Döntött a bérkompenzációról a Rail Cargo Hungaria

A Rail Cargo Hungaria Zrt. menedzsmentje döntött arról, hogy egyszeri juttatással kompenzálja az adóváltozások miatt nettó keresetcsökkenést szenvedett dolgozóinak jövedelmét - tájékoztatta Kovács Imre elnök-vezérigazgató csütörtökön az MTI-t közleményben.

images

Az intézkedés végrehajtása a szakszervezetekkel egyetértésben 2011. augusztus elsejei hatállyal, a bérek kifizetésével együtt történik az akkor statisztikai állományban lévő munkavállalók részére. A Rail Cargo Hungaria tájékoztatása szerint az intézkedés mintegy 2.500 munkavállalót érint.

A társaság közleményében hangsúlyozza, hogy a menedzsment konstruktív megbeszéléseket folytat a Vasutasok Szakszervezetével (VSZ), a Vasúti Dolgozók Szabad Szakszervezetével (VDSZSZ), a Mérnökök és Technikusok Szabad Szakszervezetével a középtávú foglalkoztatási stratégiájáról.

A közleményben Arnold Schiefer igazgatósági tag, pénzügyi vezérigazgató-helyettes kiemelte: a tárgyalásokon egyetértés alakult ki a szakszervezetekkel, hogy kölcsönös érdek a jelenleg veszteséges társaság hosszú távú foglalkoztatási képességének megteremtése. Nem tartható fenn tovább ugyanis az a helyzet, hogy a vállalat évek óta lényegesen több alkalmazottat foglalkoztat, mint amennyire a munkavégzéshez ténylegesen szükség van.

A Rail Cargo Hungaria Zrt.-nél a 2010 végéig érvényben volt foglalkoztatási garancia nem tette lehetővé a munkavállalók számának a piaci igényekhez igazítását, amit a gazdasági válság miatti forgalomcsökkenés, valamint az automatizált vasút-logisztikai eljárások törvényszerű bevezetése indokolt volna - mutatnak rá.

A társaság közlése szerint a pénzügyi egyensúlyhoz és az eredményes gazdálkodáshoz számos más intézkedés mellett a jelenlegi foglalkoztatási létszám optimalizálása is szükséges. Mindezt az osztrák anyavállalat, a Rail Cargo Austria csoport segítségével, Magyarországon példaértékű szociális gondoskodási háló biztosítása mellett kívánja végrehajtani. Összetett intézkedésekkel segítik azokat a munkavállalókat, akiknek a munkahelye megszűnik. A program kiterjed arra, hogy megkönnyítik a vasutas életpálya folytatását más társaságnál, illetve segítséget nyújtanak a pályaváltáshoz, megteremtik a korai nyugdíjba vonulás feltételeit.

Arnold Schiefer hangsúlyozta, hogy 2011-ben a Rail Cargo Hungaria fő feladata a pénzügyi stabilitás feltételeinek megteremtése. A cél elérése érdekében az idén is jelentős változásokat hajtanak végre a működésében, ezek kiterjednek az árpolitikára, a produktivitás növelésére, a modernizációra és a vállalati létszámra.

A fejlesztések megvalósulásával a Rail Cargo Hungaria az ágazat legkorszerűbb közép-európai szereplőjévé válik, ami nagyszámú vasutas foglalkoztatását biztosítja hosszú távon - közölte a vasúttársaság.

Arnold Schiefer, a társaság februári közleményében még azt közölte, hogy a Rail Cargo Austria csoport magyarországi vállalatának 2010. évi vesztesége előreláthatólag meghaladja a 8 milliárd forintot. Az osztrák anyavállalat is veszteséges volt tavaly. A Rail Cargo Hungaria vezetősége megbízást kapott egy
intézkedési terv kidolgozására, amelynek megvalósításával a vállalat 2012 végéig ismét pozitív eredményeket érhet el. Akkor közölték azt is, hogy a Rail Cargo Hungaria a veszteség ellenére 2011-re több mint 2 milliárd forintot irányzott elő a gondoskodási programra.
  • 2026.03.18Six Sigma Green Belt képzés A KÉPZÉS CÉLJA: A tréning résztvevői megismerik a TQM-ben, mint menedzsmentrendszerben rejlő lehetőségeket. A tréning résztvevői gyakorlati jártasságra tesznek szert a 6 Sigma módszertan alkalmazásában, és képesek lesznek önállóan 6 Sigma projekteket vezetni a vállalatuknál. info button Részletek ticket button Jegyek
  • 2026.03.26recruiTECH x HRTECH konferencia A recruiTECH x HRTECH konferencia HR vezetőknek, toborzóknak, toborzási vezetőknek, employer branding és L&D szakembereknek szól, akik a munkaerőpiaci kihívásokra már technológia-alapú, jövőálló megoldásokat keresnek, és hatékonyabb HR működésben gondolkodnak.info button Részletek ticket button Jegyek
További cikkek
Európa legjobb Spa Meeting Hotelje lett a Le Primore Hotel & Spa

A hévízi ötcsillag superior szálloda a Meetings Star Awards 2025/2026 Spa Meeting Hotel kategóriájának első helyezettje lett. Az elismerés egy olyan... Teljes cikk

900 dolgozótól válna meg a Dacia

Csökkenti a termelést az Automobile Dacia SA Romániában, a Mioveni-i gyárban, emiatt 900 dolgozótól válna meg – írta a profit.ro című hírportál. Teljes cikk

A munkaerő-képzés felé bővíti portfólióját a Prohuman

A Prohuman Csoport két magyarországi és egy erdélyi oktatási vállalat felvásárlásával új oktatási és kompetenciafejlesztési üzletágat hoz... Teljes cikk