Elbocsátották a megengedhetetlen stílusban üvöltő ellenőrt

A Budapesti Közlekedési Központ (BKK) azonnali hatállyal megszüntette annak a jegyellenőrnek a munkaviszonyát, aki megengedhetetlen stílusban beszélt egy utassal a 49-es villamoson.

A BKK csütörtöki közleményében kiemelték: az ellenőr viselkedése elfogadhatatlan, a kulturált és higgadt hozzáállást minden körülmények között elvárják kollégáiktól még akkor is, ha bizonyos helyzetekben nem az utasnak van igaza.

Emlékeztettek: szeptemberben a 49-es villamoson egy általános ellenőrzést követően vita alakult ki az egyik jegyellenőr és egy utas között. Az eseményről videofelvétel is készült, a BKK innen szerzett tudomást a történtekről, majd azonnali vizsgálatot rendelt el.

A videón látható jegyellenőr elmondta, hogy a 49-es villamoson utazó férfi megfenyegette őt és aznap korábban már két olyan utassal is találkozott, akik hasonlóan agresszívan léptek fel vele és munkatársával szemben. Az eset idegileg nagyon megterhelte, ez váltotta ki belőle a videón látható viselkedést - írták.

Közölték: a videofelvétel szerint az ellenőr erős felindultságában, magából kikelve olyan kijelentéseket tett, amelyek a jegyellenőri tevékenységgel nem egyeztethetők össze. Az ellenőr elismerte, hogy az általa használt kifejezésekkel túllépett egy határt, de "nem állt szándékában viselkedésével megbotránkoztatni sem az utazóközönséget, sem a munkáltatóját" - fogalmaztak.

A BKK szerint a jegyellenőr kijelentései, magatartása az ellenőrök és a fővárosi közösségi közlekedés társadalmi megítélését erősen rontotta, az ilyen megnyilvánulás a társaságnál nem megengedett. Ezért a vizsgálat lezárását követően a jegyellenőr munkaviszonyát megszüntették és a jövőben a munkatársak oktatásánál a konfliktuskezelésre az eddiginél is nagyobb hangsúlyt fektetnek - olvasható a közleményben.
  • 2026.03.18Six Sigma Green Belt képzés A KÉPZÉS CÉLJA: A tréning résztvevői megismerik a TQM-ben, mint menedzsmentrendszerben rejlő lehetőségeket. A tréning résztvevői gyakorlati jártasságra tesznek szert a 6 Sigma módszertan alkalmazásában, és képesek lesznek önállóan 6 Sigma projekteket vezetni a vállalatuknál. info button Részletek ticket button Jegyek
  • 2026.03.26recruiTECH x HRTECH konferencia A recruiTECH x HRTECH konferencia HR vezetőknek, toborzóknak, toborzási vezetőknek, employer branding és L&D szakembereknek szól, akik a munkaerőpiaci kihívásokra már technológia-alapú, jövőálló megoldásokat keresnek, és hatékonyabb HR működésben gondolkodnak.info button Részletek ticket button Jegyek
További cikkek
Európa legjobb Spa Meeting Hotelje lett a Le Primore Hotel & Spa

A hévízi ötcsillag superior szálloda a Meetings Star Awards 2025/2026 Spa Meeting Hotel kategóriájának első helyezettje lett. Az elismerés egy olyan... Teljes cikk

900 dolgozótól válna meg a Dacia

Csökkenti a termelést az Automobile Dacia SA Romániában, a Mioveni-i gyárban, emiatt 900 dolgozótól válna meg – írta a profit.ro című hírportál. Teljes cikk

A munkaerő-képzés felé bővíti portfólióját a Prohuman

A Prohuman Csoport két magyarországi és egy erdélyi oktatási vállalat felvásárlásával új oktatási és kompetenciafejlesztési üzletágat hoz... Teljes cikk