Az iparban jöhet létszámbővítés és fizetésemelés
A következő egy évben leginkább az ipari szektorban terveznek létszámbővítést és fizetésemelést a munkáltatók, a magyar kis- és középvállalkozások (kkv) többsége azonban nem tervezi új munkaerő felvételét - derült ki a K&H 500 kkv-vezető megkérdezésével készített bizalmi index felméréséből.
A munkaerő-felvételt tervező cégek aránya 24 százalékról 18 százalékra zsugorodott év eleje óta, és legtöbben csupán néhány főt terveznek felvenni, idézte a közlemény Kovács Viktor Zoltánt, a K&H kkv marketing főosztály vezetőjét. A kkv-szektorban tehát továbbra sem várható a foglalkoztatás látványos bővülése.
A fizetésemelést tervezők aránya nem változott év elejéhez képest, továbbra is a munkáltatók több mint harmada, 37 százalékuk tervezi. Átlagosan 3,7 százalékkal kaphatnak magasabb bért a munkavállalók a következő egy évben. Az ipari vállalkozások e tekintetben is kiemelkednek, a szektorban jóval az átlag fölött, csaknem minden második cég készül béremelésre.
Kovács Viktor Zoltán szerint feltehetően az áll az ipari vállalkozások fokozott munkaerőigényének, illetve fizetésemelési szándékának hátterében, hogy a statisztikai hivatal legfrissebb adata szerint "összességében jól megy az iparnak", májusban az ipari termelés volumene 9,2 százalékkal haladta meg az egy évvel korábbit, míg 2016 első öt hónapjában összesen 3,0 százalékkal bővült a termelés az előző év azonos időszakához képest.
- 2026.01.09Foglalkoztatás és jóllét: az értékes munkaerő megszerzése és megtartása a folyamatosan változó munkaerőpiaci környezetben Foglalkoztatás és jóllét: az értékes munkaerő megszerzése és megtartása a folyamatosan változó munkaerőpiaci környezetben. A konferencia ingyenes, de regisztrációhoz kötött. A program és a regisztráció a jegyek menüpont alatt.
Részletek
Jegyek
- 2026.01.28Vezetés- és szervezetfejlesztés szakmai konferencia Bokor Attila Aranykalitkában című kutatásának harmadik fejezetéhez érkeztünk, amely ötven vezetői életúton keresztül három évtized szervezeti és vezetői tapasztalatát mutatja be. Az OD Partner is mérföldkőhöz érkezett: 30 évesek lettünk. Kinyitjuk szakmai műhelyünket és megosztjuk, hogyan gondolkodunk vezetésről, szervezetről, és aktuálisan milyen témákban mélyedünk el.
Részletek
Jegyek
- 2026.01.29Bértranszparencia irányelv és diszkrimináció-tilalom Szakmai képzés a bértranszparenciáról és a diszkriminációról HR szakembereknek és vezetőknek. Készüljön fel munkajogászainkkal az EU új bérátláthatósági szabályaira!
Részletek
Jegyek
- 2026.01.31Vállalati szimuláció Valós piaci helyzetben egy-egy döntés meghozatalakor helyt kell állnia mind vezetői, mind kontrolleri képességeinknek. Mennyivel egyszerűbb lenne, hogyha mi is úgy gyakorolhatnánk, mint egy pilóta, aki éles felszállás előtt, a szimulátorban tanulja meg a vezetést, míg kellő rutinra tesz szert. Ez megvalósítható ma már az üzleti életben is.
Részletek
Jegyek
Az újonnan belépő áruházi dolgozók kezdő bére 8 órás munkaviszony mellett havi bruttó 541 900 forintra nő. Teljes cikk
Az adóhatóság munkatársai 2026 elején is vizsgálják majd az alkalmazottak bejelentését. Teljes cikk
A kis- és középvállalkozások mérlegében kimutatott készpénzállományok kerülhetnek az adóhatósági ellenőrzések fókuszába 2026-tól –... Teljes cikk
- Az egyedi lézervágás forradalma a modern iparban 2 hónapja
- Bérvita és elvándorlás: összeomlás szélén a színházi szakma? 2 hónapja
- Közszolgák figyelem! Januártól ekkora fizetésemelés jön 2 hónapja
- Lemaradtak a középvezetők – csak ennyivel nőtt a fizetésük idén 3 hónapja
- Sokkoló felmérés: tízből nyolc cég idén sem ad fizetésemelést 3 hónapja
- Létszámnövelésre készülnek a magyar cégek - Itt várható a legnagyobb bővítés 4 hónapja
- Hamarosan drágább lesz a munkaerő: ekkora fizetésemelést terveznek adni a cégek 5 hónapja
- AI, AI, mondd meg nékem, kit rúgjak ki jövő héten – és ez nem mese! 6 hónapja
- Magyar Péter: a kormány helyenként 30 százalékos fizetésemelést adott saját magának 7 hónapja
- Dupla béremelés jön – tízezreknek nő a fizetése a közigazgatásban 7 hónapja
- Felmérés: az otthonról dolgozó alkalmazottak kevésbé valószínű, hogy fizetésemelést vagy előléptetést kapnak 8 hónapja
A tudás törvényei: a megértés kulcsa