Gátat szab az Arcelormittal leépítésének a francia kormány
A francia kormány nem fogja hagyni, hogy az ArcelorMittal acélipari konszern a "válságot alibinek" használva "bármit megtegyen" - közölte kedden Laurent Wauquiez munkaügyi államtitkár, miután kiderült: a cég 1400 fős létszámleépítésre készül Franciaországban.
A világ legnagyobb acélipari vállalata, a Magyarországon is érdekeltséggel rendelkező ArcelorMittal múlt héten jelentette be, hogy a világban 9000 adminisztrációs munkahelyet, ebből 6000-et Európában kíván megszüntetni. Hétfőn este Daniel Soury-Lavergne, a franciaországi vezérigazgató a szakszervezetetekkel történt tárgyalásokat követően közölte: a leépítés keretében Franciaországban a 28 ezer foglalkoztatott közül 1400 önkéntesen távozó munkahelye fog megszűnni a jövő év elején, szintén adminisztrációs munkakörökben.
Alibinek használják a válságot
A francia szakszervezetek vádolták meg először azzal a céget, hogy a pénzügyi és gazdasági válságot ürügyként használja a leépítésekhez. A francia ellenzék pedig "botránynak minősítette a francia leépítési programot, miközben a cég 2008-ban 5-7 milliárdos nyereségre számít, amelyből 4,5 milliárdot a részvényeseknek utalnak át". November elején jelentette be az Arcelor, hogy a rekorderedménnyel zárt harmadik negyedév ellenére termeléscsökkentésre készülnek. Az EBITDA- eredmény 76 százalékkal nőtt a július-szeptember közötti időszakban, 8,6 milliárd dollárra, de elmaradt az elemzők 8,9 milliárd dolláros várakozásától. A bevétel 38 százalékkal 35,2 milliárd dollárra emelkedett, elemzők 38,8 milliárdot vártak. Az adózott eredmény 29 százalékkal 3,8 milliárd dollárra nőtt az 5,9 milliárdos elemzői várakozással szemben. A társaság indiai vezérigazgatója akkor elmondta, hogy átmenetileg 15 százalékkal tervezik csökkenteni a termelést a világgazdasági növekedésnek és a keresletnek a lanyhulása, valamint az árak csökkenése miatt, középtávon azonban optimistán látják az ágazat jövőjét.
Az indiai Mittal 2006-ban vette meg a 2001-ben alakult a francia-belga-luxemburgi-spanyol Arcelor csoportot, amely korábban a világon az ágazatban a második helyezett volt. Az európai csoport a nyugat-európai acélipar átszervezését követően a nyolcvanas-kilencvenes években végrehajtott jelentős leépítések árán lett versenyképes. A 2006-ban létrejött új csoport agresszíven terjeszkedik többek között Kelet-Európában is. Magyarországon két leányvállalatot működtet, az egyik a budapesti székhelyű ArcelorMittal Construction Hungary Acélipari Fejlesztési, Gyártó és Kereskedelmi Kft., a másik az ArcelorMittal Szentgotthárd Gyártó Kft.
- 2026.01.09Foglalkoztatás és jóllét: az értékes munkaerő megszerzése és megtartása a folyamatosan változó munkaerőpiaci környezetben Foglalkoztatás és jóllét: az értékes munkaerő megszerzése és megtartása a folyamatosan változó munkaerőpiaci környezetben. A konferencia ingyenes, de regisztrációhoz kötött. A program és a regisztráció a jegyek menüpont alatt.
Részletek
Jegyek
- 2026.01.28Vezetés- és szervezetfejlesztés szakmai konferencia Bokor Attila Aranykalitkában című kutatásának harmadik fejezetéhez érkeztünk, amely ötven vezetői életúton keresztül három évtized szervezeti és vezetői tapasztalatát mutatja be. Az OD Partner is mérföldkőhöz érkezett: 30 évesek lettünk. Kinyitjuk szakmai műhelyünket és megosztjuk, hogyan gondolkodunk vezetésről, szervezetről, és aktuálisan milyen témákban mélyedünk el.
Részletek
Jegyek
- 2026.01.29Bértranszparencia irányelv és diszkrimináció-tilalom Szakmai képzés a bértranszparenciáról és a diszkriminációról HR szakembereknek és vezetőknek. Készüljön fel munkajogászainkkal az EU új bérátláthatósági szabályaira!
Részletek
Jegyek
- 2026.01.31Vállalati szimuláció Valós piaci helyzetben egy-egy döntés meghozatalakor helyt kell állnia mind vezetői, mind kontrolleri képességeinknek. Mennyivel egyszerűbb lenne, hogyha mi is úgy gyakorolhatnánk, mint egy pilóta, aki éles felszállás előtt, a szimulátorban tanulja meg a vezetést, míg kellő rutinra tesz szert. Ez megvalósítható ma már az üzleti életben is.
Részletek
Jegyek
Négyszáz új, magas képzettséget igénylő munkahelyet teremtve Budapesten hozza létre legnagyobb európai uniós és egyben az első térségbeli... Teljes cikk
Több lépcsőben emelkedik az alanyi adómentesség éves bevételi korlátja. A jelenlegi 18 millió forintos felső határ 2026-ban 20 millió, 2027-ben 22... Teljes cikk
Ötszáznál több munkahelyet szüntet meg Romániában a Bosch – írja az economedia.ro a vállalat közleménye alapján. Az elbocsátásokat a Bosch... Teljes cikk
- Komoly fennakadásokat okozott a francia légiirányítók sztrájkja 7 hónapja
- A francia kormány újabb bevándorlási törvényt készít elő 1 éve
- "Rendkívül érzékeny állások" - a kettős állampolgárok nem tölthetnének be bizonyos pozíciókat 2 éve
- Nőtt a hazánkban működő francia vállalatok száma 2 éve
- Sztrájk miatt nem nyitottak ki a gyógyszertárak Franciaországban 2 éve
- Tízezrek tüntettek: a franciák nem szigorítanának a bevándorlási törvényen? 2 éve
- Bíróság előtt a munkaügyi miniszter korrupciós vádak miatt 2 éve
- Franciaország: A cannes-i filmfesztivál alatt is folytatódnak a nyugdíjreform elleni tüntetések 3 éve
- Az utolsó francia olajfinomítóban is felfüggesztették a nyugdíjreform miatti sztrájkot 3 éve
- Újabb tömegdemonstrációk Franciaországban a nyugdíjkorhatár emelése ellen 3 éve
- Nincs egyezség a nyugdíjreformról a kormány és a szakszervezetek között Franciaországban 3 éve
A tudás törvényei: a megértés kulcsa