Emelkedik az Eötvös Loránd Kutatási Hálózat dolgozóinak bére
A béremelés július 1-jéig visszamenőleg jár.
A béremelés július 1-jéig visszamenőleg jár, annak személyekre vonatkozó mértékéről azonban már nem az ELKH vezetése, hanem a hálózathoz tartozó intézmények vezetői döntenek. Az átlagosan 30 százalékos bérfejlesztés csaknem ötezer kutatót és intézményi munkatársat érint. Az ELKH Titkárság emellett 5,5 milliárd forint kiegészítő támogatást oszt szét az idei működési költségek fedezésére, melynek felhasználásáról az intézetek szabadon határozhatnak - közölte az ELKH hétfői közleményében.
"Döntött az ELKH Irányító Testülete a kutatóhálózat számára 2020-ra biztosított 11 milliárd forintos kormányzati többletforrás elosztásának és felhasználásának területeiről. Ennek megfelelően a hálózathoz tartozó kutatóhelyek már hozzájuthatnak a béremelésre, a működési és üzemeltetési költségekre, továbbá a kutatási infrastruktúra fejlesztésére fordítható támogatáshoz, melyek kiutalását az ELKH Titkárság a múlt héten megkezdte" - részletezik a közleményben, amely szerint a többletforrás számottevő részét, 3,6 milliárd forintot, a kutatók és a támogató funkciókban dolgozó munkatársak átlagosan 30 százalékos, 2020 júliusától hatályos bérfejlesztésére fordíthatják. A pályázati rendszerben foglalkoztatott fiatal kutatók pedig ezen a 30 százalékos emelésen felül további 20 százalékos bérnövelésben részesülnek.
MTI
- 2026.01.09Foglalkoztatás és jóllét: az értékes munkaerő megszerzése és megtartása a folyamatosan változó munkaerőpiaci környezetben Foglalkoztatás és jóllét: az értékes munkaerő megszerzése és megtartása a folyamatosan változó munkaerőpiaci környezetben. A konferencia ingyenes, de regisztrációhoz kötött. A program és a regisztráció a jegyek menüpont alatt.
Részletek
Jegyek
- 2026.01.28Vezetés- és szervezetfejlesztés szakmai konferencia Bokor Attila Aranykalitkában című kutatásának harmadik fejezetéhez érkeztünk, amely ötven vezetői életúton keresztül három évtized szervezeti és vezetői tapasztalatát mutatja be. Az OD Partner is mérföldkőhöz érkezett: 30 évesek lettünk. Kinyitjuk szakmai műhelyünket és megosztjuk, hogyan gondolkodunk vezetésről, szervezetről, és aktuálisan milyen témákban mélyedünk el.
Részletek
Jegyek
- 2026.01.29Bértranszparencia irányelv és diszkrimináció-tilalom Szakmai képzés a bértranszparenciáról és a diszkriminációról HR szakembereknek és vezetőknek. Készüljön fel munkajogászainkkal az EU új bérátláthatósági szabályaira!
Részletek
Jegyek
- 2026.01.31Vállalati szimuláció Valós piaci helyzetben egy-egy döntés meghozatalakor helyt kell állnia mind vezetői, mind kontrolleri képességeinknek. Mennyivel egyszerűbb lenne, hogyha mi is úgy gyakorolhatnánk, mint egy pilóta, aki éles felszállás előtt, a szimulátorban tanulja meg a vezetést, míg kellő rutinra tesz szert. Ez megvalósítható ma már az üzleti életben is.
Részletek
Jegyek
A Sophos legújabb elemzése szerint 2026-ban a kibertámadások új szintre lépnek: a deepfake hang- és videómanipulációk, az AI-vezérelt CEO-csalások... Teljes cikk
Kedvezően változnak 2026. január 1-jétől a harminc év alatti édesanyák adómentességének szabályai. A kedvezmény jövőre már nemcsak az... Teljes cikk
2025 októberében a teljes munkaidőben alkalmazásban állók bruttó átlagkeresete 692 700, a nettó átlagkereset 482 400 forint volt. A bruttó... Teljes cikk
- Béremelést kapnak a HUN-REN dolgozói 3 hete
- Orbán Viktor: januártól 700 ezer család jövedelme nő biztosan 3 hete
- Bejelentették, mennyivel nő a kulturális ágazatban dolgozók bére jövőre 4 hete
- Bérfejlesztésről és létszámcsökkentésről döntöttek ennél a magyar cégnél 1 hónapja
- „Nettó 297 ezerből nem lehet megélni” – drámai munkaerőhiányra figyelmeztet a szakszervezet 1 hónapja
- Bérvita és elvándorlás: összeomlás szélén a színházi szakma? 2 hónapja
- 15 százalékkel emelkednek a bérek ebben az ágazatban 2 hónapja
- Közszolgák figyelem! Januártól ekkora fizetésemelés jön 2 hónapja
- Lemaradtak a középvezetők – csak ennyivel nőtt a fizetésük idén 2 hónapja
- Sokkoló felmérés: tízből nyolc cég idén sem ad fizetésemelést 2 hónapja
- 24 ezer tanár teljesen kimaradt, a többieknek morzsák jutottak a béremelésből 2 hónapja
Egy CEO naplója - a világ egyik legnépszerűbb podcastja