Gulyás Gergely: radikálisan emelni kell a tanárbéreket
A miniszter szerint példátlan emelés lenne, ha 770 ezer forintra emelnék a pedagógusok bérét.
Mindenki egyetért abban, hogy a pedagógusbéreket radikálisan emelni kell - jelentette ki a szerdai Kormányinfón Gulyás Gergely az ATV kérdésére - számolt be róla a 444. Mint elmondta, az életpályamodellről az Európai Bizottsággal nem egyeztetnek, a bérekről igen. Gulyás szerint példátlan emelés lenne egy ilyen helyzetben, ha 2025-re közel 770 ezer forintra emelnék a diplomás bérekhez kötött pedagógusbéreket. De csak abban az esetben, ha meg tudnak egyezni az EU-val - tette hozzá. Arról is beszélt, hogy jelenleg nincs előterjesztés arról, hogy a tanárok közalkalmazotti státusza alapvetően változhat.
444
- 2026.04.24Pannon HR Konferencia Székesfehérvár Tavaszi Pannon HR Konferenciánkon Székesfehérváron, ahol ismét neves előadókkal, érdekes és aktuális témákkal készülünk. Amikor a döntéseknek súlya van – felelősségvállalás kultúrája a vezetésben és HR-ben
Részletek
Jegyek
- 2026.05.20Pannon HR Konferencia Debrecen Célunk, hogy lehetőséget biztosítsunk a HR-es közösségnek, hogy megvitassák az aktuális kihívásokat, trendeket, valamint hogy szakmai újdonságokkal ismerkedhessenek meg.
Részletek
Jegyek
- 2026.05.31Az Év Felnőttképzője 2026. - Páyázzon! A HR Portal által alapított díj célja, hogy láthatóvá tegye azokat a felnőttképző intézményeket, amelyek mérhető eredményekkel és valódi munkaerőpiaci hatással dolgoznak.
Részletek
Jegyek
- 2026.09.23Mi tesz egy tréninget valóban hatékonnyá 2026-ban? Élménnyel eredmény! Országos kutatás és gyakorlati iránymutatás HR és L&D szakembereknek a Tréning Kerekasztal konferencián.
Részletek
Jegyek
Egyre nagyobbra nyílik az olló az átlagnyugdíjak és az átlagbérek között Magyarországon, mivel a keresetek jóval gyorsabb ütemben emelkednek. Teljes cikk
Tizenhét gimnázium igazgatója levélben kéri Magyar Pétert, az országgyűlési választáson győztes Tisza Párt elnökét, hogy a köznevelés... Teljes cikk
Magyar Péter a frakcióvezetőt és a házelnököt is bejelentette. Teljes cikk
- Miért buknak meg az AI felkészítő képzések? 1 napja
- A magyar diákok harmada lemaradhat a továbbtanulásról – súlyos állítás az új miniszterjelölttől 4 napja
- Váratlan név bukkant fel az oktatási miniszteri posztra 5 napja
- Digitális szakadék a családokban: kétszer annyi képernyőidő a kevésbé iskolázott szülők gyerekeinél 5 napja
- Újra lesz önálló oktatási minisztérium és újra lesz Erasmus? 1 hete
- Állami karrierek újraírva: szakemberekkel épül a Tisza-kormány 1 hete
- PDSZ: a kormány azonnal kezdjen tárgyalásokat a pedagógusok bérrendezéséről 4 hete
- Még a választások előtt jöhet a tanársztrájk? 4 hete
- Már csak pár napig módosíthatók a középiskolai felvételi jelentkezések 1 hónapja
- Százból három maradt: hamarosan eldől, kié lesz a babóti tanári állás és a Maldív-utazás 1 hónapja
- Egyre többet túlóráznak a pedagógusok, amit a statisztikák többlettanításnak neveznek 1 hónapja

Milyen tanulságokat rejt a HR számára egy extrém csapatépítő?