Fellendülhet a magyar acélipar
Fellendülhet a magyar acélipar, legalábbis az acélpiac felfutásával a közép-európai régió lehet a kontinens központja - tudatta a Napi Gazdasággal Takács István, a magyar acél- és fémkereskedők egyesületének titkára.
Lassan már az ázsiai acélipartól sem kell félni, különösen, mivel napjainkban a kínai acélgyártók sem kínálják már olyan alacsony árszinten a termékeiket, mint korábban. Az ázsiai országban rendkívüli mértékben megnőtt a kereslet az acéltermékek iránt, egyre több feldolgozó iparág jelenik meg. Új fejlődési szakaszba lépnek, egy olyanba, amelyben a feldolgozóipar leköti az ország - állandóan növekvő - acélgyártó kapacitását - magyarázza Takács István. Mindezek mellett Kína európai exportja az utóbbi hónapokban - éppen a növekvő belföldi igények miatt - kiszáradni látszik, áraik jóval magasabbak, mint egykor, termékeik ezért sem annyira vonzzák a tekinteteket az európai piacokon. Ma már tehát a kínaiak nem jelentenek komoly veszélyt az európai gyártóknak, akik egyébként szintén emelik áraikat.
Való igaz, ettől még nem leszünk acélnagyhatalom a térségben, jelentős infrastrukturális elmaradásunk van, amennyiben viszont ezek megvalósulnak (fellendülés következik be például a lakáspiacon), akkor az jelentős mértékben hozzájárulhat ahhoz, hogy - ha nem is olyan mértékben, mint Csehország vagy Szlovákia - mi is lépést tudjunk tartani a fejlődéssel - hívja fel a megoldásra a figyelmet Takács István.
Különösen az acélra éhes autógyártó üzemek kiszolgálására kell hangsúlyt helyeznie Magyarországnak. "Az elmúlt időszakban például Szlovákiába olyan autógyárak települtek be, amelyek 2010-re csaknem hárommillió autót gyártanak majd, s ez is jelentősen növeli az acélfelhasználást. Mellettük ezen autógyártók Nyugat-Európából áttelepült beszállítói is alapanyagigényt támasztanak - új termelési és kereskedelmi kultúrával gazdagítva térségünket -, a magyar autógyártó cégekről (Audi, Suzuki) nem is beszélve." - mutatott rá az egyesület titkára.
Napi Gazdaság
- 2025.11.25Pannon HR Konferencia Budapest A Pannon HR Konferencia Budapest 2025 a humánerőforrás-szakma egyik kiemelt találkozója, ahol elismert szakértők – Tari Annamária, Molnár Attila, Gácsi Anna, Dr. Sipka Péter és Sipka Bence – osztják meg tapasztalataikat a legaktuálisabb HR-trendekről és kihívásokról. Egy nap, amely inspirációt, tudást és értékes szakmai kapcsolatokat kínál minden HR-szakember számára.
Részletek
Jegyek
- 2025.12.03Humán controlling A képzés során megtanulhatja, miként támogathatja a controlling szemlélet a HR-stratégiát. Megmutatjuk, hogyan tervezze és kontrollálja a személyi jellegű ráfordításokat, elemezze a munkaerő költségeit és megtérülését, valamint, hogyan alkalmazza a teljesítménymenedzsment és a humán tőke elemzés legfontosabb módszereit a vállalati hatékonyság növelése érdekében.
Részletek
Jegyek
- 2026.01.29Bértranszparencia irányelv és diszkrimináció-tilalom Szakmai képzés a bértranszparenciáról és a diszkriminációról HR szakembereknek és vezetőknek. Készüljön fel munkajogászainkkal az EU új bérátláthatósági szabályaira!
Részletek
Jegyek
- 2026.01.31Vállalati szimuláció Valós piaci helyzetben egy-egy döntés meghozatalakor helyt kell állnia mind vezetői, mind kontrolleri képességeinknek. Mennyivel egyszerűbb lenne, hogyha mi is úgy gyakorolhatnánk, mint egy pilóta, aki éles felszállás előtt, a szimulátorban tanulja meg a vezetést, míg kellő rutinra tesz szert. Ez megvalósítható ma már az üzleti életben is.
Részletek
Jegyek
Mire a megsérült dolgozó kollégái mentőt hívtak, a férfinak leállt a légzése. Teljes cikk
A kormány javaslatára az Országgyűlés megkezdi a 14. havi nyugdíj bevezetéséről szóló törvénytervezet tárgyalását - közölte a... Teljes cikk
A multinacionális vállalatcsoport vagy a nagyméretű belföldi vállalatcsoport belföldi csoporttagjaira vonatkozó, elismert belföldi kiegészítő adó... Teljes cikk
- Óriási szakemberhiány Németországban: itt a hiányszakmák friss listája 1 hete
- Megtorpant a munkaerő-migráció: ötödével kevesebb bevándorló érkezett a gazdag országokba 2 hete
- Jégkorszak a munkaerőpiacon: se elbocsátás, se felvétel, se előléptetés 3 hete
- A vezetés nem jutalom, hanem szakma: a mikromenedzsment nem HIBA, hanem HIÁNY 3 hete
- Pukkan az AI-lufi, jön a józanodás: mégis szükség lesz emberekre a munkahelyen? 3 hete
- Czomba Sándor elárulta, mikorra várható a 14. havi nyugdíj bevezetése 3 hete
- Dolgoznának, de nem tudnak – 26 millió ember rekedt a munkaerőpiac szélén Európában 3 hete
- A kékgalléros valóság: élethelyzetek hatása a munka világára 1 hónapja
- A potenciális munkaerő-tartalék alakulása Magyarországon 1 hónapja
- "Utálom ezt a bértáblát" – Takács Péter szerint változhat az orvosok fizetése, ha nyer a Fidesz 1 hónapja
- Jön az emberi munkakvóta: törvény írhatja elő, mennyi embernek kell maradnia a robotok között 1 hónapja

Mi történne, ha egy napra minden nő szabadságra menne?