Erzsébet-utalvány - hol tart a tárgyalás a multikkal?
Nyögvenyelősen haladnak a tárgyalások az Erzsébet-utalvány elfogadásáról a nemzetközi áruházláncok és a Nemzeti Üdülési Szolgálat között - cikkezi a Világgazdaság.
A megállapodást nehezítheti, hogy a magyar láncokkal három százalékos elfogadói jutalékban állapodtak meg, míg a külföldieknek ennek dupláját, hat százalékot ajánlottak. Ezt pedig a kis árréssel kalkuláló nagy áruházláncoknál már nem egyszerű feladat kigazdálkodni. Szintén a tárgyalási feltételek között szerepel, hogy az Erzsébet-utalványokat a cégek hetente vagy havonta válthatják-e vissza. Természetesen az sem mindegy, hogy a forgalmazó hány napon belül fizeti ki az utalvány ellenértékét.
Világgazdaság
- 2026.02.19Tudásmegosztó közösségek szerepe a digitális korban A konferencián a tudásmegosztó tanulóközösségek kialakításának és működtetésének gyakorlati kérdéseivel foglalkozunk. Az üzleti szférában és a felnőttoktatás területén alkalmazott gyakorlati tapasztalatokon keresztül, valamint a kapcsolódó kutatási eredmények tükrében vizsgáljuk, hogy a szervezetekben, szervezetek közötti és szervezeteken átívelő szakmai közösségekben a tudásmegosztás hogyan működik, milyen átalakuláson esik át a digitális transzformáció hatására.
Részletek
Jegyek
- 2026.03.18Six Sigma Green Belt képzés A KÉPZÉS CÉLJA: A tréning résztvevői megismerik a TQM-ben, mint menedzsmentrendszerben rejlő lehetőségeket. A tréning résztvevői gyakorlati jártasságra tesznek szert a 6 Sigma módszertan alkalmazásában, és képesek lesznek önállóan 6 Sigma projekteket vezetni a vállalatuknál.
Részletek
Jegyek
- 2026.03.26recruiTECH x HRTECH konferencia A recruiTECH x HRTECH konferencia HR vezetőknek, toborzóknak, toborzási vezetőknek, employer branding és L&D szakembereknek szól, akik a munkaerőpiaci kihívásokra már technológia-alapú, jövőálló megoldásokat keresnek, és hatékonyabb HR működésben gondolkodnak.
Részletek
Jegyek
Az elsőrendű vádlottat 10 hónap börtönbüntetésre ítélték 2 évi próbaidőre felfüggesztve, miután fogorvosi képesítés nélkül végzett beavatkozást. Teljes cikk
Az Artisjushoz újonnan regisztrált szerzők közül egyre többen húsz év alattiak. Teljes cikk
Az üzleti vezetők 62 százaléka szerint jelentős kockázatokkal kell számolni az üzleti tevékenység során 2026-ban. Teljes cikk
- Egyre kevesebb amerikai tartja üzleti prioritásnak a sokszínűséget 4 hónapja
- Óriási akciót hirdet a Penny: pluszkedvezményt kap, aki nyugdíjasutalvánnyal fizet 5 hónapja
- Nyugdíjasutalvány és extra kuponok – erre kell figyelni, hogy ne vesszen el a pénz! 6 hónapja
- Orbán Viktor: a gazdák vesztenének, a multik nyernének az uniós támogatások átalakításával 7 hónapja
- Nyugdíjas-élelmiszerutalvány: ezt kell tenni, ha a kézbesítés sikertelen 8 hónapja
- Nem csak a nyugdíjasok kapnának élelmiszer-utalványt 8 hónapja
- Meddig lehet majd beváltani a nyugdíjasok 30 ezres utalványát? 8 hónapja
- Miért a nyugdíjasokon spórol a kormány? 9 hónapja
- Kultúra utalvány 2025: maximuma, felhasználása és formai kellékek 9 hónapja
- Rekordnövekedés a cafeteria utalványok forgalmában 9 hónapja
- Ősszel meglepetést kapnak a kormánytól a nyugdíjasok 9 hónapja

Filmek a munka valóságáról: sztrájktól a szellemírásig