kapubanner for mobile

Amerikai-magyar szövetség alakult a HR szakma támogatásáért

A HR Minősítő Intézet (HRCI) és a magyarországi Humán Szakemberek Országos Szövetsége (HSZOSZ) ma bejelentette, hogy szövetséget kötött a HR szakmai minősítés folyamatának elősegítése és a magyarországi emberi erőforrás menedzsment szakma támogatása érdekében - tájékoztatta a szövetség portálunkat.

A megállapodás a kölcsönös támogatásról és együttműködésről szól.

- A HSZOSZ nagy tekintélynek örvendő szervezet, amely jelentős mértékben hozzájárul a globális HR menedzsment gyakorlatához - mondta Ronnie E. Charles, a HRCI testületi elnöke, SPHR, GPHR, IPMA-CP.

A HR Minősítő Intézet kiadványai széles körben kerülnek publikálásra és mind elméleti, mind gyakorlati szakemberek olvassák őket, ily módon alakítják a HR szakmát. Az említett és egyéb okok miatt, a magyar szövetség jól illik a HRCI által folytatott globális terjeszkedés irányába, amely a HR minősítés legmagasabb színvonalát célozza.

- A HRCI-vel kialakított partnerség kiválóan illeszkedik a HSZOSZ küldetésébe és tevékenységi körébe - mondta Dr. Poór József, a HSZOSZ elnöke. A szakember kiemelte: a szövetség hidakat épít a munkavállalók és a munkaadók közötti, a köz- és a magánszférában, valamint az elméleti és gyakorlati szakemberek között.

A HRCI-vel kötött szövetség nemcsak számos HSZOSZ-tagjnak válik előnyére, hanem a magyarországi HR gyakorlatnak is azáltal, hogy ismertebbé és könnyebben elérhetővé teszi a HRCI minősítéseket.

A HRCI a globális HR szakma vezető minősítő intézménye, száz országban, több mint 135 ezren rendelkeznek általa kiadott tanúsítvánnyal. Az 1993-ban alakult HSZOSZ Magyarország egyik legnagyobb HR egyesülete, amely az emberi erőforrás menedzsment hazai és nemzetközi "jó gyakorlatainak" fejlesztését, valamint a HR szakemberekhez és az érdeklődőkhöz eljuttatását tartja fő feladatának.
  • 2026.04.24Pannon HR Konferencia Székesfehérvár Tavaszi Pannon HR Konferenciánkon Székesfehérváron, ahol ismét neves előadókkal, érdekes és aktuális témákkal készülünk. Amikor a döntéseknek súlya van – felelősségvállalás kultúrája a vezetésben és HR-beninfo button Részletek ticket button Jegyek
  • 2026.05.20Pannon HR Konferencia Debrecen Célunk, hogy lehetőséget biztosítsunk a HR-es közösségnek, hogy megvitassák az aktuális kihívásokat, trendeket, valamint hogy szakmai újdonságokkal ismerkedhessenek meg.info button Részletek ticket button Jegyek
  • 2026.05.31Az Év Felnőttképzője 2026. - Páyázzon! A HR Portal által alapított díj célja, hogy láthatóvá tegye azokat a felnőttképző intézményeket, amelyek mérhető eredményekkel és valódi munkaerőpiaci hatással dolgoznak.info button Részletek ticket button Jegyek
  • 2026.09.23Mi tesz egy tréninget valóban hatékonnyá 2026-ban? Élménnyel eredmény! Országos kutatás és gyakorlati iránymutatás HR és L&D szakembereknek a Tréning Kerekasztal konferencián.info button Részletek ticket button Jegyek
További cikkek
Magyar Péter: még idén érkezik a nyugdíjemelés és megduplázzák a családi pótlékot

A leendő miniszterelnök szerint már augusztustól fizetnék az Iskolakezdési támogatást is. Teljes cikk

Egyre nagyobb a szakadék az átlagnyugdíjak és az átlagbérek között

Egyre nagyobbra nyílik az olló az átlagnyugdíjak és az átlagbérek között Magyarországon, mivel a keresetek jóval gyorsabb ütemben emelkednek. Teljes cikk

Gimnáziumok vezetői írtak levelet Magyar Péternek az oktatási miniszterjelölt kapcsán

Tizenhét gimnázium igazgatója levélben kéri Magyar Pétert, az országgyűlési választáson győztes Tisza Párt elnökét, hogy a köznevelés... Teljes cikk