Bankárokra éheznek a hazai pénzintézetek
Komoly bajban lesznek a közeljövőben a hazai hitelintézetek, hiszen már most egyre nehezebb jól képzett és tartósan egy helyen maradni hajlandó alkalmazottakat találni - adja hírül a Világgazdaság.
Főhet a fejük a bankszektor HR-eseinek, egyre kevésbé tudják ugyanis pótolni munkaerő-állományukat; különösen a szabad értékesítési, informatikai és pénzügyi szakemberekből van nagy hiány a piacon. Mindez ráadásul szép lassan a bérek emelkedéséhez vezet, amivel még nehezebb lesz kordában tartaniuk a fluktuációt.
Világgazdaság
Világgazdaság
- 2026.02.19Tudásmegosztó közösségek szerepe a digitális korban A konferencián a tudásmegosztó tanulóközösségek kialakításának és működtetésének gyakorlati kérdéseivel foglalkozunk. Az üzleti szférában és a felnőttoktatás területén alkalmazott gyakorlati tapasztalatokon keresztül, valamint a kapcsolódó kutatási eredmények tükrében vizsgáljuk, hogy a szervezetekben, szervezetek közötti és szervezeteken átívelő szakmai közösségekben a tudásmegosztás hogyan működik, milyen átalakuláson esik át a digitális transzformáció hatására.
Részletek
Jegyek
- 2026.03.18Six Sigma Green Belt képzés A KÉPZÉS CÉLJA: A tréning résztvevői megismerik a TQM-ben, mint menedzsmentrendszerben rejlő lehetőségeket. A tréning résztvevői gyakorlati jártasságra tesznek szert a 6 Sigma módszertan alkalmazásában, és képesek lesznek önállóan 6 Sigma projekteket vezetni a vállalatuknál.
Részletek
Jegyek
- 2026.03.26recruiTECH x HRTECH konferencia A recruiTECH x HRTECH konferencia HR vezetőknek, toborzóknak, toborzási vezetőknek, employer branding és L&D szakembereknek szól, akik a munkaerőpiaci kihívásokra már technológia-alapú, jövőálló megoldásokat keresnek, és hatékonyabb HR működésben gondolkodnak.
Részletek
Jegyek
További cikkek
Pályaválasztás az AI korában: így válassz egyetemet 2026-ban
A továbbtanulásnál a választás súlyát az elmúlt években jelentősen megnövelte a mesterséges intelligencia (AI) gyors térnyerése, amely alapjaiban... Teljes cikk
Négymillió forinttal szívódott fel az önjelölt ács
Az ügyészség csalás és lopás elkövetésével vádolta meg a férfit. Teljes cikk
Kapcsolódó hírek
- Miért lett sokkal nehezebb állást találni és miért kellenek a vendégmunkások? 2 hete
- Tűzoltás vagy stratégia? Így lehet kockázat a munkaerő-kölcsönzésből 3 hete
- Mi lesz a munkaerővel 5–10 év múlva? Egy nagyvállalat válasza a tudáshiányra 3 hete
- Elfogynak a dolgozók Magyarországon? Durva számok a 2026-os munkaerőpiacról 3 hete
- 14. havi fizetés és stabil élet: ezekre a magyar szakemberekre vadászik Ausztria 1 hónapja
- Miért stratégiai kérdés a dolgozói élmény és a megtartás? 2 hónapja
- "Többek vagyunk azáltal, hogy más kultúrákkal is együttműködünk" - a Pannonjob és a Club Tihany megoldása a munkaerőhiányra 3 hónapja
- Már az interjúra sem jönnek el - miért tűnnek el a kétkezi munkások? 3 hónapja
- Óriási szakemberhiány Németországban: itt a hiányszakmák friss listája 3 hónapja
- Pilótaválság a láthatáron: a légitársaságok munkaerőhiánya új szintre lépett 4 hónapja
- 18 millió dolgozó hiányzik majd az EU-ból – kik lehetnek megmentők? 5 hónapja


Filmek a munka valóságáról: sztrájktól a szellemírásig