Az üdülési csekk célkitűzéseit védik
A Magyar Nemzeti Üdülési Alapítvány továbbra is kész együttműködni a KISOSZ szervezetével úgy, hogy oly mértékben kívánják bővíteni a meleg étkezésre is alkalmas elfogadóhelyek számát, hogy az üdülési csekk alapvető célkitűzését ne veszélyeztesse - közölte a MNÜA az MTI-vel csütörtökön.
Az alapítvány ezzel reagált a Somogyi Hírlap szerdai számában megjelent írásra, amely szerint: süket fülekre talált a Magyar Nemzeti Üdülési Alapítványnál a vendéglátósok kérése, és ezt sérelmezi a KISOSZ Somogy megyei érdekképviselete.
Kertész Rezső ügyvezető társelnök szerint elakadt az országos egyeztetés az üdülési csekk elfogadóhelyi szerződések megkötéséről, ami 118 vendéglátó üzletnek, köztük 19 somogyi vállalkozónak jelent súlyos gazdasági hátrányt. A cikkben konkrét szolgáltatók panaszait is felsorolták, ezek esetében a MNÜA közleménye szerint a vendéglátókkal azért nem kötöttek szerződést, mert azok nem teljesítették a feltételeket.
- 2026.04.24Pannon HR Konferencia Székesfehérvár Tavaszi Pannon HR Konferenciánkon Székesfehérváron, ahol ismét neves előadókkal, érdekes és aktuális témákkal készülünk. Amikor a döntéseknek súlya van – felelősségvállalás kultúrája a vezetésben és HR-ben
Részletek
Jegyek
- 2026.05.20Pannon HR Konferencia Debrecen Célunk, hogy lehetőséget biztosítsunk a HR-es közösségnek, hogy megvitassák az aktuális kihívásokat, trendeket, valamint hogy szakmai újdonságokkal ismerkedhessenek meg.
Részletek
Jegyek
- 2026.05.31Az Év Felnőttképzője 2026. - Páyázzon! A HR Portal által alapított díj célja, hogy láthatóvá tegye azokat a felnőttképző intézményeket, amelyek mérhető eredményekkel és valódi munkaerőpiaci hatással dolgoznak.
Részletek
Jegyek
- 2026.09.23Mi tesz egy tréninget valóban hatékonnyá 2026-ban? Élménnyel eredmény! Országos kutatás és gyakorlati iránymutatás HR és L&D szakembereknek a Tréning Kerekasztal konferencián.
Részletek
Jegyek
Donald Trump szerint a választást megnyerő Magyar Péter „jó ember”, aki várhatóan jól vezeti majd Magyarországot. Az amerikai elnök egy... Teljes cikk
A Sajóbábonyban, Borsod-Abaúj-Zemplén megyében működő SPL Europe Kft. dolgozói éhségsztrájkra készülnek, miután hónapok óta nem kaptak... Teljes cikk
Ahhoz, hogy Magyarország hozzáférjen az Európai Unió helyreállítási és ellenállóképességi alapjának (RRF) forrásaihoz, teljesítenie kell az... Teljes cikk
- Reggeli élmények Budapesten: egyedi fogások a napkezdéshez 2 hónapja
- 15–20 ezer dolgozó hiányzik a vendéglátásból – bajban a magyar éttermek 3 hónapja
- Elkészült a Vendéglátóipari Vállalkozási Kisokos 3 hónapja
- Tiltás a kicsiknek, kiskapu a nagyoknak? Airbnb-botrány Terézvárosban 3 hónapja
- "Többek vagyunk azáltal, hogy más kultúrákkal is együttműködünk" - a Pannonjob és a Club Tihany megoldása a munkaerőhiányra 5 hónapja
- SZÉP-kártya 2025: új rekordok, erősödő belföldi turizmus 9 hónapja
- Van olyan település a Balatonon, ahol a szezonális munkaerő 60-70 százalékát adják a diákmunkások 10 hónapja
- Ennyi borravalót kapnak a magyar pincérek 11 hónapja
- NGM: díjmentes marad a szálláshely-minősítés 1 éve
- Hogyan épül fel egy éttermi konyha? 1 éve
- A Szallas.hu elárulta, mennyire népszerű a SZÉP-kártya 1 éve

Milyen tanulságokat rejt a HR számára egy extrém csapatépítő?