Egyre kevesebb lehet a fizikatanár
A 24.hu cikke szerint a pedagógushiány a természettudományos tárgyaknál is erősen éreztetheti hatását.
A Klebelsberg Központ tavaly őszi adatai szerint a fizikatanárok nagy része a 46-55 éves korosztályban van jelenleg. A kémiatanároknál sem jobb a helyzet: idén 61 hallgató kezdte meg tanulmányait kémiatanári szakon. A Pedagógusok Szakszervezete munkaterhelést mérő kérdőívét körülbelül 1600 pedagógus töltötte ki, a válaszadók 87 százaléka mentálisan, 81 százaléka pedig fizikailag nagyon elfáradt az elmúlt tanévben.
24.hu
- 2026.04.24Pannon HR Konferencia Székesfehérvár Tavaszi Pannon HR Konferenciánkon Székesfehérváron, ahol ismét neves előadókkal, érdekes és aktuális témákkal készülünk. Amikor a döntéseknek súlya van – felelősségvállalás kultúrája a vezetésben és HR-ben
Részletek
Jegyek
- 2026.05.20Pannon HR Konferencia Debrecen Célunk, hogy lehetőséget biztosítsunk a HR-es közösségnek, hogy megvitassák az aktuális kihívásokat, trendeket, valamint hogy szakmai újdonságokkal ismerkedhessenek meg.
Részletek
Jegyek
- 2026.05.31Az Év Felnőttképzője 2026. - Páyázzon! A HR Portal által alapított díj célja, hogy láthatóvá tegye azokat a felnőttképző intézményeket, amelyek mérhető eredményekkel és valódi munkaerőpiaci hatással dolgoznak.
Részletek
Jegyek
- 2026.09.23Mi tesz egy tréninget valóban hatékonnyá 2026-ban? Élménnyel eredmény! Országos kutatás és gyakorlati iránymutatás HR és L&D szakembereknek a Tréning Kerekasztal konferencián.
Részletek
Jegyek
A mesterséges intelligencia térnyerése számos területen megkérdőjelezi a munkavállalók alapvető készségeit, mint például a kritikus gondolkodás... Teljes cikk
A Meta azon terve, hogy egy mesterséges intelligencia alapú Mark Zuckerberg klónnal kommunikáljon az alkalmazottakkal, egyszerre tűnik elkerülhetetlennek... Teljes cikk
Idén is megkönnyíti a lakáskiadással és ingatlanértékesítéssel kapcsolatos jövedelmek bevallását a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV)... Teljes cikk
- Váratlan név bukkant fel az oktatási miniszteri posztra 4 napja
- Digitális szakadék a családokban: kétszer annyi képernyőidő a kevésbé iskolázott szülők gyerekeinél 5 napja
- Újra lesz önálló oktatási minisztérium és újra lesz Erasmus? 7 napja
- Állami karrierek újraírva: szakemberekkel épül a Tisza-kormány 7 napja
- PDSZ: a kormány azonnal kezdjen tárgyalásokat a pedagógusok bérrendezéséről 3 hete
- Még a választások előtt jöhet a tanársztrájk? 4 hete
- Már csak pár napig módosíthatók a középiskolai felvételi jelentkezések 1 hónapja
- Egyre többet túlóráznak a pedagógusok, amit a statisztikák többlettanításnak neveznek 1 hónapja
- A középfokú nappali oktatásban részt vevő tanulók száma - grafikon 1 hónapja
- Nyelvoktatás, te drága!? 2 hónapja
- Megjelent a rendelet a pedagógusok egyszeri kiegészítő juttatásáról, ekkor kapják meg a tanárok 2 hónapja

Milyen tanulságokat rejt a HR számára egy extrém csapatépítő?