kapubanner for mobile

Csökkent a munkanélküliség az OECD tagállamaiban

Csökkent a munkanélküliség a Gazdasági Együttműködési és Fejlesztési Szervezet (OECD) tagállamaiban 2013 novemberében. Bár a munkanélküliség havi bázisú alapon összességében csak 0,1 százalékkal esett vissza, június óta ez volt az első alkalom, hogy csökkent az állástalanok száma.

images

A 34 tagállamból álló OECD-ben 2013. novemberben 7,8 százalék volt a harmonizált munkanélküliségi ráta az októberi 7,9 százalék után. Elemzők szerint a csökkenés arra utal, hogy végre a munkaerőpiacon is megmutatkozik a tagállamok között mért gyenge, de stabil 2013-as gazdasági növekedés hatása.

Kedvező fejlemény, hogy a fiatalkorúak közti munkanélküliség az átlagnál gyorsabban csökkent. A fiatalkorú munkanélküliség 16 százalék volt októberben, de már csak 15,7 százalék novemberben. A fiatalkorúak munkavállalási esélyének javítása fontos szempont, mert őket különösen súlyosan érintette a gazdasági válság.

A munkanélküliek száma 47,1 millió volt novemberben, kevesebb mint az októberi 47,6 millió. A gazdasági válság kezdetéhez, azaz 2008 júliusához képest azonban még mindig 12,4 millióval volt több munkanélküli.

Novemberben a munkanélküliség az Egyesült Államokban (7 százalék), Mexikóban (4,6 százalék) és Izraelben (5,5 százalék) javult jelentősen. Magyarországról még nem álltak rendelkezésre novemberi adatok, a 2013. októberi munkanélküliségi ráta 9,5 százalék volt.
  • 2026.02.19Tudásmegosztó közösségek szerepe a digitális korban A konferencián a tudásmegosztó tanulóközösségek kialakításának és működtetésének gyakorlati kérdéseivel foglalkozunk. Az üzleti szférában és a felnőttoktatás területén alkalmazott gyakorlati tapasztalatokon keresztül, valamint a kapcsolódó kutatási eredmények tükrében vizsgáljuk, hogy a szervezetekben, szervezetek közötti és szervezeteken átívelő szakmai közösségekben a tudásmegosztás hogyan működik, milyen átalakuláson esik át a digitális transzformáció hatására. info button Részletek ticket button Jegyek
  • 2026.03.18Six Sigma Green Belt képzés A KÉPZÉS CÉLJA: A tréning résztvevői megismerik a TQM-ben, mint menedzsmentrendszerben rejlő lehetőségeket. A tréning résztvevői gyakorlati jártasságra tesznek szert a 6 Sigma módszertan alkalmazásában, és képesek lesznek önállóan 6 Sigma projekteket vezetni a vállalatuknál. info button Részletek ticket button Jegyek
  • 2026.03.26recruiTECH x HRTECH konferencia A recruiTECH x HRTECH konferencia HR vezetőknek, toborzóknak, toborzási vezetőknek, employer branding és L&D szakembereknek szól, akik a munkaerőpiaci kihívásokra már technológia-alapú, jövőálló megoldásokat keresnek, és hatékonyabb HR működésben gondolkodnak.info button Részletek ticket button Jegyek
További cikkek
Az amerikai dolgozók mindössze harmada érzi úgy, hogy rugalmas

A munkaadók háromnegyede úgy érzi, felelősségük az alkalmazottak rugalmasságának támogatása, de csak a dolgozók kevesebb mint fele várja ezt el a... Teljes cikk

Felmérés: a dolgozók harmada csak anonim módon jelentené, ha zaklatnák

Egy friss kutatás eredményei szerint a vállalatoknak többféle bejelentési lehetőséget kellene biztosítaniuk a dolgozóiknak, hogy a számukra... Teljes cikk