Elindult az Európai Vállalkozás Díj 2007.
Az Európai Bizottság idén második alkalommal hirdeti meg az Európai Vállalkozás Díjat, melyet minden év decemberében oszt ki öt kategóriában, továbbá odaítéli a zsűri nagydíját az összességében legjobb programnak. A díj azokat a kiváló kezdeményezéseket ismeri el és jutalmazza, amelyek regionális szinten támogatják a vállalkozói tevékenységet.
A díjra helyi és regionális hatóságok által működtetett kis- és középvállalkozás-fejlesztési programokkal lehet pályázni, beleértve azokat az együttműködéseket, PPP-konstrukciókat is, amelyek a közszféra és vállalkozások, vállalkozói szervezetek, illetve civil szervezetek között jöttek létre.
A pályázatot - a programokat, intézkedéseket működtető - települési, kistérségi, megyei, illetve regionális hatóságok vagy a lebonyolításukat végző közreműködő szervezetek nyújthatják be. Vállalkozások, vállalkozói szakmai szövetségek, civil szervezetek számára kizárólag olyan együttműködési programokkal van mód a nevezésre, melyeket valamely állami, önkormányzati hatósággal együtt valósítanak meg.
Az Európai Vállalkozás Díj második fordulójára is nemzeti szinten kerül sor, amely esetében a pályázatok benyújtásának határideje 2007. május 31. A nemzeti forduló eredményének megfelelően, az európai döntőbe országonként összesen két kezdeményezés nevezhető 2007. szeptember 15-ig, melyek a díj két különböző kategóriáját képviselik.
A következő öt kategóriában lehet pályázni:
- Úttörőszellem a vállalkozásban díj, amely azokat az intézkedéseket ismeri el, amelyek a vállalkozási kultúrát és gondolkodásmódot mozdítják előre, és a társadalmi tudatosság fokozásával támogatják a vállalkozói tevékenységet.
- Vállalkozás támogatása díj, amely olyan innovatív politikákat ismert el, amelyek támogatják a vállalkozásokat, és beruházásokat vonzanak, különösen a hátrányos helyzetű térségekben.
- Bürokrácia visszaszorítása díj, amely a vállalatok különösen a most indulók adminisztratív eljárásait egyszerűsítő intézkedéseit ismeri el.
- Befektetés az emberbe díj, amely a vállalkozói oktatás és szakképzés javítására irányuló, az üzleti szféra és az oktatási rendszer közötti kapcsolatokat erősítő kezdeményezéseket ismeri el.
- Felelősségteljes vállalkozás díj, amely a vállalkozások társadalmi felelősségét és a szociális és/vagy környezeti területen fenntartható üzleti gyakorlatokat ismeri el.
A díjjal pénzjutalom nem jár, a kezdeményezés célja a különböző helyi és regionális vállalkozásfejlesztési programok elismerése, széles körű megismertetése, valamint a helyi hatóságok, vállalkozásfejlesztési szervezetek ösztönzése a máshol már bizonyított programok átvételére.
- 2025.10.01HVG Állásbörze 2025 Toborozz országosan 3 nap alatt - online, foglalj virtuális standot!
Részletek
Jegyek
- 2025.10.07Óbudai Egyetem Állásbörze Jöjjön el, legyen kiállító! Kerüljön közvetlen kapcsolatba tehetséges, frissen diplomázó vagy végzős hallgatókkal, akik készen állnak a szakmai pályafutásuk elindítására. Akik naprakészen ismerik a legújabb technológiákat, elméleteket és iparági trendeket.
Részletek
Jegyek
- 2025.10.14Műegyetemi Állásbörze A Műegyetemi Állásbörze Budapest legnagyobb és legrangosabb álláskereső rendezvénye. 1995 óta képez hidat a munkaadók és potenciális munkavállalóik között. Rendezvényről rendezvényre több újítással, színesebb programokkal, felméréssel és számos csatornával is találkozhatnak az érdeklődők.
Részletek
Jegyek
- 2025.10.21Pannon Állásbörze 2025. A Pannon Állásbörze – ahol a jövő szakemberei és a legjobb munkaadók találkoznak
Részletek
Jegyek
A középkorú magyarok 26 százaléka rendelkezik 589 ezer forintos jövedelemmel, ez a pénz elég a gond nélküli megélhetéshez, de takarékoskodásra... Teljes cikk
Az állam stratégiai felügyeleti joggal fog rendelkezni az egyetem felett. Teljes cikk
A NAV összefoglalta, milyen határidőtől hogyan változnak a szabályok és kikre vonatkoznak azok. Teljes cikk