Cafeteria elem lehet a lakhatási támogatás
Új elemmel bővülhet az adómentes béren kívüli juttatások listája, ha a Fideszen belül rábólintanak arra a tervezetre, miszerint a lakhatási támogatást is a cafeteriaelemek közé emelik - írja az Origo.
A párt szerint a bérlakások számának növelése zökkenthetné ki a jelenlegi patthelyzetből a magyar munkaerőpiacot. Az új építésű bérlakások bérleti díjának megfizetéséhez adómentes béren kívüli juttatást lehetne kapcsolni - mondta a lapnak Bencsik János, a Fidesz lakásügyi szakpolitikusa.
Bencsik szerint fel kellene támasztani a "vállalati lakás" intézményét, sőt maga az adókedvezményes konstrukció is ezt támogatná. Ennek lényege, hogy a munkaadó valamilyen módon lakást biztosít a dolgozójának, azaz speciális lakótelepeket épít a munkavállalóinak.
Origo/ingatlanmagazin.com