Feltámadhat a magyar uránipar
Öt évben belül fellendülhet az uránbányászat Magyarországon, ha az ausztrál tulajdonú Wildhorse Kft. kutatása nyomán uránt talál Bátaszék határában. A már bezárt pécsi uránbánya szakemberei kétkednek a projekt sikerében - írja a Népszabadság.
Egy bányanyitás azonban nem olcsó mulatság, akár százmillió dollárt is felemészthet, ezért még sok bizonytalanság övezi az uránterveket. Különösen, mivel a Wildhorse eddig még sehol sem bányászott ércet (egyelőre Csehországban, az Egyesült Államokban és Paraguay-ban is csak kutatófúrásokkal próbálkozik), így a pécsi szakemberek kétkedve fogadják reményteljes szólamokat. A helyiek mindenesetre teljes mellszélességgel támogatják a projektet, hiszen amellett, hogy jelentős adóbevételeket hozna a környező településeknek, rengeteg munkahely is teremtődne általa.
Népszabadság
- 2025.10.01HVG Állásbörze 2025 Toborozz országosan 3 nap alatt - online, foglalj virtuális standot!
Részletek
Jegyek
- 2025.10.07Óbudai Egyetem Állásbörze Jöjjön el, legyen kiállító! Kerüljön közvetlen kapcsolatba tehetséges, frissen diplomázó vagy végzős hallgatókkal, akik készen állnak a szakmai pályafutásuk elindítására. Akik naprakészen ismerik a legújabb technológiákat, elméleteket és iparági trendeket.
Részletek
Jegyek
- 2025.10.14Műegyetemi Állásbörze A Műegyetemi Állásbörze Budapest legnagyobb és legrangosabb álláskereső rendezvénye. 1995 óta képez hidat a munkaadók és potenciális munkavállalóik között. Rendezvényről rendezvényre több újítással, színesebb programokkal, felméréssel és számos csatornával is találkozhatnak az érdeklődők.
Részletek
Jegyek
- 2025.10.21Pannon Állásbörze 2025. A Pannon Állásbörze – ahol a jövő szakemberei és a legjobb munkaadók találkoznak
Részletek
Jegyek
A Magyar Nemzeti Bank új vezetése úgy döntött, bezárja a jegybank Balatonakarattyán lévő Oktatási- és Konferenciaközpontját, ez 60 ember... Teljes cikk
Félidejéhez érkezett BAT Pécsi Dohánygyár Kft. (BAT PD) új gyártócsarnokának hatvanmilliárd forintos beruházásban zajló építése, amellyel a... Teljes cikk
A debreceni déli ipari övezetben elkészült a kis-és középvállalkozások parkja (kkv-park) első üteme, amelyet kétmilliárd forint kormányzati... Teljes cikk
- Mától ismét sztrájkolnak a buszsofőrök 1 éve
- Pécsett a hétfői járatok közel harmada kimaradhat a sztrájk miatt 1 éve
- Sztrájkot hirdetett a pécsi buszvállalatnál az egyik szakszervezet vasárnapra és hétfőre 1 éve
- Pécs mellé is akkumulátorgyárakat építenek? 2 éve
- Pécsen adták át a japán Seiren csoport első európai gyáregységét 2 éve
- Tüntetést szerveznek a pécsi egészségügyi szakdolgozók 2 éve
- Pécsett, Szegeden, Debrecenben és Budapesten is toboroz a HTEC Group 3 éve
- Drasztikusan csökkenhet a közmunkások száma 3 éve
- Greguss Csaba lett a Jobcapital új operatív vezetője 3 éve
- Pécsi bűnszervezetre csaptak le: Több száz ember után nem fizettek közterheket 3 éve
- Lemond a fizetésemeléséről a pécsi polgármester és a többi tisztségviselő 3 éve