Megjelent: 15 éve

Egyetemi dolgozókra vigyáz a Magyar Vöröskereszt

A Nyugat-magyarországi Egyetem (NyME) és a Magyar Vöröskereszt Vas, illetve Győr-Moson-Sopron Megyei Szervezete együttműködési megállapodást kötött március 28-án az egészséges, felelős életmód hirdetésének jegyében.

A megállapodás fő célja, hogy a Vöröskereszt segítse az egyetem dolgozóit és hallgatóit az egészséges életmódjuk kialakításában, valamint a diákság körében megismertesse a Vöröskereszt egészségügyi, gyermek- és ifjúságvédelmi, szociális- és családvédelmi, katasztrófavédelmi tevékenységét.

A jövőben az egyetem helyszínt biztosít a Vöröskereszt egészségmegóvással, szenvedélybetegségekkel kapcsolatos tájékoztató jellegű előadásaihoz, tanácsadásaihoz, baleseti és katasztrófavédelmi szimulációs gyakorlatokhoz, valamint a figyelemfelhívó véradó akciókhoz. A Vöröskereszt emellett az elkövetkezendő időszakban bekapcsolódik az egyetemen folyó oktatással, egészségfejlesztéssel kapcsolatos képzésekbe, az intézmény pedig szakemberekkel és hallgatókkal támogatja a szervezet szociális programjait. A felek tervezik közös projektek indítását is.

A dokumentumot a Magyar Vöröskereszt részéről Habsburg György elnök, Dr. Puskás Tivadar vezetőségi elnök, Borbélyné Nagy Ágnes és Poór László megyei igazgatók, az egyetem részéről pedig Prof. Dr. Faragó Sándor, a Nyugat-magyarországi Egyetem rektora, valamint Prof. Dr. Gadányi Károly, a Savaria Egyetemi Központ elnök-rektorhelyettese hitelesítette aláírásával.

Edupress.hu
  • 2023.04.28Vezetői Best Practice Fórum VEZETŐI ÉS SZERVEZETI KOMMUNIKÁCIÓ, MOTIVÁCIÓ A fórum célja a vezetői legjobb gyakorlatok megosztása Részletek Jegyek
  • 2023.05.10Foglalkoztatás 3.0 Nyissunk együtt a munkaerőpiac új lehetőségei felé! Hogyan lehet sikeres a 3. országból történő toborzás? Milyen munkaerőpiaci problémákat orvosolhatunk vele? Mekkora erőforrást és pénzt igényel a folyamat? Hogyan érdemes belevágni? A HR Portal és a Vállalkozók és Munkáltatók Országos Szövetsége (VOSZ) által közösen szervezett Foglalkoztatás 3.0 konferenciának fókuszában az Mt. 2022, év végi EU-s jogharmonizációja, valamint a 3. országbeli munkavállalók foglalkoztatása áll. Részletek Jegyek
  • 2023.05.18Lean Konferencia Lean és digitális transzformáció Lean, energiahatékonyság, folyamatfejlesztés. Részletek Jegyek
További cikkek
Havi háromezer euróért is alig találnak vendéglátóst az Adriára

Montenegróban a bárokat sem tudják kinyitni a munkaerőhiány miatt. Teljes cikk

Ezekben a megyékben a legjobb a nyugdíjasok anyagi helyzete

Jász-Nagykun-Szolnok, Fejér és Zala vármegyékben jelentősen romlott a nyugdíjasok helyzete. Teljes cikk

Júniustól megszűnhet a pedagógusok közalkalmazotti státusza

A Belügyminisztérium államtitkára szerint a törvénnyel a köznevelés eredményességét és színvonalát akarják javítani. A szakszervezetek... Teljes cikk