Figyelem! Véget érhet az offshore cégek aranyélete
Vannak olyan technikák, amelyekkel minimalizálni lehet a fizetendő adót és nem jogszerűtlenek - mondta Kalocsai Zsolt. Az adótanácsadó szerint a kormányzat fellépése az adóparadicsomok ellen egyértelmű, feltehetően a forrásadót fogják emelni és a kettős adóztatást elkerülő egyezményeket szigorítani, értesült az InfoRádió.
Az adóelkerülés az adójogszabályok kijátszásával történik - mondta Kalocsai Zsolt, aki kifejtette: van szándékos és nem szándékos fajtája.
Az offshore cégek kapcsán a szakértő elmondta: lehetőség van ellenőrzött külföldi társaságok létrehozására. Ez azt jelenti, hogy a külföldön lévő társaság a magyar társasági adónál jóval kevesebbet fizet. A nem OECD vagy uniós tagállamokban lévő társaságokat úgy lehet megadóztatni, ha a kivitt jövedelmükre is forrásadót vetnének ki - mondta Kalocsai Zsolt, aki szerint szigorítani kell a nem uniós és OECD-tagállamokkal az adózási egyezményeket, ám ez hosszabb távú folyamat lenne.
InfoRádió
- 2025.11.25Pannon HR Konferencia Budapest A Pannon HR Konferencia Budapest 2025 a humánerőforrás-szakma egyik kiemelt találkozója, ahol elismert szakértők – Tari Annamária, Molnár Attila, Gácsi Anna, Dr. Sipka Péter és Sipka Bence – osztják meg tapasztalataikat a legaktuálisabb HR-trendekről és kihívásokról. Egy nap, amely inspirációt, tudást és értékes szakmai kapcsolatokat kínál minden HR-szakember számára.
Részletek
Jegyek
- 2025.12.03Humán controlling A képzés során megtanulhatja, miként támogathatja a controlling szemlélet a HR-stratégiát. Megmutatjuk, hogyan tervezze és kontrollálja a személyi jellegű ráfordításokat, elemezze a munkaerő költségeit és megtérülését, valamint, hogyan alkalmazza a teljesítménymenedzsment és a humán tőke elemzés legfontosabb módszereit a vállalati hatékonyság növelése érdekében.
Részletek
Jegyek
- 2026.01.29Bértranszparencia irányelv és diszkrimináció-tilalom Szakmai képzés a bértranszparenciáról és a diszkriminációról HR szakembereknek és vezetőknek. Készüljön fel munkajogászainkkal az EU új bérátláthatósági szabályaira!
Részletek
Jegyek
- 2026.01.31Vállalati szimuláció Valós piaci helyzetben egy-egy döntés meghozatalakor helyt kell állnia mind vezetői, mind kontrolleri képességeinknek. Mennyivel egyszerűbb lenne, hogyha mi is úgy gyakorolhatnánk, mint egy pilóta, aki éles felszállás előtt, a szimulátorban tanulja meg a vezetést, míg kellő rutinra tesz szert. Ez megvalósítható ma már az üzleti életben is.
Részletek
Jegyek
Mire a megsérült dolgozó kollégái mentőt hívtak, a férfinak leállt a légzése. Teljes cikk
A kormány javaslatára az Országgyűlés megkezdi a 14. havi nyugdíj bevezetéséről szóló törvénytervezet tárgyalását - közölte a... Teljes cikk
A multinacionális vállalatcsoport vagy a nagyméretű belföldi vállalatcsoport belföldi csoporttagjaira vonatkozó, elismert belföldi kiegészítő adó... Teljes cikk
- Ezekre a társasági jogi változásokra figyeljen, ha vállalkozása van! 4 éve
- Május 31-ig még lehet az adóból a sportot támogatni 4 éve
- Drasztikus adócsökkentéseket jelentett be a horvát kormány 5 éve
- Ilyen engedményeket kérhet a NAV-tól a koronavírus miatt 6 éve
- 7 év alatt felére csökkent az offshore cégek száma Magyarországon 6 éve
- Csökkent az adóparadicsomban bejegyzett cseh cégek száma 6 éve
- A társasági adó május végi bevallási határidejére figyelmeztet a NAV 7 éve
- A könyvelők szerint romlott az elektronikus ügyintézés színvonala 7 éve
- A társasági adózásban előforduló hibákra figyelmeztet a NAV 7 éve
- Népszerű a csoportos adózás 7 éve
- Jövőre adóváltozások várhatóak, eltűnik néhány cafeteria-elem 7 éve

Mi történne, ha egy napra minden nő szabadságra menne?