Amerikába visz a Fulbright-ösztöndíj
A következő tanévre is bármely tudományterületen és művészeti ágban lehet pályázni az Amerikai Egyesült Államokba Fulbright-ösztöndíjra, a jelentkezéseke május 16-ig várják - közölte a Fulbright Magyar-Amerikai Oktatási Csereprogram Bizottság.
A program J. William Fulbright amerikai szenátorról kapta nevét, aki 1946-ban terjesztette a Kongresszus elé az Amerikai Egyesült Államok és más országok közötti oktatási csereprogram tervezetét. Ma már több mint 140 ország állampolgárai vesznek részt a csereprogramban. A Fulbright-ösztöndíjprogram kétoldalú államközi egyezmények alapján működik; Magyarország 1978-ban kapcsolódott hozzá, s azóta több mint 780 magyar állampolgár nyert el Fulbright-ösztöndíjat.
- 2025.11.25Pannon HR Konferencia Budapest A Pannon HR Konferencia Budapest 2025 a humánerőforrás-szakma egyik kiemelt találkozója, ahol elismert szakértők – Tari Annamária, Molnár Attila, Gácsi Anna, Dr. Sipka Péter és Sipka Bence – osztják meg tapasztalataikat a legaktuálisabb HR-trendekről és kihívásokról. Egy nap, amely inspirációt, tudást és értékes szakmai kapcsolatokat kínál minden HR-szakember számára.
Részletek
Jegyek
- 2025.12.03Humán controlling A képzés során megtanulhatja, miként támogathatja a controlling szemlélet a HR-stratégiát. Megmutatjuk, hogyan tervezze és kontrollálja a személyi jellegű ráfordításokat, elemezze a munkaerő költségeit és megtérülését, valamint, hogyan alkalmazza a teljesítménymenedzsment és a humán tőke elemzés legfontosabb módszereit a vállalati hatékonyság növelése érdekében.
Részletek
Jegyek
- 2026.01.29Bértranszparencia irányelv és diszkrimináció-tilalom Szakmai képzés a bértranszparenciáról és a diszkriminációról HR szakembereknek és vezetőknek. Készüljön fel munkajogászainkkal az EU új bérátláthatósági szabályaira!
Részletek
Jegyek
- 2026.01.31Vállalati szimuláció Valós piaci helyzetben egy-egy döntés meghozatalakor helyt kell állnia mind vezetői, mind kontrolleri képességeinknek. Mennyivel egyszerűbb lenne, hogyha mi is úgy gyakorolhatnánk, mint egy pilóta, aki éles felszállás előtt, a szimulátorban tanulja meg a vezetést, míg kellő rutinra tesz szert. Ez megvalósítható ma már az üzleti életben is.
Részletek
Jegyek
A német nyelvet tanulók létszáma folyamatosan zuhan. Teljes cikk
Idegennyelvi képzést támogató és ágazati képzőközpontok létrehozását segítő projekttel járul hozzá a szakképzés erősítéséhez a kormány... Teljes cikk
Óriási sikert értek el a magyar fiatalok a szakképzési Európa-bajnokságon Dániában - közölte Varga-Bajusz Veronika, a Kulturális és Innovációs... Teljes cikk
- Egyre kevesebb amerikai tartja üzleti prioritásnak a sokszínűséget 3 hete
- Az amerikai dolgozók negyede egyetlen szabadnapot sem vett ki az elmúlt évben 1 hónapja
- Középiskolások és pedagógusok jelentkezését is várják újra a Tiéd a holnap ösztöndíjprogramra 1 hónapja
- Miért fizet jobban az egyetem az apáknak? – A fiatal kutatók bérkülönbségei 1 hónapja
- Sokéves mélyponton az álláshirdetések száma Amerikában 2 hónapja
- Történelmi léptékű béremelést kapnak a magyar kutatók 3 hónapja
- 300 ezer embert bocsáthat el idén az amerikai kormány 3 hónapja
- Az Egyesült Királyságban 10-ből 4-en hosszú távú betegség vagy fogyatékosság miatt nem dolgoznak 4 hónapja
- A vártnál jobban nőtt a foglalkoztatottak száma Amerikában 4 hónapja
- Ennyit keresnek a brit Aldi dolgozói 4 hónapja
- A brit dolgozók több mint fele nehezen jut el orvoshoz 5 hónapja

Mi történne, ha egy napra minden nő szabadságra menne?