kapubanner for mobile

Csökkenjen-e a keveset keresők adója?

Burány Sándor (MSZP), az Országgyűlés költségvetési bizottságának elnöke szerint több pénzt kellene adni az alacsony keresetűeknek, mert minden nekik adott forint segíti a gazdasági növekedést is. A Fidesz szerint a szocialisták csak ellenzékben védik a kiskeresetűeket.

Burány Sándor hozzátette, a KSH adatai szerint a szolgáltatásban a legtöbb ágazat teljesítménye nemhogy nőtt volna, hanem visszaesett, legnagyobb mértékben a kereskedelem és vendéglátás adatai romlottak.

- Világos, hogy nincs elég pénze a magyar embereknek ahhoz, hogy ezeket a szolgáltatásokat igénybe tudják venni - mondta. Emlékeztetett rá: az Opten céginformációs szolgáltató adatai szerint sokkal több cég szűnik meg Magyarországon, mint amennyit alapítanak, a megszűntek többsége pedig kis- és közepes vállalat, amelyek ugyan nem sokat tesznek hozzá a gazdaság teljesítményéhez, de ők foglalkoztatják a munkavállalók jelentős részét ebben a szektorban.

Burány Sándor hangsúlyozta: ezért az MSZP változatlanul azon az állásponton van, hogy több pénzt kell adni az embereknek, elsősorban az alacsony keresetűeknek, ezt, valamint a társadalmi igazságosságot szolgálta adójavaslatuk is, amely az alacsony keresetűek számára 5 és 10 százalékos új adómértékről szólt.

Mint mondta, Magyarországon minél kevesebbet keres valaki, annál inkább elkölti az utolsó fillérig a jövedelmét. Éppen ezért minden egyes fillér, amit az alacsony keresetűek kapnak, nemcsak az ő helyzetükön javít, hanem a fogyasztáson keresztül a gazdasági növekedést is segíti - mondta.

A Fidesz másként gondolja

Több millió munkavállaló pénztárcája bánja, hogy a szocialistáknak csak ellenzékben jutnak eszükbe a kiskeresetűek - reagált a Burány Sándor (MSZP) délelőtti sajtótájékoztatóján elhangzottakra szombaton a Fidesz.
Mint írták, a szocialisták kormányzásuk alatt keservessé tették e réteg megélhetését a sorozatos megszorításokkal, az "adó- és rezsiemelésekkel".

Ma minden munkavállalót Európa egyik legalacsonyabb személyi jövedelemadója és a családi adókedvezmény segíti, a legalacsonyabb jövedelmű három vagy több gyermekes családoknak gyakorlatilag nem kell adózni - írták.

A közlemény kiemelte: a bankok elszámoltatásával, a forintosítással és a rezsicsökkentéssel további százezrekkel több marad évente a családok zsebében. Az Európa élmezőnyébe tartozó és tartós gazdasági növekedésnek köszönhetően az adócsökkentések és a béremelések folytatódnak, ezt a szocialistáknak is módjukban áll támogatni a jövő évi költségvetés megszavazásával - tették hozzá.
  • 2026.04.23BGE Állásbörze SPÓROLJ IDŐT ÉS ENERGIÁT! Érd el a BGE összes karának hallgatóit egyetlen nap alatt!info button Részletek ticket button Jegyek
  • 2026.05.08Benchmarking képzés A képzés során a résztvevők megismerik a benchmarking alkalmazásában rejlő lehetőségeket és konkrét gyakorlati példákon és feladatokon keresztül sajátíthatják el a benchmarking alkalmazásához szükséges legfontosabb ismereteket és készségeket, amiket azután a saját szervezetüknél is képesek lesznek alkalmazni. info button Részletek ticket button Jegyek
További cikkek
Ekkora hitelt vehetnek fel a legjobban kereső dolgozók

A kiemelkedő jövedelműek akár 130 millió forintos lakáshitelt is felvehetnek Magyarországon a jelenlegi feltételek mellett. A magas fizetés jelentős... Teljes cikk

Emberszerű robotok hódíthatják meg a gyárakat

A humanoid robotok rohamos fejlődése új ipari forradalmat indíthat el, amely alapjaiban alakítja át a gyárak működését világszerte. A szakértők... Teljes cikk

Tanulmány: válságban az orvosi alapellátás

Az alapellátás működése kritikus ponthoz érkezett Magyarországon, egy friss szakmai tanulmány szerint már rövid távon is fennakadások fenyegetik a... Teljes cikk