Elvándorlás miatt késhet a fizetés?
Rossz fizetés és túlórák miatt vándorolnak el a Magyar Államkincstártól az alkalmazottak. A munkaerőhiány miatt pedig akár százezrek fizetése vagy szociális ellátása csúszhat, írja a hvg.hu. Ugyanakkor az Államkincstár szerint ez nem történhet meg.
A Magyar Államkincstár munkatársai nagyjából 900 ezer, állami, önkormányzati, vagy épp egyházi intézménynél dolgozó ember bérszámfejtését végzik, ők a felelősek azért is, hogy a szociális támogatásokat vagy épp az ápolási díjakat minden jogosult időre megkapja. A hvg.hu forrásai szerint csoda, hogy eddig nem érezték meg az érintettek a munkaerőhiányt. Ezért a maradóknak erőteljesen meg kell küzdeniük.
A munkatársak nagy része alapesetben a garantált bérminimumot, vagyis nettó 107 ezer forintot vihet haza, ezért sokan vállalnak napi szinten túlórákat, és nagy a versenyszféra csábító ereje is a dupla vagy még annál is magasabb fizetésekkel. Kevés érv van ma az állami szféra mellett a szakszervezetek szerint.
hvg.hu
- 2026.04.24Pannon HR Konferencia Székesfehérvár Tavaszi Pannon HR Konferenciánkon Székesfehérváron, ahol ismét neves előadókkal, érdekes és aktuális témákkal készülünk. Amikor a döntéseknek súlya van – felelősségvállalás kultúrája a vezetésben és HR-ben
Részletek
Jegyek
- 2026.05.20Pannon HR Konferencia Debrecen Célunk, hogy lehetőséget biztosítsunk a HR-es közösségnek, hogy megvitassák az aktuális kihívásokat, trendeket, valamint hogy szakmai újdonságokkal ismerkedhessenek meg.
Részletek
Jegyek
- 2026.05.31Az Év Felnőttképzője 2026. - Páyázzon! A HR Portal által alapított díj célja, hogy láthatóvá tegye azokat a felnőttképző intézményeket, amelyek mérhető eredményekkel és valódi munkaerőpiaci hatással dolgoznak.
Részletek
Jegyek
- 2026.09.23Mi tesz egy tréninget valóban hatékonnyá 2026-ban? Élménnyel eredmény! Országos kutatás és gyakorlati iránymutatás HR és L&D szakembereknek a Tréning Kerekasztal konferencián.
Részletek
Jegyek
Számos helyszínen ellenőrzik az alkalmazottak bejelentését. Teljes cikk
Az AI-bevezetések gyakran nem a munkavállalók ellenállásán, hanem a rosszul megtervezett változáskezelésen buknak el – mutat rá több friss... Teljes cikk
A mesterséges intelligencia hatalmas hatékonyságnövekedést hoz a HR és bérszámfejtés területén, azonban a megspórolt idő gyakran nem enyhülést,... Teljes cikk
- Állami karrierek újraírva: szakemberekkel épül a Tisza-kormány 6 napja
- "Távozzanak!" – vezetőcseréket sürgetett Magyar Péter győzelmi beszédében 1 hete
- Megszakad a szakszervezeti majális 135 éves hagyománya 1 hete
- Csak az orvosok lelkiismerete miatt működött az ellátás ebben a térségben 2 hete
- Nem mehettek haza, nem kapták meg a bérüket – botrány a szegedi BYD-nél 1 hónapja
- Kínai gigaberuházás Tatabányán: 43 milliárd forint, 800 új munkahely 1 hónapja
- Magyar Revolut: 12 kérdés, amire még nincs válasz 1 hónapja
- Egyre többet túlóráznak a pedagógusok, amit a statisztikák többlettanításnak neveznek 1 hónapja
- Hiába az AI-láz: a magyar vállalatok 77%-a még semmit nem lát a megtérülésből 2 hónapja
- Új kutatás: Az AI nem levesz a terheinkből, hanem rátesz még egy lapáttal 2 hónapja
- Új vezérigazgató a a Magyar Suzuki Zrt. élén 2 hónapja

Milyen tanulságokat rejt a HR számára egy extrém csapatépítő?