sigma Green Belt képzés A KÉPZÉS CÉLJA: A tréning résztvevői megismerik a TQM-ben, mint menedzsmentrendszerben rejlő lehetőségeket. A tréning résztvevői gyakorlati jártasságra tesznek szert a 6 Sigma módszertan alkalmazásában, és képesek lesznek önállóan 6 Sigma projekteket vezetni a vállalatuknál.
Részletek
Jegyek
- 2026.03.26recruiTECH x HRTECH konferencia A recruiTECH x HRTECH konferencia HR vezetőknek, toborzóknak, toborzási vezetőknek, employer branding és L&D szakembereknek szól, akik a munkaerőpiaci kihívásokra már technológia-alapú, jövőálló megoldásokat keresnek, és hatékonyabb HR működésben gondolkodnak.
Részletek
Jegyek
A jelenlegi beruházásösztönzési rendszer tizenegy évvel ezelőtti megindítása óta most először egy hazai videojáték-fejlesztő cég... Teljes cikk
A felek jelenlegi tárgyalási álláspontjai jelentősen eltérnek egymástól. Teljes cikk
A férfit lopás vétségével vádolták meg, indítványozták a vagyonőri foglalkozástól való eltiltását. Teljes cikk
- Minimálbérből lakáshitel? Már közel 24 millió forint is elérhető 3 hete
- Így változik az alanyi adómentesség határa 2026-tól 1 hónapja
- Garantált bérminimum 2026 1 hónapja
- Hogyan változnak jövőre a minimálbérhez kötött járadékok? 2 hónapja
- Ekkora fizetésemelések várhatóak a magyar munkaerőpiacon 2026-ban 2 hónapja
- NAV: tovább emelkedik az alanyi adómentesség határa 2 hónapja
- Orbán Viktor: januártól 700 ezer család jövedelme nő biztosan 2 hónapja
- Minimálbér 2026 3 hónapja
- Mennyi az annyi? így alakul a végjáték a bértárgyalásokon - szocho-csökkentés nem lesz 3 hónapja
- A minimálbér emelése mindent borít. Az év végi bértervezést is 3 hónapja
- Meddig szólhat bele az EU a tagállamok béreibe? - fontos ítélet született 3 hónapja

Filmek a munka valóságáról: sztrájktól a szellemírásig