Fegyelmi eljárás indulhat Demszky Gábor ellen
Akár fegyelmi eljárást is indíthat a Fővárosi Közgyűlés augusztus végén Demszky Gábor főpolgármester ellen, ha nem hajtja végre a metrókocsik szerződésének felbontásáról szóló júniusi döntést - írta Wintermantel Zsolt (Fidesz) álláspontja alapján a Magyar Nemzet.
Kocsis István, a BKV Zrt. vezérigazgatója eddig még nem kapott értesítést a fővárostól az Alstrom-metrókocsik ügyében hozott határozatról.
A Magyar Nemzet idézte a Főpolgármesteri Hivatal sajtóirodájának nyilatkozatát is, miszerint a közgyűlési döntéseiről a helyszínen és az internetről is értesült a BKV, hiszen napi rendszerességgel egyeztetnek annak következményeiről a fővárossal. Szerintük a főpolgármester végrehajtatja a döntéseket a BKV-val, ezért előterjesztést készít az illetékes bizottságok és a közgyűlés részére.
Ezzel összefüggésben Wintermantel Zsolt (Fidesz) fővárosi képviselő a lapnak úgy nyilatkozott: jogszabályok írják elő, hogy mit tehet egy főpolgármester és munkajogilag ez felvetheti a fegyelmi eljárás indításának a lehetőségét.
hirado.hu/Magyar Nemzet
- 2025.10.01HVG Állásbörze 2025 Toborozz országosan 3 nap alatt - online, foglalj virtuális standot!
Részletek
Jegyek
- 2025.10.07Óbudai Egyetem Állásbörze Jöjjön el, legyen kiállító! Kerüljön közvetlen kapcsolatba tehetséges, frissen diplomázó vagy végzős hallgatókkal, akik készen állnak a szakmai pályafutásuk elindítására. Akik naprakészen ismerik a legújabb technológiákat, elméleteket és iparági trendeket.
Részletek
Jegyek
- 2025.10.14Műegyetemi Állásbörze A Műegyetemi Állásbörze Budapest legnagyobb és legrangosabb álláskereső rendezvénye. 1995 óta képez hidat a munkaadók és potenciális munkavállalóik között. Rendezvényről rendezvényre több újítással, színesebb programokkal, felméréssel és számos csatornával is találkozhatnak az érdeklődők.
Részletek
Jegyek
- 2025.10.21Pannon Állásbörze 2025. A Pannon Állásbörze – ahol a jövő szakemberei és a legjobb munkaadók találkoznak
Részletek
Jegyek
Jelentős hatékonyságnövekedést és új üzleti lehetőségeket teremtve hoz gyökeres változásokat a pénzügyi szolgáltatások, különösen a banki... Teljes cikk
1700 dolgozót érinthet a döntés. Teljes cikk
Hétfőn megnyílt a vállalkozások előtt a 155,61 milliárd forintos keretösszegű, zöld és digitális átállást ösztönző egyműveletes kombinált... Teljes cikk
- Ez a jó toborzás titkos receptje: a recruitment új trendjei 5 hónapja
- Külföldi vendégmunkások: turbulens jogi környezet, megingó foglalkoztatói bizalom? 6 hónapja
- Személyi változások a Man at Work élén 7 hónapja
- Így hozzák helyzetbe a női egyetemistákat: mentorprogram indul immár kilencedik alkalommal 7 hónapja
- Így forgatja fel a mesterséges intelligencia a toborzást: jelentés az Unleash-ről 8 hónapja
- Veszélyes a kivárás a cégektől, perek fognak indulni a pihenőidőről - írja a munkajogász 8 hónapja
- Új vezetők a Biggeorge Property élén 9 hónapja
- "Szánalmasan kisstílű politikai csatározás" - 400 önkormányzati dolgozó megélhetése van veszélyben 11 hónapja
- Brit szakember lett a Dreher Sörgyárak új vezérigazgatója 12 hónapja
- Változás a Raiffeisen Bank menedzsmentjében 12 hónapja
- Az 5 legnagyobb kihívás a kékgalléros álláspiacon - így látja három HR igazgató 12 hónapja